Insajderët pretendojnë se Gerry Turner ka gënjyer Theresa Nist

Klea

Insajderët pretendojnë se Gerry Turner ka gënjyer Theresa Nist

Ajo që Jesse Palmer ka bashkuar së bashku, fatkeqësisht, mund të ndahet. Beqari i Artë yll Gerry Turner dukej se kishte gjetur partnerin e tij të përjetshëm Theresa Nist. Ata dukeshin të gatshëm për të kaluar në vitet e tyre të arta së bashku dhe folën për zhvendosjen më pranë familjes së nuses pas dasmës së tyre më 4 janar.

Por më 12 prill, çifti njoftoi se ata do të divorcohen pas vetëm tre muajsh martesë. Tani personat e brendshëm thonë se Gerry e gënjeu Terezën dhe kurrë nuk kishte ndërmend të linte shtëpinë e tij buzë liqenit në Indiana për të bërë një jetë me të.

Gerry dyshohet se mashtroi nusen e tij

Në mëngjesin e 12 prillit, Gerry dhe Theresa njoftuan divorcin e tyre. Vetëm pak ditë më vonë, më 16 prill, Life & Style publikoi disa informacione shtesë në sfond.

Mesa duket, pengesa e madhe e lidhjes së tyre ishte vendosja se ku do të jetonin në çift. Ndërsa Theresa jeton në New Jersey, Gerry ka një shtëpi liqeni në Indiana, të cilën ai dhe gruaja e tij e ndjerë e ndërtuan së bashku. Në një moment, dukej sikur Gerry mund të transferohej në Nju Xhersi për të jetuar me Terezën në shtëpinë e saj.

“Gerry tha se ai po lëvizte për të qenë me Theresa, gjë që ne tani e dimë se nuk ishte e vërtetë,” tha një burim anonim. “Por kjo nuk është hera e parë që ai kapet në një gënjeshtër… Në fund të fundit, Gerry kurrë nuk ka pasur në të vërtetë ndonjë qëllim të transferohej në Nju Xhersi për të qenë me Terezën. Ai nuk ka më shanse. Besueshmëria e tij është goditur zyrtarisht.”

Në kohën e finales së Golden Bachelor, çifti përmendi se po mendonin të transferoheshin në Karolinën e Jugut. Djali i Terezës, Tommy, jeton atje me gruan dhe tre djemtë e tij. Në atë kohë, Gerry shprehu interes për zonën.

Por pas dasmës, Gerry dhe Theresa mbetën secili në shtëpitë e tyre të veçanta, duke ngritur pyetje në të gjithë vendin Bachelor.

Të bësh jetë të ndara

“Problemi është se Theresa nuk mund ta marrë dhe të lërë punën e saj”, tha një burim tjetër. Gruaja është 70 vjeç. A nuk është koha për të dalë në pension dhe për të shijuar kohën që i ka mbetur?

“Ajo ka familje në New Jersey,” vazhdoi insajderi. “Për momentin, ata po qëndrojnë të vendosur në shtetet e tyre të veçanta, por duket se nuk e shqetësojnë … Theresa po planifikon një vizitë për të parë Gerry këtë muaj, dhe ata do të dërgojnë mesazhe në FaceTime.”

Por vetëm pak ditë më vonë doli njoftimi jo shumë tronditës se çifti po i jepte fund martesës së tyre jetëshkurtër. “Ne kemi arritur në përfundimin reciprokisht se ndoshta është koha që ne të shpërndajmë martesën tonë,” tha Gerry. “Gjëja që më godet më shumë [is] sa të përkushtuar jemi ne të dy për familjet tona … Unë mendoj se thjesht ndihemi sikur është më mirë që lumturia e secilit prej nesh të jetojmë të ndarë.”

Martesa ka marrë fund, por duket se ata kurrë nuk kanë qenë në të njëjtën faqe në fillim. “Po, familjet dhe distanca luajtën një rol,” vazhdoi insajderi, “por Theresa me të vërtetë e donte Gerry. Ajo donte të punonte më shumë se ai.”

Kështu që më duhet të pyes veten. A po kërkonte ndonjëherë Gerry seriozisht për një grua? Apo ishte mundësia për të luajtur në një shfaqje televizive kombëtare, për të udhëtuar nëpër botë dhe për të takuar gra të bukura sa për t'i rezistuar atij? Ju bëhu gjykatësi.

The Golden Bachelor tani po transmetohet në Hulu.