Elisa Jordana

Klea

Ish-punonjësja e 'Howard Stern Show' Elisa Jordana arrestohet për sulm brutal

Ish-punonjësja e 'Howard Stern Show' Elisa Jordana arrestohet për sulm brutal

Elisa Jordananjë ish-shkrimtare për “Howard Stern Show”, u arrestua pasi u pa duke sulmuar fizikisht një burrë gjatë një transmetimi shqetësues në YouTube.

Elisa Jordana

Jordana, emri i lindjes së së cilës është Elisa Ann Schwartz, dhe Zscorro, një tjetër YouTuber dhe i dashuri i saj i supozuar, ishin duke hipur në një makinë kur Jordana filloi ta sulmonte atë për pabesi të supozuar ndërsa gjuante grushta.

Ngjarja u nda në e Jordanës Kanali në YouTube të hënën.

Elisa Jordana

Një grua e quajtur Sara thirri gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë dhe Jordana reagoi duke kërcënuar se do të ekspozonte numrin e saj të telefonit dhe fotot nudo në internet. Zscorro u përpoq të fliste me Sarën, e cila dyshohet se ishte paguar mijëra nga YouTuber, gjatë sulmit të transmetuar drejtpërdrejt.

Pas Zscorro tha – “Sara, më vjen keq për këtë,” ai u godit në fytyrë dhe i tha – “Mos fol mbret!”

“Ajo i pëlqente, gati sa më theu hundën,” Zscorro tha, duke shtuar, “F-k ju, c-t!”

Elisa Jordana

Më pas, ai kërcënoi se do të “f**mbret kuvertën” të dashurën e tij nëse ajo do t'i vinte sërish duart mbi të. Zscorro e urdhëroi atë të “tërhiqej, c**t memece”, pasi ai u hodh Jordana nga flokët e saj dhe e goditi në fytyrë. Jordana bërtiti duke kërkuar falje ndërsa i dashuri i saj i supozuar i kërkoi Sarës të telefononte 911. Mbetet e paqartë nëse telefonata ishte bërë.

Elisa Jordana

Jordana vrapoi drejt një automjeti aty pranë që ishte tërhequr për të ndihmuar në autostradë, pasi ajo u dëbua me forcë nga makina. Zscorro u kthye në sediljen e shoferit dhe mbylli shpejt transmetimin e drejtpërdrejtë, i cili titullohej me vend “Nuk bën mirë”.

Personaliteti i radios u arrestua më vonë me një ngarkesë baterie nga Zyra e Sherifit të Qarkut Palm Beach, sipas një regjistrimi të arrestimit të marrë nga Page Six. Mbetet e paqartë nëse edhe i dashuri i saj është marrë në paraburgim.

Elisa Jordana

Jordana është shfaqur në “Jimmy Kimmel Live”, MTV, VH1, “Sharknado” dhe Fox News. Shkrimtarja e humorit gjithashtu prezanton serialin në internet “Kermit and Friends”, sipas profilit të saj në LinkedIn.

Personaliteti i radios dikur ishte fejuar me komedianin Andy Dick.