I gjithë kaosi i shkaktuar nga Luka Brunton në sezonin 8 të Below Deck Med

Klea

I gjithë kaosi i shkaktuar nga Luka Brunton në sezonin 8 të Below Deck Med

Luka Brunton filloi Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8 me një notë të lartë. Pasi u soll në bord si bartës, Luka u ngjit në rolin e Bosun pasi Ruan Irving pati probleme me letrat e tij të jahtit. Kapiteni Sandy Yawn ishte i impresionuar nga qëndrimi i shkëlqyer i Lukës dhe etika e tij e mahnitshme e punës në fillim të sezonit. Kjo është arsyeja pse i gjithë kaosi që shkaktoi Luka Brunton erdhi si befasi.

Fatkeqësisht, Luka shpejt filloi të përfshihej në dramë në anije. Tensionet me zonjat në bord, si dhe ekipin e tij në kuvertë, bënë që ai të shpërqendrohej. Si rezultat, Luka u bë i paorganizuar dhe kaotik, veçanërisht në gjysmën e fundit të sezonit.

Udhëtimi i parë me varkë i Lukës në këtë sezon ishte me Stew 3-të Natalya Scudder, i cili u komplikua mjaft. Natalya hyri në sezonin 8 në një marrëdhënie të hapur, për të cilën ajo ankohej vazhdimisht. Luka ra shpejt në sy dhe të dy filluan një përplasje të rastësishme. Fatkeqësisht, koha e tyre në bord ishte e shkurtër, pasi Natalya vendosi të largohej herët nga sezoni për arsye personale.

Ndërsa Natalya nuk bëri asgjë të keqe, pasi ishte në një lidhje të hapur, Luka ishte disi fallco ndaj saj. Luka u shtir sikur ishte i interesuar për të në fytyrën e saj, por nuk ngurroi t’i bënte hije pasi ishte pas dyerve të mbyllura. Luka pohoi se ishte i lumtur që Natalya u largua sepse ajo ishte shumë dramatike, edhe pse ai nuk ishte përfshirë fare në të. Kjo dukej keq nga ana e Lukës, pasi ai po nxirrte përfundime nga opinionet e anëtarëve të tjerë të ekuipazhit.

Luka e bëri Jessika pis

Pas largimit të Natalya-s, Luka nuk humbi kohë duke kaluar në 3rd Stew Jessika Asai. Marrëdhënia filloi si një përplasje e rastësishme, me të dy duke kaluar gjithë kohën së bashku në netët jashtë ekuipazhit. Nuk kaloi shumë kohë që Xhesika të zhvillonte ndjenja të vërteta për Lukën, megjithëse gjatë rrëfimeve ai këmbënguli se po kërkonte vetëm pak argëtim. Megjithatë, Luka nuk arriti t’ia komunikonte këtë Xhesikës, gjë që e vuri në telashe.

Luka i bëri gjërat edhe më keq duke e pyetur Xhesikën se çfarë do të bënte pas përfundimit të sezonit. Të dy ranë dakord të shkonin së bashku në Kanë të Francës, gjë që sigurisht i rriti shpresat e Xhesikës. Takimi është po aq i ndërlikuar si kurrë më parë, por jam i sigurt se shumica e njerëzve nuk do të planifikonin një ekskursion romantik me dikë që nuk e kanë seriozisht.

Goditja e vërtetë e zorrëve erdhi kur Luka po i dërgonte mesazhe Katie Flood, e cila kishte punuar më parë me kapitenin Sandy. Kapiteni Sandy shpejt supozoi se Luka ishte i dashuruar me Katie dhe nuk hezitoi të ndante mendimin e saj me ekuipazhin. Jessika, natyrisht, u befasua jashtëzakonisht nga kjo.

Për shkak të lëndimit, Xhesika bëri të gjitha gjasat për të shmangur Lukën në bord. Nga ana tjetër, Luka, mesa duket fajësoi Xhesikën dhe deklaroi se ajo nuk duhet të mërzitet pasi ata nuk ishin në një lidhje. Kjo ishte shumë e pandjeshme, duke marrë parasysh që Luka e udhëhoqi Xhesikën në…a shumë. Oh, dhe sulmuesi i vërtetë? Luka kishte shkëmbyer mesazhe flirte me Natalya gjatë gjithë kohës. Po!

Luka nuk bëri një punë të shkëlqyeshme duke udhëhequr ekipin e kuvertës

Ndërsa Luka nuk ishte Bosuni më i keq, sigurisht që kishte shumë gjëra që ai mund të kishte bërë më mirë. Luka më e madhe e Lukës këtë sezon ishte planifikimi, i cili përfundoi duke prekur të gjithë ekuipazhin. Luka bëri një gabim të madh duke i detyruar të tre duart e kuvertës të pushonin menjëherë dhe vendosi të largohej vetë nga bankina. Si rezultat, nuk kishte kuvertë përreth për të ndihmuar ekuipazhin e brendshëm me shërbimin, për të cilin kapiteni Sandy nuk ishte i kënaqur.

Luka gjithashtu vazhdimisht e zhgënjeu skuadrën e tij duke mos i dhënë pushime. Ndërsa Max Salvador ishte i bezdisshëm me bezdisjet e tij të vazhdueshme për pushimet, ne nuk mund ta fajësojmë vërtet atë. Të jesh një skuadre nuk është detyrë e lehtë, prandaj është thelbësore që Bosun të sigurohet që të gjithë të kenë kohën e duhur për të pushuar.

Unë nuk jam ekspert i jahteve, por nga gjithçka që pashë këtë sezon do të thosha se Lara Du Preez duhet të ishte Bosun. Lara kishte një etikë të shkëlqyer pune gjatë gjithë sezonit, madje e vuri më të mirën përpara kur ishte e sëmurë. Ndërsa Luka nuk bëri një punë të tmerrshme gjatë sezonit të tij të parë si Bosun, ai nuk bëri as një punë yjore.