Jennifer Pedanti

Klea

I fejuari i yllit të 'RHOC', Jennifer Pedranti, Ryan Boyajian, emërohet në skemën e mashtrimit prej 17 milionë dollarësh!

I fejuari i yllit të 'RHOC', Jennifer Pedranti, Ryan Boyajian, emërohet në skemën e mashtrimit prej 17 milionë dollarësh!

Amvise të vërteta të Orange County yll te Jennifer Pedranti i fejuari, Ryan Bojajianka qenë i implikuar në një skemë mashtrimi marramendëse prej 17 milionë dollarësh, duke ngritur vetullat dhe pyetjet ligjore.

Ryan Bojajian dyshohet se është përfshirë në një skemë kumari dhe vjedhjeje prej 17 milionë dollarësh LA Dodgers shtambë, Shohei Ohtani's ish përkthyes, Ippei Mizuhara.

Jennifer Pedanti

ESPN raportoi të mërkurën se Ippei Mizuhara paratë me tel për të Ryan për të shlyer borxhet e tij të lojërave të fatit. Në të njëjtën ditë, Zyra e Prokurorit të SHBA-së njoftoi se Ippei pranoi të pranonte fajësinë për dy akuza federale për vjedhjen e afro 17 milionë dollarëve nga llogaria bankare e yllit të MLB. Kështu deklaruan prokurorët Ippei i përdori fondet e vjedhura për të mbuluar borxhet e tij të paligjshme të lojërave të fatit dhe mund të përballet me mbi 30 vjet burg sipas marrëveshjes për pranimin e fajësisë.

Ippei MizuharaIppei Mizuhara

Sipas prokurorëve, i Ippei-t krijuesi i paligjshëm i basteve sugjeroi se ai mund të shlyente borxhet e tij të lojërave të fatit duke transferuar para te “Associate 1”, të cilin ESPN e identifikon si Ryan.

Ippei Mizuhara ka hyrë rregullisht në llogarinë bankare të Ohtanit pa leje dhe ka iniciuar transferta bankare te libralidhësi dhe bashkëpunëtorët e tij si pagesa për borxhet e lojërave të fatit”, thuhet në një njoftim nga zyra e Prokurorit të Shteteve të Bashkuara, Martin Estrada. “Për shembull, më 20 qershor 2023, Ippei Mizuhara hyri në llogarinë dhe transferoi 500,000 dollarë te një prej bashkëpunëtorëve të libralidhësve.”

Ippei MizuharaIppei Mizuhara dhe LA Dodgers Shohei Ohtani

Steven Katzman, e Ryan informoi avokati penal ESPN se klienti i tij po bashkëpunon me autoritetet federale, ndërsa burimet pohuan se Ryan mori imunitet në këmbim të dëshmisë së tij.

“Sepse ka një hetim aktiv dhe Ryan po punon me autoritetet, ai nuk mund të konfirmojë apo mohojë atë që po ndodh.” Katzman komentoi. “Ai nuk është një libralidhës apo një nën-libërbërës.”

Ippei MizuharaIppei Mizuhara dhe LA Dodgers Shohei Ohtani

ESPN raportoi gjithashtu se Ryan dhe bastebërësi i dyshuar i paligjshëm, i identifikuar si Mathew Bowyer, përdori i Ippei-t pagesat në llogaritë “shënues” të kazinosë. Ata dyshohet se tërhoqën patate të skuqura, luanin kumar me to dhe merrnin para nëse fitonin.

Ryan Bojajian

Ippei Mizuhara pranoi të mërkurën të deklarohej fajtor për akuzat federale të mashtrimit bankar dhe paraqitjes së një deklarate të rreme tatimore. Ky vendim vjen pasi hetimet zbuluan se ai përvetësoi afro 17 milionë dollarë Ohtani për të mbuluar borxhet ndaj një libre sportive të paligjshme.

Ryan Bojajian

Ippei Mizuhara39 vjeç, është planifikuar të pranojë zyrtarisht pranimin e fajit në javët e ardhshme, me gjykimin e tij të caktuar për të martën në Gjykatën e Qarkut të SHBA për Qarkun Qendror të Kalifornisë.

Ryan Bojajian

Ndërsa data e dënimit ende nuk është përcaktuar, Ippei Mizuhara përballet me një maksimum prej 33 vitesh burg dhe 1.25 milionë dollarë gjobë për akuzat. Megjithatë, sipas kushteve të marrëveshjes së tij për pranimin e fajësisë të zbuluar të mërkurën, prokurorët do të rekomandojnë një dënim më të lehtë.

Ryan Bojajian

Ryan bëri paraqitjen e tij në TV realitet në vitin 2023 Amvise të vërteta të Orange County Sezoni 17 me Jennifer Pedrantii cili së fundmi përfundoi xhirimet e sezonit 18 të serialit të realitetit Bravo.