Gypsy Rose Blanchard

Klea

Ish-burri i Gypsy Rose Blanchard, Ryan Scott Anderson, MARRET nga Vrasësi i Dënuar!

Ish-burri i Gypsy Rose Blanchard, Ryan Scott Anderson, MARRET nga Vrasësi i Dënuar!

Gypsy Rose Blanchard's ish-burri Ryan Scott Anderson ra viktimë e një mashtrimi të orkestruar nga vrasësi i dënuar, pasi ajo e përdori atë për mbështetje financiare gjatë dënimit me burg dhe i dha fund papritur lidhjes së tyre pas lirimit, duke zbuluar përfshirjen e saj të vazhdueshme romantike me ish të dashurin e saj.

Cigane Rose Blanchard

Gypsy Rose Blanchard's burri i larguar, Ryan Scott Andersonpërshkruan se si ai ishte “i verbër” nga ndarja e tyre dhe vendimi i gruas së tij për t'u kthyer tek ish i fejuari i saj, Ken Urker.

“Nuk po ja kaloj mirë me të,” Anderson tha për Daily Mail. “Për mua ajo thjesht doli nga bluja. Nuk e kisha idenë se ajo kishte ende ndjenja kaq të forta për të.”

Cigane Rose Blanchard

Blanchard dhe Urker u fejua në vitin 2018, ndërsa po vuante një dënim me dhjetë vjet burg për komplotimin e vrasjes në vitin 2015 të nënës së saj abuzive, Dee Dee Blanchard. Dyshja u duk se u nda vitin e ardhshëm.

Anderson kontaktuar Blanchard32, me postë, në vitin 2020 dhe romanca e çiftit u rrit sa Blanchard e kreu dënimin në Qendrën Korrektuese Chillicothe në Misuri. Çifti u martua në një ceremoni burgu në vitin 2022 dhe krimineli i dënuar u ribashkua me burrin e saj pas lirimit të saj, në dhjetor 2023.

Cigane Rose Blanchard

Blanchard dhe Urker Javën e kaluar u panë të kapur për dore teksa bënin punë në New Orleans. Ata kaluan një pjesë të kohës së tyre së bashku duke pasur ilustrime të ngjashme të një husky me bojë në parakrahët e tyre, sipas fotove të publikuara nga TMZ.

“Unë nuk kam folur me të, kështu që thjesht nuk e di se çfarë po ndodh.” Anderson i tha daljes së situatës. “Jam në humbje. Unë me të vërtetë nuk po kaloj fare mirë.”

Cigane Rose Blanchard

Raporti, i publikuar të premten, thoshte se Blanchard ishte larguar nga shtëpia me të cilën ndante Anderson dhe në shtëpinë e babait dhe njerkës së saj në Cut Off, Luiziana, e cila ndodhet rreth tre orë nga shtëpia e saj martesore në Liqenin Charles.

Cigane Rose Blanchard

Blanchard Ndarjen e njoftoi në faqen e saj personale në Facebook, pas fshirjes së llogarive të tjera në rrjetet sociale.

“Njerëzit kanë pyetur se çfarë po ndodh në jetën time”, thuhet se ka shkruar ajo. “Fatkeqësisht unë dhe bashkëshorti im po kalojmë një ndarje dhe u transferova me prindërit e mi në shtëpi poshtë gjirit.”

“Po mësoj të dëgjoj zemrën time. Tani për tani më duhet kohë për ta lënë veten të gjej… kush jam”.

Cigane Rose Blanchard

e Urkerit nëna, Raina Williams, pohoi se djali i saj “nuk ishte përsëri bashkë” me ish-in e tij.

“Për momentin, nuk ka plane në një shkallë romantike”, tha Williams për People.

Cigane Rose Blanchard

e Blanchard-it babai, Rod Blanchard, zbuloi se nuk ishte i sigurt se martesa e saj me të Anderson do të zgjaste, përpara lirimit të vajzës së tij në burg.

“Personalisht, unë i jap një shans 50/50 që do të funksionojë,” i tha ai People, në dhjetor. “Ajo mund të jetë spontane dhe të marrë një vendim të shpejtë dhe thjesht të hidhet në gjërat pa menduar.”

Cigane Rose Blanchard

Blanchard shtoi se ai nuk ishte dakord me vendimin e vajzës së tij për të jetuar Anderson direkt nga burgu.

“Ajo është rritur dhe asaj iu tha se çfarë të bënte gjatë gjithë jetës së saj,” sqaroi ai. “Ne do të donim që ajo të mos kishte, por siç i thashë, nëse nuk funksionon, unë do të jem aty për të ndihmuar në marrjen e pjesëve.”

Cigane Rose Blanchard

Cigane historia, e cila u pasqyrua në dokumentarin e HBO-së të vitit 2017, “Mommy Dead and Dearest” dhe në shfaqjen Hulu të vitit 2019 “The Act”, çoi në pranimin e saj fajtor në korrik 2016 dhe dënimin e mëvonshëm me 10 vjet burg. Ajo u lirua me kusht në shtator.