Intervista e Rachel Leviss Bethenny Frankel Pjesa 3: Përmbledhje

Klea

Intervista e Rachel Leviss Bethenny Frankel Pjesa 3: Përmbledhje

Së fundi, Rregullat e Vanderpompës fansave i ka ardhur fundi i këtij udhëtimi epik të intervistës. Sinqerisht, nuk ndihej shumë larg që Frodo të shkonte në Mordor për të shkatërruar unazën e vetme për t’i sunduar të gjithë. Bethenny Frankel‘s intervistë podcast me Rachel Leviss është ndjerë shumë si një nga ato udhëtimet e pafundme nëpër Tokën e Mesme, përveç pretendimit se mjedisi është Bravo dhe zuzari është aftësia e Bethenny-t për të pretenduar se kujdeset. Mirë, mjaft me ngatërresat. Le të hidhemi drejt e në bombat më të mëdha nga intervista e Rachel Leviss, Bethenny Frankel, pjesa 3.

Incidenti i shishes së pilulës

Bethenny iu kthye temës së ribashkimit të sezonit 10, duke prekur shishen e pilulës që u hodh. “Kam lexuar që Andi i tha Variety Magazine se ai mendonte se ishe mjekuar, duke lënë të kuptohet se ishe duke marrë barna me recetë,” tha Bethenny.

Rasheli mori frymë dhe më pas tha: “Epo, unë jam mjekuar. Unë kam marrë antidepresantë për disa vjet tani. Por të thuash se duhet të mjekohem shumë sepse sjellja ime ishte e çrregullt ose nuk kisha emocione nuk është në rregull.”

Rachel shtoi se ajo mendon se mbreti i Bravo ka shkelur HIPAA me komentet që shënojnë. “Të bësh supozime të tilla është e dëmshme për një person,” tha ajo. “Një punëdhënës nuk mund të thotë se një punonjës është i mjekuar, qoftë i vërtetë apo spekulim.”

Bethenny u hodh shpejt. Ajo shtoi se nuk beson se “shikuesit e kanë tretur” atë që u tha, pasi është bërë normë. Bethenny gjithashtu shtoi se ajo nuk ishte e sigurt se ku kalohej kufiri. Megjithatë, reagimet e saj lexonin sikur ajo po përpiqej të çonte në shtëpi pikën se Bravo është një vend pune toksik.

Mbështetje për shëndetin mendor

(Foto nga Phillip Faraone/Getty Images për CLD PR)

Pasi krahasoi yjet e realitetit televiziv me “kafshët në një kopsht zoologjik”, Bethenny pyeti nëse dikush mbrojti shëndetin mendor të Rachel në xhirime. Rachel e hapi fjalën, duke thënë: “U premtua se do të kisha një avokat të shëndetit mendor në trailerin tim, ndërsa shikoja dy pjesët e para dhe prapaskenat për çdo rast, dhe kjo m’u hoq një natë/ditë përpara ribashkimit. . Ndjej se ishte një ndëshkim sepse e bëra këtë – ky djalë paparac më gjeti duke pritur për të rregulluar thonjtë dhe unë iu përgjigja disa prej pyetjeve të tij. Unë nuk dhashë asgjë që ribashkimi do të prekte. Mendoj se rrjeti e pa këtë dhe, nuk e di, u zemërua dhe u zhgënjye dhe më ndëshkoi duke më hequr avokatin e shëndetit mendor.”

Rachel ndau një teori interesante pasi rrjeti refuzoi të paguante për shkollimin e saj në institucionin e shëndetit mendor. Ajo ndjeu nëse Bravo do të paguante, ata do të pranonin se e kishin lejuar të lëndohej. Bethenny u ngrit, duke thënë: “Nëse paguani, atëherë jeni fajtor”.

Kur u pyet për kastin, Rachel pranoi se ajo ndjen se kasti po bën punën e tyre. Megjithatë Rasheli ka folur edhe për udhëtimin e vajzës në liqenin Tahoe. Ajo tha se ishte “shumë traumatike” dhe se pinte për të përballuar ankthin e të qenit rreth vajzave.

Rachel shpjegoi, “Ditën tjetër, Kristina Kelly dhe Lala Kent erdhën në dhomën time dhe më thanë, ‘Omg Raquel, kjo ishte e mahnitshme. Mbrëmë ishin golat e vlerësimit të TV realitetit. Kaq qesharake, e ke bërë, je më i miri!’ Pastaj në kamera, ‘Raquel, si mundesh’. Pra, kjo ishte një mendje fu*k.” Rachel pranoi se ishte detyra e tyre të bënin vlerësime dhe të krijonin përmbajtje për shikuesit. Megjithatë, ajo argumentoi se koncepti “është i sëmurë”.

Rasheli është penduar

Rachel "Raquel" Leviss
(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Natyrisht, Rasheli “pendohet shumë; Do bëja gjithçka ndryshe. Unë me të vërtetë dua të pranoj se shumë njerëz po besonin në mua dhe ndihem sikur isha një zhgënjim. E di që ka pasur shumë besim të thyer mes miqësive dhe tradhtisë që ka ndodhur. I kthej sytë pas veprimeve të mia dhe jam i zhgënjyer. Ky nuk është personi që dua të jem; Nuk isha i lumtur, po lëndoja vërtet. Nuk dua të jem kurrë në një vend të tillë dhe do të sigurohem që nuk jam.”

Për Rakelën, ka pasur një vijë të mirë – të jetë në gjendje të mësojë për veten dhe t’i japë vetes falje. Rachel ende shpreson të zgjerojë këndvështrimin e saj për gjërat që ka përjetuar përmes kësaj. Ish-konkurset e konkursit të bukurisë pranuan se ajo “duhej të kapej; përndryshe, thjesht do të kishte vazhduar. Dhe nuk dua të jem ky.”

Kur u pyet nëse do të kthehej në TV realitet, Rasheli qeshi dhe tha: “FER JO. Unë refuzoj të mos respektoj veten në atë nivel ku do ta miratoja atë abuzim emocional.” Rachel pranoi se kishte menduar të kthehej për sezonin 11, duke thënë: “Po, sigurisht. Njerëz të tjerë janë më të rëndësishëm në kast se unë, kështu që nuk mendoj se do të kisha një hark shpengimi.”

Çuditërisht, Rasheli thotë se “kërkoi pagë të barabartë me Tomin dhe Arianën, si dhe të më rimbursonte shpenzimet e mia, por ata refuzuan të më paguanin në mënyrë të barabartë dhe unë po mendoja të kthehesha nëse do të më kishin paguar. Mendoj se paga tregon se si i vlerësoni punonjësit tuaj. Është e pamundur të mos e dish sa mirë po ecën shfaqja. Scandoval është historia më e bujshme e kulturës pop”.

Sa i përket nëse ajo flet me ndonjë nga ish-shoqet e saj apo anëtarët e kastit, Rasheli i vuri të gjitha në linjë. Ajo tregoi se e ka mbyllur derën përgjithmonë. “Unë kam një politikë pa kontakt me çdo anëtar të kastit,” pohoi Rachel.