Ish-burri sekret i Ramona Singer kthehet në skenën e takimeve në Hamptons

Klea

Ish-burri sekret i Ramona Singer kthehet në skenën e takimeve në Hamptons

Ka dramë në Hamptons dhe kur ato rrugë flasin, ne duhet të dëgjojmë. A keni dëgjuar ndonjëherë për “Mbretin e Lipo”, Dr. Howard Sobel? Ai është një dermatolog i famshëm i famshëm që mund t’ju ndihmojë të jepni fytyrën e një ylli televiziv të realitetit.

Megjithatë, raportet e fundit nga Page Six kanë ekspozuar një betejë të keqe divorci mes tij dhe ish-gruas së tij. Dhe për ta bërë historinë edhe më të egër, Ramona Singer ka qenë e martuar me të.

Kush ishte burri i parë i Ramona Singer?

Para se Ramona të martohej me Mario Singer, një fakt pak i njohur është se ylli i Real Housewives of New York u martua me Dr. Howard. Ata u martuan në fund të viteve 1980. Lajmi u raportua fillimisht nga All About the Tea, por Ramona është përpjekur ta mbajë të varrosur jetën e saj të kaluar në të kaluarën. Por dokumentet e gjykatës nuk gënjejnë, dhe Ramona kishte një licencë martese me këtë burrë të lëshuar në 1987.

Sigurisht që lidhja nuk zgjati, por ata qëndruan në kontakt. Dr. Howard vazhdoi të ishte dermatologu i Ramonës. Një mjek i famshëm i famshëm, ai ka kryer procedura për Bethenny Frankel, Luann de Lesseps dhe Tinsley Mortimer. Trajtimi i Tinsley’s Botox madje u shfaq në një episod të RHONY.

Dr. Howard po ngroh Hamptons

Shpejt përpara në 2023, dhe Dr. Howard po shkakton shumë rrëmujë në Hamptons. Ai po divorcohet nga gruaja e tij dhe po bëhet e keqe.

Pavarësisht se ka vlerë prej 30 milionë dollarësh, media pretendoi se ai po përpiqet të vonojë pagesën prej 25,000 dollarësh për mbështetjen e fëmijëve për fëmijën e tij të sëmurë. Dokumentet e depozituara në gjykatë e quanin mjekun “abuzues dhe kontrollues”, gjë që ishte tronditëse për elitën e qytetit të Nju Jorkut që frekuentonte praktikën e tij.

Pavarësisht historive të raportuara mirë të divorcit të tij të keq, Page Six tha se ai është bërë beqari i ri më i nxehtë në Hamptons. Largohu, Bachelor i Artë! Dr. Howard është këtu dhe të brendshmit nuk mund të ndalojnë së foluri për 72-vjeçaren beqare.

Burimet thanë, “Ai është beqari i ri i nxehtë në skenën e Hamptons” dhe “E pashë të merrte numrin e telefonit të një gruaje”.

Megjithatë, ish-burri i Ramonës mohoi raportet se ai po përpiqej të merrte zonjat. Në vend të kësaj, ai tha se në mënyrë të pafajshme ia dha kartën e tij një gruaje që donte të bëhej një nga pacientët e tij.

“Unë u ngrita nga karrigia ime një herë,” i tha ai gazetës. “Isha në shtëpi në orën 21:30. Ky nuk është një djalë që kërkon të takojë femra. Të gjithë po flisnin me të gjithë. Unë fola me një grua që e njihja dhe një që nuk e njihja.”

Vetëm për shkak se keni qenë në shtëpi në orën 21:30 nuk do të thotë që nuk po kërkoni dashuri. Disa nga rrëshqitjet më të mira të Tinder ndodhin pas orës 21:00! Çfarëdo që ndodhi atë natë, mund të jetë koha që Dr. Howard dhe Ramona të rindezin flakën e tyre. Ajo është gjithmonë jashtë për një takim.