Intervista e Bethenny Frankel me Rachel Leviss ishte problematike

Klea

Intervista e Bethenny Frankel me Rachel Leviss ishte problematike

Jo shumë shikues të Bravo janë të emocionuar me atë që ndodhi javën e kaluar. Këtë e ndjejnë disa fansa Bethenny Frankel bëri një gabim kolosal në gjykim kur erdhi puna për të organizuar një intervistë me Rregullat e Vanderpompës yll Rachel Leviss. Reagimi ka ardhur shpejt dhe vështirë, me dy ish-bravolebrities duke kërkuar mënyra për të justifikuar bisedën e tyre në podcast. Megjithatë, shumica e fansave mendojnë se ka pasur një axhendë më të madhe.

Dy femrat prekën çdo temë, duke përfshirë filmimin e Rashel pa pëlqimin e saj, mospagimin e barabartë dhe mënyrën se si Bravo e përdori Rachel për përfitimet e tyre monetare. Ndërsa ishte e trishtueshme të dëgjoje anën e Rachel, shumë nga tregimet e saj ranë në vesh të shurdhër për shkak të mosgatishmërisë së saj për të marrë përgjegjësi. Bethenny, nga ana e saj, u ul duarkryq, duke hedhur bërthama dhe bomba për mënyrën sesi Bravo e trajtoi situatën, e cila gjithashtu nuk ishte e mirë.

Bethenny nuk i kishte parë ndonjëherë rregullat e Vanderpump

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Gjatë podcast-it, Bethenny pranoi para dëgjuesve se nuk kishte parë kurrë një episod të Vanderpump Rules. Themeluesja e Skinnygirl zbuloi se ajo kishte folur për përmbajtjen vetëm përmes klipeve në internet pasi Scandoval tronditi Bravoverse.

Për shumë njerëz, ishte e qartë se ish-ylli i Real Housewives of New York City nuk i kishte bërë detyrat e shtëpisë. Mungesa e njohurive të shfaqjes ndihet si një gabim fillestar për Bethenny. Më parë, ajo ishte gjithmonë shumë e ditur për çfarëdo teme për të cilën fliste. Shtrohet pyetja, si mund të përpiqej Bethenny të fliste për këtë temë kur ajo nuk kishte parë 10 vitet e fundit të filmimit?

Bethenny mund të ketë përdorur Rachel

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Me siguri duket sikur Bethenny e përdori Rachelin për përfitimin e saj personal. Pavarësisht nëse është e vërtetë apo jo, fansat nuk mund të heqin dorë nga ndjenja e frikshme se Bethenny po përpiqej të rriste vlerësimet e saj. Tema kryesore ishte sesi Bravo e përdori Rachelin në dukje për një histori dhe e lëshoi ​​atë si një patate të nxehtë kur gjithçka doli në dritë.

Intervista u shfaq teksa Bethenny shfrytëzonte Rakelën ndërsa predikonte se si Bravo kishte bërë të njëjtën gjë. Shumë tifozë mendonin se e gjithë situata dukej shumë oportuniste. Disa madje vunë në dyshim se si intervista ishte e ndryshme nga ajo që kishte bërë Bravo.

Ajo që supozohej të ishte koha që Rachel të tregonte historinë e saj me zërin e saj, është kthyer në një cirk me tre unaza. Bethenny u pyet shpejt nëse ajo do t’i paguante Rachel para për çdo episod dhe për pjesën e mbetur. Nëna e një fëmije ende nuk është përgjigjur. Pamja e kutisë së sapunit nuk funksionon as për Rachelin dhe as për Bethenny. Mjerisht, ajo po i shkakton ish-yllit të RHONY më shumë dhimbje koke sesa ia vlente.

Bethenny duket e uritur për famë

(Foto nga: Heidi Gutman/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Intervista sapo bëri që Bethenny të dukej sikur po vuante nga uria për vëmendje. Gjatë javëve të fundit, Bethenny ka pasur një hakmarrje personale për të rrëzuar Bravo, dhe megjithëse mund të ketë arsye krejtësisht të vlefshme, ajo po e bën këtë në mënyrën e gabuar.

Ajo qartësisht nuk i intereson fjalët e urta të vjetra, mos kafshoni dorën që ju ushqen; ajo me siguri po krijon armiq. Ish-ylli i realitetit po punon për një plan për të ndihmuar në bashkimin e industrisë së realitetit televiziv, por ajo po duket më shumë si një hipokrite këto ditë dhe jo si një aktiviste.

Bethenny ishte e keqe në RHONY

Bethenny Frankel
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Dëgjoni, kushdo që thotë se Bethenny nuk ishte e mahnitshme në Real Housewives të New York City është një gënjeshtar. Themeluesja e BStrong tha gjithçka që të gjithë po mendonin, por ajo e bëri atë me zgjuarsi dhe një gjuhë të mprehtë. Megjithatë, skenat e saj klasike të vajzave të këqija po rikthehen për ta ndjekur pas intervistës me Rashelin. Bethenny u kap me veshje fantastike me një rresht që zakonisht synonin Luann de Lesseps, si p.sh.: “A ke marrë meta sonte?” “Ti ke lindur gënjeshtar dhe do të vdesësh gënjeshtar” dhe “Ti fu*k të gjithë!”

Ndonëse është e mrekullueshme të ngrihesh për të pafuqishmin, është e vështirë të gëlltisësh që Bethenny, e cila dikur u pa si ngacmues, është ajo që merr qëndrimin. Me sa dinë fansat, ajo nuk i ka kërkuar falje Luanës apo femrave të tjera që ka fyer vazhdimisht. Gjatë intervistës me Rashelin, biznesmenja tha se do të “kishte vrarë dikë” nëse do t’i flitej ashtu siç ishte Rachel. Por a ndaloi ndonjëherë të mendonte se ajo ishte shkaku që bëri dikë tjetër të ndihej në të njëjtën mënyrë?