Ariana Madix

Klea

Ish-kuzhinieri i Ariana Madix dhe Katie Maloney kritikon menynë 'të pakëndshme'!

Ish-kuzhinieri i Ariana Madix dhe Katie Maloney kritikon menynë 'mbytëse'!

Shefi Penny Davidi Kohët e fundit u hap për mosmarrëveshjen e saj me të Rregullat e Vanderpompës yjet Ariana Madix38, dhe Katie Maloney37 vjeç, pasi yjet e realitetit ndërprenë bashkëpunimin me të në restorantin e tyre të ri, Diçka rreth saj. Pas hapjes së madhe më 22 maj, Davidi ndau mendimet e saj për menunë dhe të ardhmen e saj.

Shefi Penny

Fansat vizituan me padurim dyqanin e sanduiçëve në Los Angeles për të provuar sanduiçe si The Reese, The Diane dhe The Kate. Megjithatë, Shefi Penny, 52, shpejtoi të theksonte se menyja nuk pasqyronte vizionin e saj origjinal. “Kjo nuk është ajo që kam bashkuar. Ky nuk është vizioni që kam pasur për këtë vend,” tha ajo Dielli i SHBA në një intervistë ekskluzive. “Njerëzit donin diçka spektakolare. Sanduiçët tingëllojnë seksi, por për fat të keq, dukeshin të pakuptimtë.”

Ariana Madix

Peni kritikoi koherencën e menusë, veçanërisht përdorimin e llojeve të ndryshme të bukës. “Ata nuk dinë të përdorin ndërthurje. Unë nuk do të sillja pesë lloje të ndryshme buke për 10 sanduiçe,” tha ajo. “Unë gjithashtu nuk do të vendosja sanduiçe të caktuara në lloje të caktuara buke, sepse raporti bukë-mish është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që kam parë në foto dhe postime të njerëzve.”

Ariana Madix

Një shembull nga menuja e re është The Meg, një sanduiç me sallatë greke i bërë me tzatziki, djathë feta, domate të thara në diell, përzierje barishtesh dhe marule rome mbi lavash tradicionale. Peni pranoi disa përbërës të njohur. “Sanduiçët nuk janë krijimet e mia, por ato padyshim po përdorin disa përbërës në secilin prej tyre që unë i prezantova që të pëlqejnë djathin Boursin. Mund të them se 50% e menusë janë artikuj që u kam dhënë dhe kanë ndryshuar disa gjëra.”

Pavarësisht zhurmës fillestare, Shef Peni është skeptik për suksesin afatgjatë të kafenesë. “Mbajtja e biznesit do të jetë sfiduese,” pohoi ajo. “Në një moment, fansat do të kuptojnë se i vetmi person që do të shohin në dyqan është Terrie, Katie's mami.” Ajo shtoi, “Është një lloj vendi i bërë një herë. Nuk është një biznes që mund të rritet. Fatkeqësisht, shpenzimet e tyre do të jenë shumë të larta dhe ata nuk mund të prodhojnë mjaftueshëm produkt.”

Ariana Madix

Lisa Vanderpumpi cili prezantoi Peni te Rregulli i Vanderpompëss stars, ka mbështetur shefin e kuzhinës pas pasojave. Gjatë pjesës së parë të ribashkimit me tre pjesë të Sezonit 11, Lisa debatuar me Katie dhe Ariana për vonesat në hapje. Pas Katie ia atribuoi atë “një tufe burokraci” dhe thirri Peni një “jo çështje”, Lisa u përgjigj: “Nuk jam dakord. Mendoj se ishte një mori gjërash, mosmarrëveshjesh Madix duke qenë larg. Shikoni, ju mund ta kapërceni problemin e kullimit dhe problemin tuaj shëndetësor brenda një viti.” Vanderpomp shtoi se do të “pendohej” duke bërë prezantimin nëse “Peni përfundon i lënduar.”

Lala Kent mbrojti edhe shefin e kuzhinës, duke debatuar e Katie pretendojnë se Peni ishte i përfshirë vetëm për “dy muaj”, veçanërisht pasi aktori e përjetoi Penny's menu gjatë këtij sezoni dhe sezonit 10. Shefi Penny vlerësoi mbështetjen, duke thënë, “e Lizës nuk ka qenë gjë tjetër veçse mbështetëse me të gjitha gratë me të cilat punon në biznes. Nëse nuk do të ishte ajo, ata nuk do të ishin në një emision televiziv dhe do të kishin suksesin që kanë pasur. Ata nuk e dëgjuan kur ajo i këshilloi të flisnin me mua dhe t'i zgjidhnin gjërat që të kishin një biznes të suksesshëm dhe të mos mbesin pa sanduiçe dhe të shërbejnë bukë bajate.

Brittany dhe Lala

Peni ka pretenduar se është ende një partnere në biznes, duke pohuar se ajo zotëron “10 përqind të biznesit”, pavarësisht Ariana dhe e Katie mohimet. “Ne nuk nënshkruam një kontratë…Ka një qëllim që u dërgova atyre (dhe) ata thonë, 'Mirë, thjesht na dërgoni email gjithçka që dëshironi dhe ne do ta drejtojmë atë nga avokatët tanë.' Kështu që unë kam email. U dërgova atyre gjithçka që doja, që ishte një tarifë mujore, dhe më pas përqindjen e të gjithë markës Diçka për Her, jo të një dyqani,” shpjegoi ajo.

Peni dhe bashkëshorti i saj, avokat Jonathan Lee Borsuk, ndihmoi në paraqitjen e markës tregtare për Diçka rreth saj në gusht 2023 me pëlqimin e dyshes. Që nga 28 maji, marka tregtare u publikua, duke i dhënë kujtdo 30 ditë për të paraqitur një kundërshtim.

Ariana Madix

Me Madix dhe Maloney ende për të arritur dorën, Shefi Penny iËshtë i pasigurt për hapat e ardhshëm për markën tregtare, por është i fokusuar në “gjëra më të mëdha” përpara.