Dr. Jackie Walters

Klea

Ish-infermierja dhe pacientja e yllit “Married to Medicine” Dr. Jackie e akuzon atë për abuzim: “Ajo ma bëri jetën ferr”

Ish infermiere dhe paciente e ‘Martuar me mjekesine’ Yll Dr Jackie E akuzon për abuzim: “Ajo ma bëri jetën ferr”

I martuar me Mjekësinë yll, Dr Jackie Walterspo goditet me reagime të forta pasi një video e rishfaqur zbuloi një qëndrim që nuk përputhej me bisedën e saj të paraqitur së fundmi me Zëvendës Presidentin Kamala Harris.

Dr Jackie Walters

VP Harris shprehu shqetësimin për normat e larta të vdekshmërisë së nënave midis grave shtatzëna me ngjyrë dhe nevojën për shëndet mendor dhe mbështetje emocionale për nënat pas lindjes, në një skenë të shfaqur në episodin e së dielës. Xheki ranë dakord të promovojnë mesazhin dhe të inkurajojnë më shumë dialog mbi këtë temë.

Dr Jackie Walters

Klipi i zbuluar, i cili është shpërndarë në Instagram nga Biseda e Lagjesi paraqitur Xheki duke biseduar për praktikën e saj në Heavenly Kimes’ Dr. Shfaqje në YouTube. I martuar me Mjekësinë shap, Buffie Purselle, tërhoqi zvarrë ish-bashkëjetorin e saj në një ripostim të videos.

“Ndonjëherë si gra afrikano-amerikane ne jemi pak më dramatike…në faktin se ju shkoni te mjeku dhe ankoheni dhe ankoheni dhe ankoheni dhe nuk jeni marrë seriozisht sepse keni qarë ujk gjatë gjithë shtatzënisë.” Xheki tha bashkë-ylli i saj në pamjet e rishfaqura.

“Si gra afrikano-amerikane duam gjithashtu të sigurohemi që jeni serioz me mjekun tuaj dhe nuk po luani lojëra, në mënyrë që unë t’ju heq nga puna. Sepse atëherë ne ju shohim 25 herë gjatë shtatzënisë, është e vështirë të besohet se ka një problem të vërtetë kur ka një problem të vërtetë”, shtoi ajo.

Dr Jackie Walters

Fansat reaguan në seksionin e komenteve të postimit dhe një kritik i zëshëm pretendoi se kishte ndarë një marrëdhënie profesionale me Xheki.

Personi shkroi: “Si ish-infermierja e saj që punoi krah për krah me të dhe ish-paciente, gjithçka që më në fund shihni për mjekun tuaj të preferuar është ajo që ajo është në të vërtetë. Ajo pranon Medicaid dhe sheh pacientë nga të gjitha sferat e jetës në praktikën e saj, por ajo është një person që hedh gurë dhe fsheh duart. Në momentin që mbeta shtatzënë (me tani 2-vjeçaren) në një shtatzëni me rrezik të lartë, ajo ma bëri jetën ferr. Ajo nuk kujdeset për shtatzëninë dhe as për gratë e zeza për të cilat pretendon se avokon. Askush nuk është jashtë kufijve. As miqtë/pacientët e saj të famshëm. Ajo është një person i keq, i cili është i lodhur nga fakti se nuk mund të ketë fëmijë dhe kujtohet çdo ditë në punën e saj.”

Dr Jackie Walters

Derisa Xheki kishte disa mbështetës në forumin e zjarrtë, të tjerë shkruanin mendime të ashpra për Bravo doc.

Një person, i cili pretendonte se ishte një nga Jackie’Ish pacientët, shkruante — “Ajo nuk po gënjen, më duhej të ndërroja mjekun në 9 muaj p.e.s. më besoni… zbuluan se shtatzënia ime ishte me rrezik të lartë dhe foshnja ime po humbiste oksigjen… ata duhej të më nxitnin një javë më vonë! Më shpëtoi mua dhe jetën e foshnjave të mia! Unë jam shumë mirënjohës !! Shumë mjekë me ngjyrë nuk na mbrojnë siç duhet, më vjen keq të them.”

Dr Jackie Walters

Një tjetër fanse e inatosur tha: “Në rregull, por edhe nëse një grua e zezë thjesht po përpiqet t’ju bëjë të shkruani një shënim në mënyrë që të mos shkojë në punë dhe të pushojë gjatë shtatzënisë, pse ju intereson F-ja? Çfarë ju dhemb si mjek? Ju ende merrni të njëjtën bashkëpagesë të mallkuar! Nëse ajo grua është e stresuar dhe dëshiron të qëndrojë në shtëpi, pse të intereson? Kjo më ka Nxehtë.”

Dr Jackie Walters

Një i tretë shkroi – “Sepse si një Mjek i zi PSE DO TË GUXOHESH TË THONI KËTË.”

I martuar me Mjekësinë transmetohet të dielave, në orën 21:00 ET, në Bravo.