Ish-DJ i Wendy Williams zbulon se stafi nuk ishte në dijeni për 'shkallën' e plotë të betejave të saj shëndetësore

Klea

Ish-DJ i Wendy Williams zbulon se stafi nuk ishte në dijeni për ‘shkallën’ e plotë të betejave të saj shëndetësore

Ish-DJ i Wendy Williams zbulon se stafi nuk ishte në dijeni për ‘shkallën’ e plotë të betejave të saj shëndetësore

Wendy Williams’ ish-DJ po pretendon se stafi që vepronte në prapaskenë në “The Wendy Williams Show” nuk e kuptuan “shtrirjen” e saj. probleme shëndetësore.

“Unë nuk mendoj se askush nuk e dinte saktësisht se sa keq ishte,” DJ Boof shpjeguar në “TMZ Live” të hënën. “Ndihesha sikur njerëzit e dinin se diçka po ndodhte me të, por ata nuk e dinin vërtet.”

Ai vazhdoi: “E dija sepse e kam qenë pranë. Është e trishtueshme të shohësh që diçka e tillë i ndodh asaj. Ajo ka nevojë për ndihmë.”

Wendy Williams

39-vjeçari ka treguar se ka folur për herë të fundit me të Uendi para nje muaji. Ai nxori nga biseda se individët që qëndronin pas kujdestarisë së saj të urdhëruar nga gjykata “nuk po e linin [her family] di saktësisht se çfarë po ndodh.”

Këpucë shtoi—“Unë mendoj se, nëse do të më pyesnit mua, mendoj se Florida do të ishte një vend më i mirë për të, sepse aty është familja e saj dhe ajo ka nevojë për atë kujdes 24-orësh.”

Wendy Williams

Këpucë ndau atë Uendi ishte “100 për qind e shkëlqyer” hera e fundit që dyshja u kryqëzuan personalisht.

“Ajo po shërohej … dhe dukej se po ia dilte mirë,” tha ai.

Wendy Williams

Boof’s Komentet u përplasën me komentet e tij në rrjetet sociale, katër vite më parë. Ai pretendoi në atë kohë se punonjësit e talk show-t kishin shumë “frikë” për të shprehur shqetësimet e tyre për drejtuesin. Ai shtoi se dinamika ishte ajo që çoi në daljen e tij.

“Po saktësisht dhe gjithçka do të dalë …,” Këpucë tha një përdorues i Instagramit. “Ju nuk e keni idenë se çfarë po ndodh në të vërtetë dhe të gjithë atje kanë frikë të flasin sepse nuk duan të humbasin punën e tyre. kjo do të jetë e keqe. Më vjen keq për punëtorët dhe viktimat.”

Wendy Williams

Wendy’s ekipi njoftoi se ish-ylli i ditës ishte diagnostikuar me afazi dhe demencë frontotemporale, javën e kaluar.

Wendy Williams’ djali, Kevin Hunter Jr.konfirmoi se gjendja e nënës së tij ishte për shkak të varësisë nga alkooli në dokumentarin e ri Lifetime, Ku është Wendy Williams?.

Wendy Williams

Hunter shpjegoi se alkoolizmi kishte dëmtuar “hapësirën e kokës dhe trurin” e nënës së tij.

Hunter ndarë gjatë episodit të së dielës – “Unë kam qenë në gjendje të mësoj më shumë për gjërat që ndodhin me nënën time brenda.”

Wendy Williams del nga rehabilitimi … Betohet se është 'më mirë se kurrë!

23-vjeçari vazhdoi – “[Doctors] në thelb tha se për shkak se ajo ishte duke pirë aq shumë, ajo kishte filluar të ndikojë në hapësirën e saj të kokës dhe trurin e saj. Pra, mendoj se ata thanë se ishte çmenduri e shkaktuar nga alkooli.”

Uendi falenderoi fansat e saj për mbështetjen e madhe pasi lajmet për diagnozat e saj u bënë tituj.

Wendy Williams

Ajo tha në një deklaratë të lëshuar – “Mesazhet e ndara me mua më kanë prekur, duke më kujtuar fuqinë e unitetit dhe nevojën për dhembshuri”.

Ndërkohë, Wendy’s ish-avokat, LaShawn Thomas, sugjeroi gjatë fundjavës se shëndeti i yllit ra në mënyrë drastike sepse ajo u detyrua të merrte kujdestarinë. Të shtunën, Thomas postoi një video në Instagram që shfaqte ish-klientin e saj duke u shfaqur i shëndetshëm dhe duke biseduar për stërvitjet e saj.

Wendy Williams

Ajo i ka shkruar videon pjesërisht: “Ju mund ta shihni qartë ndryshimin mes tyre Wendy’s mirëqenien gjatë kohës së saj këtu në Florida me djalin e saj që kujdesej për të dhe mungesën e saj në Nju Jork nën këtë ‘kujdes’.”