Dina Manzo

Klea

Ish-burri i Dina Mano-s shpallet fajtor për punësimin e mafiozëve për të sulmuar brutalisht burrin e saj të ri!

Ish-burri i Dina Mano-s shpallet fajtor për punësimin e mafiozëve për të sulmuar brutalisht burrin e saj të ri!

Ish Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll e Dina Manzos ish-burri Tommy Manzo është shpallur fajtore për rekrutim të një mafioz për të sulmuar dhunshëm të dashurin e saj të atëhershëm, David Cantin.

Dina Manzo

Tommy Manzo u dënua për planifikimin e një sulmi ndaj ish-gruas së tij e Dinës burri i ri. Sulmi, i ekzekutuar nga një ushtar mafioz, e la burrin e ri me plagë të rënda.

e Dina Manzos ish bashkëshorti, Tommy Manzo, është shpallur fajtore për regjistrimin e një mafioz me reputacion në vitin 2015 për të sulmuar të dashurin e saj të atëhershëm.

Tommy Manzo

Tommy Manzo, 59 vjeç, u dënua nga një juri federale për konspiracion, falsifikim dhe fshehje dokumentesh dhe kryerje të një krimi të dhunshëm në ndihmë të veprimtarisë së shantazhit. Bindja vijon Tommy punësimi i mafiozit për të sulmuar e Dinës i dashuri i atëhershëm – dhe burri aktual – David Cantinnë këmbim të një dasme madhështore.

Caroline Manzo

Kështu deklaruan prokurorët federalë Tommy Manzonjë restaurator i shquar i Nju Xhersit me banim në periferi të pasur të Franklin Lakes, orkestroi sulmin e vitit 2015 në David Cantintashmë i martuar me ish-gruan e tij Dina. Tommy dyshohet se kishte rekrutuar një mafioz nga familja e krimit Lucchese për të kryer sulmin.

Dina Manzo

Sipas prokurorëve federalë, 59-vjeçari Tommy Manzo i ofroi sulmuesit të tij një martesë falas në vendin e tij të ngjarjes, The Brownstone në Paterson, New Jersey, si kompensim.

The Brownstone - Tommy Manzo

Pas një gjyqi dy-javor në gjykatën federale të Newark, Tommy Manzo u dënua për kryerjen e një krimi të dhunshëm në ndihmë të shantazhit, konspiracionit për të kryer një krim të dhunshëm në ndihmë të shantazhit që rezultoi në lëndime të rënda trupore dhe fshehje të dokumenteve në lidhje me një hetim federal, sipas një njoftimi për shtyp nga prokurorët federalë.

Dina Manzo dhe David Cantin

Tommypërballet me një dënim të mundshëm deri në 43 vjet për veprën penale, e cila ndodhi më 18 korrik 2015. Dënimi i tij është caktuar për 15 tetor. Prokurorët federalë karakterizuan John Pernamafioz i implikuar në krim, si anëtar i Lucchese Familja e krimit.

Dina Manzo

Prokurorët pohuan se Perna orkestroi pritjen e tij të dasmës në sallën e hotelierisë Brownstone në Paterson, New Jersey, në pronësi të Tommynë gusht 2015.

Perna u deklarua fajtor për kryerjen e një krimi të dhunshëm në mbështetje të veprimtarisë së shantazhit në dhjetor 2020 dhe u dënua me dy vjet e gjysmë burg. Ai u lirua në gusht 2023.

Dina Manzo - RHONJ

Të dhënat e gjykatës tregohen Tommy ishte i mërzitur për lidhjen e re të ish-gruas së tij dhe donte që sulmi të linte një mbresë të përhershme në fytyrë. Kantin. Agjenti Special i FBI Newark i ngarkuar Jim Dennehy tha:

“Faktet dhe rrethanat në këtë rast duken si diçka nga një dramë e keqe kriminale televizive, por provat dhe dëshmitë e paraqitura në gjykatë dëshmojnë se ishte realitet. Ne me të vërtetë shpresojmë që viktimat në këtë hetim të jenë në gjendje të vazhdojnë jetën e tyre dhe të harrojnë Manzo dhe shokët e tij kriminal të mafias.”

Dina Manzo

Në fillim të këtij viti, një gjykatës federal hodhi poshtë akuzat fillestare për shkak të vonesave të prokurorisë në sjelljen e çështjes në gjykatë.

Megjithatë, autoritetet ngritën menjëherë akuzat dhe çështja, e cila kishte mbetur në stanjacion prej vitesh, filloi të përparonte. Gjyqi përfundimisht filloi më 20 maj.

“Siç gjeti një juri unanime, Manzo kreu shkelje të shumta duke ofruar një martesë falas në këmbim të sulmit dhe më pas duke fshehur dokumentet në lidhje me atë martesë,” tha në deklaratë prokurori amerikan Philip Sellinger.

“Ai tani do të përballet vetëm me dënimin për krimet e tij.”

Dina Manzo

Rasti përqendrohej në një aktakuzë të vitit 2020 ku thuhej se Tommy bëj një marrëveshje me a Lucchese ushtar i familjes së krimit të përafërt David Cantin në një parking në North Jersey pesë vjet më parë.

Dina Manzo

Tommy dhe Dina52 vjeç, i cili u shfaq në dy sezonet e para të RHONJ dhe zyrtarisht u largua nga seriali Bravo në 2015, u martuan në 2007 në The Brownstone.

“Manzo ishte i indinjuar që ish-gruaja e tij u lidh në mënyrë romantike me një burrë tjetër,” thanë prokurorët në dokumentet e gjykatës. “Në vend që të pranonte që, siç bëjnë individët që i binden ligjit, Manzo donte të hakmerrej fizikisht. I pavullnetshëm ose i paaftë për ta bërë këtë drejtpërdrejt, ai përdori sallën e tij të hotelierisë.”

Dina Manzo

Dasma e tyre shumë ekstravagante u transmetua në serialin VH1, Dasma ime e madhe e shëndoshë përrallore. Çifti u nda në vitin 2012 dhe finalizuan divorcin në vitin 2016. Dina Manzo dhe David Cantin u martuan në vitin 2017.

Ai është caktuar të dënohet më 15 tetor.