Ish-shoqja e supozuar e Monica Garcia akuzon të riun e RHOSLC se ka gënjyer në lidhje me aksidentin me makinë

Klea

Ish-shoqja e supozuar e Monica Garcia akuzon të riun e RHOSLC se ka gënjyer në lidhje me aksidentin me makinë

Kur bëhet fjalë për fillestarët e Shtëpisë, gjithmonë duhet të pritet një nivel shqyrtimi. Është e vështirë të hysh në një botë ku shikuesit do të bëjnë menjëherë të njohura gjykimet e tyre. Por Monica Garcia ka marrë një shqyrtim të ashpër, ndoshta më shumë se çdo fillestar tjetër.

Ndoshta Amvise të vërteta të Solt Lake City Shikuesit kanë vënë në shënjestër të veçantë Monikën për shkak të popullaritetit të saj të papritur. Për disa, Monica duket thjesht e çuditshme. Por sido që të jetë rasti, Monika e di se ka njerëz që e ekspozojnë atë.

Pavarësisht përpjekjeve të saj për të qëndruar e ekspozuar, si kur ajo publikoi fotografinë e saj përmes Instagramit, akuzat e tjera vazhdojnë të shtohen kundër saj. Tani, një grua që pretendon se ka qenë shoqja e saj për katër vjet, ka disa fjalë për të thënë për të sapoardhurin e RHOSLC.

A përdor Monica llogaritë e ndezjes për të falsifikuar DM?

Më 12 dhjetor, përdoruesi i Reddit u/Necessary-Canary-781 ngarkoi regjistrimet në ekran të një gruaje që pretendonte se ishte shoqja e Monikës prej katër vitesh. Përdoruesi i Reddit shpjegoi se kjo grua e kishte akuzuar më parë Monikën se po përpiqej të prishte reputacionin e saj si grimiere. Gruaja, Tenesha, shkoi në historinë e saj në Instagram për të bërë pretendime të shumta kundër Monikës.

Pretendimi i parë pretendonte se, pas një përleshjeje të madhe, Monica tha “me plot lot … vajza e saj u godit nga një makinë”. Më vonë, Monika e telefonoi sërish Teneshën duke i thënë: “Mos u mërzit. Ajo nuk u godit nga një makinë. E dija vetëm se kjo ishte mënyra e vetme që do të flisje me mua.’

Pretendimet e tjera të ngritura kundër Monikës përfshinin pretendimin se ajo nuk kishte anëtarë të familjes në Bermuda, vetëm Arizona dhe Massachusetts. Për më tepër, Tenesha pretendoi se Monica zotëronte llogari të shumta të ndezjes për të orkestruar DM me veten e saj, të cilat më pas mund të fotografonte dhe t’ua dërgonte të tjerëve.

Tenesha me sa duket punon për Heather Gay

Megjithatë, Redditorët e tjerë iu afruan pretendimeve të Teneshës me skepticizëm të madh. Shumë përdorues e njohën Teneshën si stilisten e Heather Gay dhe menjëherë u hodhën spekulime nëse Heather e kishte vënë atë në këtë. “Heather është me të vërtetë atje duke u përpjekur ta bëjë Monicën të duket si një gënjeshtare, është kaq e qartë se ajo po krijon një fushatë shpifjeje,” komentoi një fans.

Përdorues të tjerë vunë re padinë midis Monica dhe Heather, me Monica që kishte paditur Beauty Lab + Laser për gjoja dështimin e një trajtimi Botox. “Kjo është parukierja e gruas [Monica’s] duke paditur”, ka shkruar një përdorues tjetër. Fansat gjithashtu hodhën poshtë pretendimet se Monica sajoi familjen e saj në Bermuda – pretendime që Monica i ka kundërshtuar.

Megjithatë, disa besuan të paktën disa nga akuzat e Teneshës. Megjithatë, arsyetimi bazohej kryesisht në një ndjenjë të thellë se Monica ishte një personazh skicues. Për momentin, kjo është e gjitha në ajër, por të dish se Tenesha punon për Heather nuk është një pamje e mrekullueshme.

Real Housewives of Solt Lake City vazhdon të martën në 8/7c në Bravo.