Ishulli i dashurisë: Të gjithë yjet konfirmohen për 2024 në Afrikën e Jugut

Klea

Ishulli i dashurisë: Të gjithë yjet konfirmohen për 2024 në Afrikën e Jugut

Sinoffs vazhdojnë të qarkullojnë jashtë për Ishulli i Dashurisë. Vetëm dy javë më parë, producentët në ITV njoftuan Love Island Games, një spinoff në të cilin ish-konkurrentët do të ktheheshin për të konkurruar në sfida fizike dhe për të provuar të gjenin përsëri dashurinë. Tani, një tjetër spinoff që paraqet konkurrentët e rikthyer është shpallur.

Çfarë dimë për Love Island: All Stars

Mike Spencer, drejtori kreativ i Lifted Entertainment, tha: “Është përfolur tani për një kohë, por ne jemi të emocionuar që më në fund konfirmojmë se po bëjmë ‘Love Island: All Stars’ në fillim të vitit të ardhshëm për ITV2 dhe ITVX.”

Ai vazhdoi, “Është vendosur të jetë një serial i domosdoshëm për t’u parë, duke parë disa nga banorët tuaj të preferuar të ishullit ndër vite që kthehen në vilën mahnitëse të Afrikës së Jugut për të ‘shartosur’ edhe një herë ndërsa kërkimi i tyre për dashuri vazhdon. Unë thjesht nuk mund të pres.”

Paul Mortimer, drejtor i komisionimit të realitetit për ITV2 dhe ItvBe u shpreh gjithashtu: “Pas 10 sezoneve të rrëmbimit të ‘Love Island’ në ITV2, ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje të festojmë një dekadë të shfaqjes numër një të takimeve në televizion me të parën seri ndonjëherë i ‘Ishulli i dashurisë: Të gjithë yjet’.

Mortimer shtoi, “Vendosur në vilën tonë luksoze të Afrikës së Jugut, unë e di që audienca do të mirëpresë disa nga banorët më ikonë të ishullit në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa ata u nisën përsëri në ndjekje të dashurisë në një version krejt të ri të hitit tonë mbarëbotëror.”

Së fundmi, Martin Oxley, kreu i formateve dhe argëtimit në GroupM Motion Entertainment, gjithashtu shprehu emocion. “Motion është krenare për partneritetin e saj të gjatë me Love Island dhe nuk mund të mendojë për asnjë mënyrë më të mirë për të festuar këtë moment historik së bashku me Lifted dhe ITV sesa të shkosh në një takim me banorët tanë më të dashur dhe të dëshiruar nga ishulli.”

Aktualisht, Love Island: All Stars duket se është posaçërisht për garuesit e Love Island UK, versioni origjinal i shfaqjes.

Love Island: All Stars do të shfaqet premierë në fillim të vitit 2024.