Kalani Faagata

Klea

I fejuari i ’90 Day’ i Kalani Faagata DEMASKUR: Merrni 411 në Dallas Nuez!

I fejuari i ’90 Day’ i Kalani Faagata DEMASKUR: Merrni 411 në Dallas Nuez!

I fejuari 90 ditor yll, Kalani Faagatapranoi se ka një burrë të ri në jetën e saj pasi ngacmoi një romancë me një “burrë me tatuazh” për muaj të tërë, përmes Instagram Stories.

Kalani Faagata

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit shikuesit e mësuan këtë Kalani Faagata kishte zbuluar se burri i saj, Asuelu Pulaae kishte tradhtuar gjatë një udhëtimi në vendlindjen e tij në Samoa. Asuelu u godit pasi ai kontraktoi mëllenjën, një infeksion i majave të gojës që e kapi pasi mori seks oral nga një grua në një bar.

Kalani Faagata

Asuelu i dha gruas së tij një “kalim sallë” për të puthur një burrë tjetër për të barazuar rezultatin. Kalani zgjodhi Dallas Nuez, por vazhdoi të rrëfejë se puthja kishte çuar në seks. Takimi i hakmarrjes u zhvendos në Kalani zhvillimin e ndjenjave për Dallaspasi dyshja thuhet se kanë vazhduar lidhjen e tyre.

Dallas Nuez

Kalani Faagata dhe Asuelu Pulaa janë ndarë në dukje.

Një burim i tha US Sun muajin e kaluar këtë Dallas, 28, punon për një kompani private sigurie në Kaliforni.

Insajderi pretendoi se çifti ishte “gati për të jetuar së bashku” dhe kjo Dallas “e kishte prezantuar tashmë me familjen”.

Kalani Faagata

Kalani35-vjeçarja hodhi të dhëna për romancën e saj të re në fillim të këtij viti kur zbuloi Dallas’ dorën e bërë tatuazh gjatë një takimi darke në Instagram Stories.

Një fans e pyeti nënën e dy fëmijëve: “Kush është mashkulli i ri në jetën tuaj?”

Kalani Faagata

Kalani u përgjigj: “Njeriu i ri në jetën time është … Jezusi.”

Ajo vazhdoi të tregojë se po dilte me dikë të cilës i referohej si “djalë i kalimit të sallës”. Fansat kanë ndjekur të dhëna për të zbuluar identitetin e e Kalanit njeri mister, prej muajsh.

Kalani Faagata

Kalani dhe Asuelu vazhdoi me filmimin “90 Dita: Vendpushimi i fundit” Menjëherë pas Kalani ka postuar një moment të shkurtër të lidhjes së saj të re në rrjetet sociale.

“Unë kurrë nuk kam dashur të qëndroj në kontakt me këtë djalë,” Kalani u tha aktorëve të saj në shfaqjen spinoff “90 Day”.

Kalani Faagata

Ajo shtoi: “Por… unë nuk jam gjithashtu tipi i personit që mund të fle me dikë dhe thjesht ta harrojë atë.”

“Jam i shqyer sepse me të vërtetë dua ta bëj martesën time të funksionojë Asuelu,” Kalani pranuar gjatë episodit. “Por, gjithashtu nuk mund ta detyroj veten ta fal atë.”

Asuelu dhe Kalani u martuan në vitin 2018, pas takimit gjatë pushimeve në Samoa. Asuelu u zhvendos në Shtetet e Bashkuara për t’u martuar me të fejuarën e tij amerikane dhe çifti vazhdoi të ketë dy fëmijë së bashku.

Kalani Faagata

te dyja Kalani dhe Asuelu pretenduan se ishin beqarë në qershor të vitit të kaluar.

Në qershor 2022, In Touch Weekly raportoi këtë Asuelu postoi një përditësim të statusit të marrëdhënies, duke shkruar — “Ajo është ndryshe nga ajo që ka qenë dikur [and] ajo nuk dëshiron të dalë me mua.”

Kalani që atëherë është zhvendosur nga Utah në Kaliforni me dy djemtë e çiftit. Asnjëra palë nuk ka bërë kërkesë për divorc.