Ish amvisat e vërteta që nuk u shkëputën për televizionin e realitetit

Klea

Ish amvisat e vërteta që nuk u shkëputën për televizionin e realitetit

Gjatë viteve, ka pasur përmirësime dhe ulje të shumta kur bëhet fjalë për a Amvise të vërteta të hedhura. Ndërsa shumica e grave ëndërrojnë të mbajnë një perlë ose frut për të forcuar emrin e tyre në librat e historisë, disa nuk mund ta hakojnë atë dhe të përkulen me hijeshi.

Çuditërisht, ka pasur më shumë se një yll që ka bërë zgjedhjen të heqë dorë nga fama e realitetit televiziv, qoftë për arsye personale apo profesionale. Shikoni listën tonë më poshtë për disa nga amvisat që nuk mund ta shkurtojnë atë.

Adrienne Maloof

(Foto nga: Evans Vestal Ward/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Duke menduar, Adrienne Maloof ishte ndoshta amvisa e parë që la një ekskluzivitet pasi Brandi Glanville zbuloi një sekret për familjen e saj. Nëna e tre djemve ishte një anëtare origjinale e kastit të Real Housewives of Beverly Hills, por u largua papritur gjatë sezonit 3. Adrienne ishte një grua me pushtet, pasi ajo zotëronte Palms Casino Resort në Las Vegas dhe ishte në gjendje të trajtonte amvisat e tjera në daljet VIP, koncerte dhe ngjarje sportive. Në përgjithësi, Adrienne ishte paqeruajtësja e grupit dhe ishte e njohur në mesin e fansave.

Brandi zbuloi se Adrienne kishte përdorur një zëvendësues për të mbajtur binjakët e saj, gjë që doli të ishte një sekret i madh familjar që as djemtë e saj nuk e dinin. Adrienne ndërmori veprime ligjore, duke e ndaluar Bravo të transmetonte skenën dhe duke goditur Brandi me një ndalim dhe ndalim. Në ekskluzivitetin e Real Housewives së pari, Adrienne anashkaloi ribashkimin e sezonit 3 të RHOBH, për t’u kthyer më kurrë.

Tammy Knickerbocker

Bravoholikëve u pëlqente të shikonin Tammy Knickerbocker në Real Housewives të Orange County, veçanërisht si një nga brunet e vetme në serial. Tammy u shfaq si një shtëpiake e re në sezonin 2 dhe ishte një “nënë beqare me këmbë në tokë në mes të të 40-ave”, sipas Bravo. Edhe pse shkonte mirë me gratë e tjera duke notuar, Tammy nxori portokallinë e saj dhe u tërhoq në një jetë private.

Fansat kishin parë që Tammy të merrej me vdekjen e ish-bashkëshortit të saj, Lou, dhe vendosën se ishte më mirë të përqendroheshin në rritjen e vajzave të saj, Lindsey dhe Megan. Pasi i tha lamtumirë ekskluzivitetit, Tammy filloi një bamirësi, Housewives for Housewives, një organizatë jofitimprurëse për edukimin dhe zhvillimin e grave me fëmijë.

Disa do të thoshin se Tammy ishte shumë e ëmbël për të qenë shtëpiake dhe ne do të duhej të pajtoheshim. Ajo pothuajse nuk është filmuar në një debat me gratë e tjera dhe shpesh ulej në gardh, duke luajtur rolin e Zvicrës. Dukej se gjithçka që Tammy donte ndonjëherë ishte një jetë normale, e cila ishte jashtë syrit të publikut.

Kristen Taekman

Të gjithë Kristen Taekman e dëshiruar ndonjëherë ishte të bëhesha një modele dhe nënë tipike e qytetit të Nju Jorkut, kështu që nuk ishte surprizë për fansat kur ajo u largua nga Real Housewives of New York City në vitin 2016. Ndërsa Kristen dikur e quajti grupin e një gruaje një shoqe, ajo nuk ka Nuk i ka munguar fare xhirimet. Kush mund ta fajësonte atë, sidomos pasi Ramona Singer i hodhi një gotë verë në fytyrë?

Edhe pse kishte disa momente fishekzjarre, ajo u zëvendësua shpejt me gra më të animuara.

Katie Rost

Në mënyrën më të bukur të mundshme, Katie Rost nga Real Housewives of Potomac u pa si e pavarur gjatë kohës së saj në shfaqje, me fansat që vunë re se programi televiziv i realitetit nuk ishte vend për një grua që po luftonte. Historia e saj e pafrymëzuar gjatë sezonit 1 nuk i ndihmoi as shanset e saj për të mbajtur një lule qershie.

Katie u shfaq në mënyrë sporadike në shfaqje, por nuk është parë që nga sezoni i 7-të. Nëna e tre fëmijëve ndau se kishte shkuar në rehabilitim në një postim të fshirë në Instagram, duke vënë në dukje se kishte luftuar me një varësi nga alkooli dhe Adderall.

Yolanda Hadid

(Foto nga Taylor Hill/WireImage)

Yolanda Hadid ishte shumë e çmuar për sytë kureshtarë të fansave dhe ekuipazhit të Bravo. Historia kryesore e ish-modeles e rrethoi luftën e saj me sëmundjen Lyme dhe pjesa tjetër e kastit duke mos besuar se ajo ishte vërtet e sëmurë. Pas përleshjes së saj me Lisa Rinna-n, Bravo vendosi ta ulë atë në një ‘mik të’.

Megjithatë, Yolanda nuk ishte e kënaqur me ofertën dhe zgjodhi të largohej nga seriali. Lëvizja ka shumë të ngjarë për mirë, pasi ajo më vonë kaloi një divorc dhe probleme me vajzat e saj.