I fejuari i yllit të 'Mamasë Adoleshente' Amber Portwood, Gary Wayt, MUNGON në rrethana të dyshimta!

Klea

I fejuari i yllit të 'Mamasë Adoleshente' Amber Portwood, Gary Wayt, MUNGON në rrethana të dyshimta!

I fejuari i yllit të 'Mamasë Adoleshente' Amber Portwood, Gary Wayt, MUNGON në rrethana të dyshimta!

Amber Portwood's i fejuari, Gary Wayti raportuar i zhdukur që nga 10 qershori, ka ngjallur shqetësim të gjerë, duke nxitur një kërkim urgjent në zonën e Indianapolis.

Amber Portwood

Amber Portwood po përjetonte momente të çmuara me të fejuarin e saj, Gary Waytvetëm disa orë para se të shpallej i zhdukur.

Një burim i brendshëm zbuloi ekskluzivisht për Us Weekly të martën, më 11 qershor, se çifti kishte udhëtuar në Karolinën e Veriut javën e kaluar për të marrë pjesë në një martesë familjare në rajonin e qytetit Bryson.

Amber Portwood dhe Gary Wayt

“Ata po kalonin disa ditë në malet e tymosura,” ndau insajderi me Ne. “Të dielën, më 9 qershor, ata patën një bisedë që u kthye emocionale. Gary u largua në makinë pa të dhe në këtë proces, ai la telefonin e tij celular pas”.

Amber Portwood

Që nga biseda, Qelibar34 vjeçe, ka qenë “pranë vetes dhe e shqetësuar për të”.

“Ai duhet të kishte qenë në shtëpi deri tani nëse do të kthehej me makinë në shtëpi në Indiana. Nuk duket se ai ka qenë në shtëpinë e tyre në Indiana,” shtoi burimi. “Amber është i shqetësuar. Ajo ka miq që ndihmojnë për ta gjetur atë.”

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Departamenti i Policisë së qytetit Bryson njoftoi në Facebook të martën se Gary Wayt u vëzhgua për herë të fundit në Bryson City dy ditë më parë. Autoritetet e përshkruajnë 39-vjeçarin si 6 këmbë-1, me peshë 205 paund, me sy kafe dhe një kokë tullac. Ai u pa për herë të fundit duke drejtuar një fuoristradë Nissan Rogue gri të vitit 2009 me targa regjistrimi të shtetit të Indianës.

Amber Portwood

Një raport incidenti i marrë nga Us Weekly të martën konfirmoi se hetimi është ende në vazhdim.

Sipas një burimi, Amber Portwood raportoi Wayt të zhdukur në policinë lokale të hënën, më 10 qershor. “Ajo nuk e di se ku është ai,” vuri në dukje burimi i brendshëm. “Ajo nuk ka dëgjuar nga ai dhe ai nuk ka komunikuar me të apo familjen e tij.”

Amber Portwood

Wayt's Zhdukja vjen vetëm disa ditë pasi Us Weekly konfirmoi ekskluzivisht fejesën e tij me Qelibar. Një burim i afërt me Teen Mom: The Next Chapter ylli na tha më 7 qershor se propozimi ndodhi “brenda dy javëve të fundit” dhe përfshinte një unazë fejese të krijuar nga “një gur familjar që u rivendos në një unazë të re”.

“Ajo është me të vërtetë, shumë e lumtur,” ndau burimi në atë kohë. “Ata kanë qenë në terapi çifti dhe flasin për gjithçka. Ata janë shumë proaktivë në marrëdhënien e tyre dhe po bëjnë punën për të parandaluar problemet përpara se të fillojnë.”

Amber Portwood dhe Gary Wayt

Indianapolis, IN – Wayt, i cili së fundmi bëri paraqitjen e tij të parë në emisionin e njohur Teen Mom, njihet për vlerat e forta familjare dhe përkushtimin ndaj kujdesit ndaj prindërve. Pavarësisht se nuk kishte vetë fëmijë, njerëzit e afërt e përshkruajnë atë si “shumë të orientuar drejt familjes”.

Duke jetuar pranë Indianapolis, Indiana, Wayt nuk ka qenë kurrë një shikues i zjarrtë i shfaqjeve Qelibar, bashkë-ylli i tij. Një burim i tha më parë Us Weekly, “Ai është shumë i orientuar drejt familjes” dhe theksoi përkushtimin e tij për mirëqenien e familjes së tij.

Autoritetet tani po kërkojnë ndihmën e publikut për të gjetur Wayt. Kushdo që ka informacion në lidhje me vendndodhjen e tij, nxitet të kontaktojë policinë lokale në 828-488-2196, duke kërkuar Shefin Robinson ose Ndihmës Shefin Dover.