Ish anëtarët e ekuipazhit të "Poshtë Deck", ne do të donim t'i shihnim përsëri

Klea

Ish anëtarët e ekuipazhit të “Poshtë Deck”, ne do të donim t’i shihnim përsëri

Gjatë dekadës së fundit, Poshtë kuvertës ekskluziviteti ka mirëpritur mbi njëqind jahte të ndryshme në bord. Megjithatë, shumë nga këto duar të punësuara që atëherë janë larguar nga seria. Ndërsa disa prej këtyre mungesave na kanë lehtësuar, të tjerat kanë qenë një problem i madh. Për të shpjeguar, këta ish-personalitete ishin në fakt të shkëlqyer në punët e tyre, ndërsa ishin edhe argëtuese për t’u parë.

Nëse ata janë shkarkuar gabimisht, nuk janë kërkuar mbrapsht për arsye të panjohura, apo janë larguar me dëshirën e tyre nga seriali, mungesat e tyre ndjehen. Nëse Bravo do të na pyeste, këta janë ish-anëtarët e ekuipazhit të Below Deck, të cilët ne do t’i rekomandonim që t’i ripunonin menjëherë.

Kapiten Lee Rosbach

Kapiteni Lee Rosbach udhëhoqi nga kabina e timonit gjatë sezonit inaugurues të Below Deck. Ai qëndroi me serialin deri në sezonin 10, por pasi rrjeti vendosi të shkojë në një drejtim tjetër, ai nuk do të jetë në bord për sezonin 11. Seriali i tij nuk është transmetuar ende me zëvendësuesin e tij të përfolur, Kapiten Kerry Titheradge, por ende, tashmë na mungon prania e kapitenit Lee.

Humori i kapitenit Lee dhe ato me një linjë ishin shpesh të kripura, por ai gjithmonë drejtonte një anije efikase. Gjatë gjithë mandatit të tij, kapiteni Lee kryente dasma, i largonte pa probleme të ftuarit flirtues dhe bënte shaka mbi veprimet e çrregullta në bord. Duke i zhveshur të gjitha, ai madje ndau pikëllimin e tij, duke u hapur për varësinë nga opioidet e djalit të tij dhe vdekjen e mëvonshme. Ne e dimë se ai sapo është larguar nga seria, por megjithatë, ne tashmë do të donim ta shihnim Captain Lee përsëri në Below Deck.

Hindrigo “Kiko” Lorran

Shefi Hindrigo “Kiko” Loran u shfaq në Below Deck Mediterranean gjatë sezonit 5. Ndryshe nga kuzhinierët e tjerë të parë në këtë serial, zemra e Kikos ishte e pastër dhe synimet e tij ishin gjithmonë të mira. Si shembull, Kiko ka lënë një natë pushimi me anëtarët e tjerë të ekuipazhit të Below Deck, pasi donte të përgatitej për një kartë të ardhshme stresuese. Ai kishte nevojë për këtë natë pushimi, por më e rëndësishmja, Kiko donte të bënte më të mirën.

Përpjekjet dhe zemra e Kikos e bënë qëllimin e tij të parakohshëm nga kapiteni Sandy Yawn edhe më zemërthyes për t’u parë. Pas disa pjatave që nuk ishin në përputhje me standardet e saj, kapiteni Sandy e la Kikon të shkonte në mes të sezonit. Ky shkarkim zemëroi aq shumë saqë #justiceforkiko filloi të bëhej trend në internet pas transmetimit të këtij episodi. Duke iu përmbajtur natyrës së tij dashamirëse, Kiko mori pjesë në rrjetet e tij sociale, duke u kërkuar të gjithëve që të mos ndiejnë zemërim, duke ia vënë fajin vetes për largimin e tij të hershëm.

Ne duam që Kiko të kthehet në Below Deck, duke punuar nën një kapiten tjetër.

Ileisha Dell

Shef Ileisha Dell u pa në Sezonin 4 të Yacht Sailing në Poshtë Deck. Ashtu si Chef Kiko më lart, Ileisha u miqësua me të gjithë në bord dhe e bëri punën e saj mirë, pa çdo zemërim në galerë. Ileisha derdhi zemrën e saj në zanatin e saj dhe çdo pjatë që ajo dërgoi u vlerësua shumë nga të ftuarit e charterit. Nga ushqimet e shijshme me 10 pjata deri te darka e saj plot ngjyra me temë Krenaria me shtatë pjata, Ileisha gozhdoi gjithçka që prekte.

Më e mira nga të gjitha, Ileisha i bëri të gjitha këto ndërsa gatuante në një nga galerat më të vogla poshtë kuvertës që gjenden në këtë ekskluzivitet, përveç punës në një varkë me vela që herë pas here anonte. Pra, shumë nga kuzhinierët e tjerë të parë më parë nuk mund t’i bënin kurrë këto gjëra pa e humbur qetësinë e tyre, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për Ileisha përsëri në Below Deck, statistika.

Nathan Morley

Deckhand Nathan Morley u punësua për Sezonin 1 të Aventurës Below Deck. Pavarësisht se u trajtua tmerrësisht nga një anëtar i ekuipazhit të pushuar me shpejtësi, dhe mori një lëndim nga një rënie nga një shkallë, buzëqeshja e Nathan-it nuk u lëkund kurrë. Nathan e kupton gjithashtu vlerën e punës së palodhur dhe përpjekjet e tij në kuvertë ishin gjithmonë të larta. Kur ky sezon përfundoi, Nathan me dashamirësi i thirri të gjithë ata që punuan pranë tij, sepse ai është pikërisht ai lloj njeriu.

Pasi kamerat në këtë spin-off të ri Below Deck u shfuqizuan pas Sezonit 1, as Nathan dhe as kjo seri nuk u rishfaqën. Megjithëse jemi ende të pasigurt për të ardhmen e Below Deck Adventure, një gjë është ende e qartë me ne; ne kemi nevojë për Nathan të ripunësuar në ndonjë nga spin-off-et e tjera të Below Deck.

Hayley De Sola Pinto

Stjuardesa Hayley De Sola Pinto u shfaq në Sezonin 10 të Below Deck. Gjatë kohës së saj në bord, ajo u lidh shpejt me shefin Stew Fraser Olender. Dinamika e këtyre të dyve ishte histerike, pasi personalitetet e tyre sarkastike dhe mendjemprehta dukej se ishin në një linjë të përkryer. Ndërsa Fraser po kthehet për Sezonin 11, ndihmësi i tij i zjarrtë kokëkuqe nuk është i tillë, dhe për këtë ne jemi “më të çmendur se një pulë e mërzitur”.

Hayley u largua nga drama, e cila ka të ngjarë pse ajo nuk u pyet përsëri. Ne e urrejmë që drama të shesë. Thënë kështu, Hayley ishte qesharake dhe punoi shumë, kështu që ne do të donim ta shihnim atë përsëri në Below Deck, me Fraser.

Courtney Skippon

Stjuardesa Courtney Skippon punoi nën Kate Chastain në Sezonin 7 të Below Deck, ku dyshja u bënë miq të shpejtë. Kur Kate ndau videon e saj të casting-ut, ne u dashuruam më shumë me Courtney-n. Edhe pse ajo ishte një punëtore tepër e vështirë, Courtney kurrë nuk e fshehu faktin se në të vërtetë e urrente punën, dhe për këtë, të gjithë mund të lidhemi shumë.

Fatkeqësisht, sezoni i Courtney ishte i mbushur me mizogjini dhe maskulinitet toksik. Në këtë pikë, kjo zierje e folur mirë u bë zëri i shikuesve, duke mbyllur “bru crew” me logjikë dhe përgënjeshtrime të shprehura me qetësi. Ne kemi nevojë për Courtney të kthehet në Below Deck, me një ekip shumë më të sjellshëm.