90 Day Fiancé

Klea

I fejuari 90-ditor: Vëllai i Sam-it lidh martesën me motrën e Citra-s në Indonezi

I fejuari 90-ditor: Vëllai i Sam-it lidh martesën me motrën e Citra-s në Indonezi

Ndërsa fansat shikonin I fejuari 90 ditor çift, Sam Wilson dhe nusja e tij, Citralidhin nyjën në episodin e së dielës, shkëndijat fluturonin mes tyre Semit vëlla, Timoteu, dhe Citra-s motra, Nafa, në sfond.

I fejuari 90 ditor

Dyshja u fejuan në janar dhe tashmë duket se Timoteut dhe Nafa mund të ketë ecur tashmë në korridor.

Më 7 janar, Citra shkoi në Instagram për të vlerësuar fejesën e motrës së saj me kunatin e saj, duke shkruar në Story-n e saj – “Jam shumë e lumtur për të dy, edhe pse ndonjëherë mund të na dhimbsen gomat. Nuk e kisha menduar kurrë se do të përfundonin së bashku, e di që Zoti ka [a] mënyrë misterioze për gjithçka.”

I fejuari 90 ditor

Ajo vazhdoi – “Tani ata janë në një lidhje sepse unë solla familjen time të vijnë këtu për t’u takuar Semit familja dhe besoj se gjithçka ndodh për një arsye. Më vjen mirë që motra ime është e hapur dhe afër meje, më tregoni për gjithçka dhe më vjen mirë që ajo mund të dalë nga marrëdhënia toksike për shumë vite që kishte dhe gjeti dikë më të mirë se sa të kujdeset, të dojë dhe vlerëson gjithçka që bën. .”

“Unë u përpoqa një tarifë herë për të ngritur Semit vëllai me miqtë e mi, por ai ishte aq i ftohtë për vajzat atje lol. Kështu që ata morën mënyrën e thjeshtë që ai di për të gjithë familjen time dhe ajo di gjithçka për familjen e tij 😂

I fejuari 90 ditor

Citra26 vjeçe, u përgjigj pasi kritikët në seksionin e komenteve të postimit akuzuan motrën e saj se ishte lidhur me Semit vëllai për një karton jeshil.

“Ashtu si vërtet mendoni se është kaq e lehtë të marrësh një karton jeshil ashtu?” vendasja nga Indonezia shkroi në një rrëshqitje të veçantë, duke përshkruar kostot e përfshira në procesin e vizave K-1. “Pra, nuk është aq e lehtë të marrësh “një kartë jeshile” dhe të sjellësh njerëz në SHBA ligjërisht, shumë para për të shpenzuar dhe të duhet një kohë e gjatë derisa të jesh i lumtur përgjithmonë. Dhe familja ime pati fatin që aplikoi për herë të parë për vizë turistike dhe u miratuan tre prej tyre. Unë dua familjen time këtu pasi Sam nuk mund të vijë në Indonezi dhe kurrë nuk e mendoja këtë në kokën time përpara se familja ime të kishte një shans për t’u takuar Semit familje.”

I fejuari 90 ditor

Sam takoi gruan e tij të ardhshme në një aplikacion takimesh. Dyshja kishin krijuar një lidhje online më parë Sam propozuar gjatë një udhëtimi në Indonezi.

Fotot e reja mesa duket e zbulojnë këtë Timoteut dhe Nafa u martua në Indonezi javën e kaluar, pas shoqërimit Sam dhe Citra në një udhëtim për të surprizuar vëllezërit e motrat’ babai.

Citra shkroi në Instagram – “Asgjë më mirë se të kthehesh në shtëpi duke e surprizuar babanë tënd 🥹❤️. Sam dhe i thashë babait tim se nuk mund të vinim në Indonezi dhe ai u ndie shumë i trishtuar kur i thamë. Ai vërtet e dëshironte këtë Sam dhe mund të vij sepse ai na mungon shumë. Ne rezervuam fluturimin tonë minutën e fundit dhe kishim kaluar një fluturim të gjatë në bythë që na mpiri prapanicën, por ia vlente të shihje reagimin e tij, ai fjalë për fjalë u trondit dhe qau teksa përqafohej Sam edhe une.”

I fejuari 90 ditor

Starcasm prishi afatin kohor të romancës së dyshit dhe të dhëna që në dukje tregojnë për një të papritur “I fejuari 90 ditor” të lumtur përgjithmonë.

Citra ka shpërndarë foto ku shfaqet ajo, Sam, Timothy dhe Nafa veshur me veshje tradicionale zyrtare, dhe një fotografi të dytë të çiftit të fejuar duke qëndruar përkrah e Nafas baba i qeshur i veshur me rroba martese.

Një mik i e Nafas i quajtur Dwi më vonë postoi një foto të çiftit të zbukuruar me veshjet e tyre të dasmës duke mbajtur disa bizhuteri.

I fejuari 90 ditor

Nafa postoi të njëjtën foto përpara se të fshinte llogarinë e saj.

Të shtunën, Timoteut postoi një foto të çiftit të lumtur duke bërë fytyra budallaqe në veshjet e tyre të dasmës.

“O zot e dua…” Timoteut mbishkrimi i fotos. “Ajo është vajza më e mrekullueshme që kam takuar ndonjëherë! Unë të dua!”

Disa fansa e kanë teorizuar këtë Timoteut dhe Nafa ishin veshur për të marrë pjesë Sam dhe Citra-s Dasma indoneziane. Megjithatë, një foto zbuloi një shenjë të printuar vetëm me të Timoteut dhe e Nafas emrat. Dwi ka uruar shoqen e saj në postim, duke shkruar: “Më vjen keq që nuk munda të vij”.

Fansat do të duhet të presin dhe të shohin dasma e cilës çift u prish javën e kaluar dhe nëse kamerat e TLC kapën ngjarjen e madhe.