Ish-ylli i RHOBH, Eden Sassoon paditet për sulm të dyshuar me qen

Klea

Ish-ylli i RHOBH, Eden Sassoon paditet për sulm të dyshuar me qen

Eden Sassoon kishte një sezon mjaft të harruar si “mik i” në vazhdim Amvisat e vërteta të Beverly Hills. Përveçse ishte vajza e legjendës së flokëve, Vidal Sassoon, e vetmja karakteristikë tjetër e saj e dukshme përsa i përket RHOBH ishte të qenit një peng për Lisa Rinna për të përhapur një thashetheme se Kim Richards ishte “afër vdekjes” gjatë sezonit 7.

Megjithatë, ka një person që mund të mos jetë aq i shpejtë për të harruar Eden-in – një grua që pretendohet në një proces gjyqësor se qeni i Edenit e sulmoi me egërsi atë dhe qenin e saj.

Padia pretendon se qeni i Edenit dihej tashmë se ishte agresiv

Sipas dokumenteve ligjore të marra nga TMZ, bariu australian i Edenit, Winston, dyshohet se u kafshua gjatë një shëtitjeje në LA, duke i zhytur dhëmbët e tij në një zonjë të quajtur Olga Mill dhe qenushin e saj, Gus. Olga më pas ngriti padi për ta mbajtur Edenin përgjegjës për sulmin e supozuar.

Olga këmbëngul se ajo dhe Gus thjesht po mendonin për biznesin e tyre në një shëtitje kur Winston u tërbua, krejtësisht i paprovokuar. Rezulton se Eden nuk ishte ai në anën tjetër të zinxhirit – një burrë Ed Munoz po merrej me Winston atë ditë.

Tani, pretendimi i Olgës për festën e kafshimit të Winston e la atë të mbuluar me prerje dhe mavijosje. Ajo duhej të qëndronte në spital gjatë natës për shkak të një infeksioni të keq. As i gjori Gus nuk shpëtoi i padëmtuar, i cili kishte nevojë për një vëmendje serioze veterinere dhe një qëndrim në spitalin e kafshëve.

Përveç kësaj, Olga thotë se kjo nuk ishte rodeo e parë e Winston në departamentin e agresionit. Ajo pretendon se Eden e lejoi atë të dilte në publik “duke e ditur se Winston do të kërkonte të sulmonte dhe të kafshonte këdo që ishte në këndvështrimin e tij”.

Sipas anës së historisë së Olgës, e gjithë kjo sprovë e la atë me një paaftësi të përhershme, plagë dhe një pamje të re. Dhe tani, ajo po vjen për portofolin e Edenit, duke synuar për një shumë të majme dëmshpërblim.

Ngjashëm me qëndrimin e jashtëzakonshëm të Edenit në RHOBH, ajo qëndroi e heshtur kur iu kërkua të komentonte mbi incidentin e supozuar.

Ju mund të transmetoni Sezonin 7 të The Real Housewives of Beverly Hills në Peacock dhe Sezoni 13 vazhdon në Bravo, të mërkurën në orën 8/7c.