Amber Portwood and Gary Wayt

Klea

I fejuari i yllit të 'Mamasë adoleshente' Amber Portwood, Gary Wayt, u dallua pas raportimit të zhdukjes

I fejuari i yllit të 'Mamasë adoleshente' Amber Portwood, Gary Wayt, u dallua pas raportimit të zhdukjes

Në një zhvillim të ri, Mami adoleshente yll Amber Portwood's i fejuari, Gary Waytu pa në Oklahoma, pasi u raportua i zhdukur më 11 qershor.

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Për policinë e qytetit Bryson, Gary Wayt39 vjeç, u pa në Oklahoma përmes pamjeve video të konfirmuara nga Us Weekly – një distancë prej mbi 900 milje nga vendndodhja e tij e fundit e dokumentuar me Portwood, 34.

Zbatimi i ligjit njoftoi e Gary prania jashtë një Walgreens në Bryson City, Karolina e Veriut, më 9 qershor. Portwood paraqiti një raport për personat e zhdukur për Wayt, dhe hetimi është në vazhdim. Wayt po ngiste një Nissan Rogue SUV gri të vitit 2009 me targa Indiana kur u pa për herë të fundit.

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Një person i brendshëm zbuloi Amber Portwood's ankth mbi Gary Wayt zhdukje.

“Ajo është pranë vetes, e shqetësuar për të,” zbuloi burimi. “Ai duhet të kishte qenë në shtëpi deri tani nëse do të kthehej me makinë në Indiana. Nuk duket se ka qenë në shtëpinë e tyre në Indiana. Qelibar është i shqetësuar. Ajo ka miq që ndihmojnë për ta gjetur atë.”

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Qelibar dhe Gary kishte udhëtuar për të marrë pjesë në një martesë familjare në Bryson City gjatë fundjavës.

“Ata po kalonin disa ditë në malet Smoky,” zbuloi një burim tjetër. “Të dielën, më 9 qershor, ata patën një bisedë emocionale. Gary u largua në makinë pa të, duke lënë celularin e tij pas”.

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Qelibar trajtoi situatën të mërkurën, 12 qershor.

“Kjo është një punë e madhe, prindërit e tij, të gjithë janë shumë të shqetësuar. Jam e shqetësuar”, tha ajo e përlotur gjatë një transmetimi në YouTube. “Nuk ka pasur një luftë të madhe shpërthimi apo diçka të tillë. Ai është një person i zhdukur tani.”

Amber Portwood

Ajo shtoi, “Askush nuk e ka gjetur apo dëgjuar ende prej tij. Po mundohem të mos mendoj më të keqen. Unë nuk kam ngrënë për tre ditë. Kam fjetur ndoshta një orë.”

Amber Portwood

e Amberit Babi i vogël, Gary Shirleybabai i vajzës së saj 15-vjeçare Leah, ka komentuar gjithashtu.

“Ne duhet ta gjejmë këtë njeri @carolebaskincat @kristina_shirley3. Lutjet për një kthim të sigurt. #findgary,” shkroi Shirley, 37 vjeç, në Instagram, duke etiketuar gruan e tij dhe alumin e Tiger King Carole Baskin.

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Qelibari cili ndan djalin James, 4 vjeç, me ish Andrew Glennon, vazhdoi me të Gary Wayt në fillim të këtij viti pas takimit në një aplikacion takimesh. Ata u fejuan në fillim të këtij muaji.

“Ajo është me të vërtetë, shumë e lumtur,” zbuloi një tjetër burim. Dyshja tashmë kanë punuar për të ndërtuar një themel të fortë përpara lidhjes së martesës. Ata kanë qenë në terapi çifti dhe flasin për gjithçka. Ata janë shumë proaktivë në marrëdhënien e tyre dhe po bëjnë punën për të parandaluar problemet përpara se të fillojnë.”

Amber Portwood

Gary Wayt bëri debutimin e tij në Teen Mom: Kapitulli tjetër në episodin e 6 qershorit të serialit MTV.

“Ky është i dashuri im,” Qelibar tha gjatë një telefonate në Zoom të Cast. “Tani jemi zyrtarisht çift.”

Gary pastaj u përgjigj: “Përshëndetje të gjithëve. Emri im është Gary, besoni apo jo.”