Intervista e Rachel Leviss me Bethenny Frankel Pjesa 1 Përmbledhje

Klea

Intervista e Rachel Leviss me Bethenny Frankel Pjesa 1 Përmbledhje

Këtë javë, Rachel Leviss vendosi t’i kthejë shpinën Bravo dhe t’i flasë Bethenny Frankel, i cili po udhëheq një rebelim kundër rrjetit. Intervista ishte hera e parë që Rachel fliste me dikë që nga momenti i parehatshëm Rregullat e Vanderpompës Ribashkimi i sezonit 10.

Ish-konkurrentja e konkursit të bukurisë nuk u përmbajt teksa u pyet nga themeluesi i Skinnygirl. Tani shikuesit janë të ndarë nëse ishte vendimi më i mirë për të që të fliste apo jo. Kështu që, unë dëgjova podkastin që të mos keni nevojë. Më poshtë janë bombat më të mëdha nga intervista e Rachel Leviss me Bethenny Frankel.

Rachel nuk e vlerësoi tonin e ribashkimit të aktorëve

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në ribashkimin e Sezonit të 10-të, shikuesit e Vanderpump Rules panë Rachel-in të ulur si një dre në fenerët ndërsa ajo po bërtiste dhe po ndizej me gaz nga Tom Sandoval dhe pjesa tjetër e kastit. Rachel tregoi se si i foli Ariana Madix.

“Mënyra se si ajo më foli në ribashkim, ndihem sikur nuk ishte e nevojshme,” tha ajo. “Një pjesë e imja thotë, mirë për ty, sepse përfito nga këto mundësi ndërsa të vijnë. Por është e dëmshme për mua vetëm të mendoj se—natyra ime është shumë e sjellshme, falës dhe mirëkuptuese për njerëzit e tjerë, kështu që koncepti se unë jam zuzari i fundit i televizionit të realitetit, thjesht ma merr mendjen.”

Ariana i quajti Rakelës disa emra të ndyrë, duke përfshirë “Subhuman”, “Rat” dhe “I pavlerë”. Bethenny vuri në dukje se kasti shkoi shumë larg me thirrjet e tyre dhe madje me lot i tha Rachelit se ajo do të kishte “vrarë dikë”. Rachel zbuloi gjithashtu se ishte e vështirë të ulesh atje dhe të merrte urrejtjen.

Rachel shpjegon ndryshimin e emrit

Rachel "Raquel" Leviss
(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Një nga pyetjet e para të ngritura nga Bethenny ishte pse nevoja për një ndryshim të emrit publik. Rachel ndau historinë, duke vënë në dukje: “Kështu që unë ndryshova emrin tim në Raquel në klasën e parë. Kishte disa Rachel të tjera në klasën time dhe doja të isha e veçantë. Gjithashtu ndihem sikur, thellë brenda vetes, nuk isha rehat në lëkurën time. Doja të isha dikush më i mirë në sytë e mi. Dhe kështu Raquel ishte një mënyrë për mua që të isha ai person.”

Që nga Scandoval, Rachel ka vendosur t’i rikthehet emrit të saj të lindjes pasi foli gjatë për këtë me terapistin e saj. Rachel tha: “Ndjehem sikur pjesën më të madhe të jetës sime, kam pasur frikë, kam luftuar me ankthin social, kam luftuar me gjykimin për njerëzit e tjerë. Pra, të kesh frikë nga cenueshmëria ka kuptim. Kështu që unë me të vërtetë thjesht po përpiqem të kthehem te rrënjët e mia dhe po prezantoj veten si Rachel.

Pse ajo pati një lidhje

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Rachel tregoi gjithashtu arsyen pse vendosi të merrte pjesë në lidhjen me Tomin. “Duke parë tani,” tha ajo, “mund të shoh se isha ende duke u shëruar nga një marrëdhënie me dikë që mendoja se do të martohesha. Dhe në fund të kësaj, unë ende nuk jam shëruar ende.”

Ajo shtoi, “Dua të marr një moment për të pranuar vetëm lëndimin që u solla shumë njerëzve. Nuk isha i kujdesshëm në veprimet e mia dhe nuk mendoja afatgjatë. Isha plotësisht i mbështjellë në zemërim dhe doja të plotësoja disa nevoja.”

Gjatë fjalimit, Rasheli dha edhe mendimin e saj se pse fansat u mërzitën kaq shumë. Ajo vuri në dukje se shikuesit kanë projektuar emocionet e tyre në lidhje me këtë çështje, sepse ajo “goditi afër shtëpisë”. Ajo beson se kjo është arsyeja pse reagimi i tyre ishte kaq i lartë, duke thënë se ajo u bë “çanta e tyre e goditjes”.

Rachel është një droguar

Foto nga: Nicole Weingart/Bravo)

Rachel tregoi se ishte jashtëzakonisht mirënjohëse për familjen e saj, e cila i kishte qëndruar pranë gjatë kohës së saj në institucionin e shëndetit mendor. Ish-serveri i SUR vuri në dukje se nëna e saj është “shqyer” për të gjithë sprovën.

Ndërsa ishte në terapi, Rachel mësoi se ajo ka një varësi nga dashuria, “ku ngatërron intensitetin me intimitetin” dhe shpjegon pse ajo nuk mund të ndalonte së parëi Tomin. Ajo pranoi se nuk e justifikon sjelljen e saj, por diagnoza e ndihmon të kuptojë pse bëri atë që bëri. Bethenny ndërhyri, duke vënë në dukje mjedisin që Rachel ishte në afera dhe skandale të famshme.

Rachel merr kohë larg vëmendjes

(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Me intervistën, Rachel u konfirmoi fansave të Vanderpump Rules se ajo nuk do të kthehej për sezonin 11. E keqja e Bravo vuri në dukje: “Ka qenë një shakullinë, ka qenë kaos. Por i kam kushtuar pak kohë vetes për të reflektuar dhe për t’u përpjekur të kuptoj veprimet e mia. Dhe më në fund kam ardhur në vendin ku ka kuptim për mua. Një pjesë e arsyes pse doja të largoja pak kohë është vetëm sepse ishte kaq kaotike dhe me zë të lartë, dhe kishte një vitriol të tillë në internet.”

Pa dyshim, pjesët dy dhe tre të podkastit do të jenë po aq interesante sa Bethenny përpiqet të bëjë kërdi në industri. Scandoval dukej sikur po shuhej në kujtimet e fansave, por tani gjithçka është zvarritur sërish.