90 Day Fiancé - Jasmine Pineda

Klea

I fejuari 90-ditor: Jasmine Pineda ndalon familjen e të fejuarit Gino Palazzolo nga dasma e tyre!

I fejuari 90-ditor: Jasmine Pineda ndalon familjen e të fejuarit Gino Palazzolo nga dasma e tyre!

I fejuari 90 ditor yll, Jasemine Pinedanuk e do të fejuarin e saj, Gino Palazzolo’s familjarët në dasmën e tyre.

Jasemini36, tha Xhino53 vjeçe, se do të donte të lidhë kurorë në një plazh teksa çifti po pushonte në Miami, gjatë episodit të së dielës. Xhino informoi nusen e tij të ardhshme se familja e tij nuk do të mund të merrte pjesë në një dasmë në Florida. Jasemini rrëfeu se prania e tyre do ta bënte atë “të pakëndshme”.

“Ai takim i parë ishte shumë, shumë i keq,” Jasemini shpjegohet. “Më ka vënë kaq shumë tension. Isha shumë i stresuar. Dhe nuk më pëlqeu që Dana të të çonte në klubin e striptizimit. Dhe Toni, duke propozuar paramartesën. Dhe nipi yt më thotë: ‘Duhet të jesh mirënjohës sepse Xhino ju çoi në Amerikë.’

I fejuari 90-ditor - Jasmine Pineda

Xhino vuri në dukje se shqetësimet e familjes së tij ishin një gjë “një herë”, por Jasemini nuk e bleu.

“Mënyra se si i shikoni ata është e ndryshme sepse është familja juaj,” tha ylli i TLC. “Si mendon se do të ndihem, që të kem në dasmë njerëzit që të propozuan për të marrë një paramartesë? Si mendoni se do të ndihem?”

Gino Palazzolo

Xhino u përgjigj: “Oh, hajde, më jep një pushim, zonjë.”

Tifja e fundit e dyshes erdhi një muaj pasi shikuesit e panë e Xhinos ndërveprimi i parë i familjes me vendasin e Panamasë pasi ajo u transferua në Michigan. Jasemini i akuzuar e Xhinos familjarët e “sulmimit” ndaj saj, gjatë takimit të tyre fillestar.

“Nuk jam e shokuar që po sillen mirë me mua, sepse mënyra se si e përfytyroj është si kur një kafshë përpiqet të tërheqë prenë e saj”, u tha ajo kamerave gjatë episodit të 12 nëntorit. “Ata po përpiqen të jenë si, të duken miqësorë dhe gjithçka. Dhe ata thjesht presin momentin për të sulmuar.”

Gino Palazzolo

Tensionet u përshkallëzuan vetëm më pas e Xhinos i tha motra, Michelle Jasemini se vëllai i saj kishte shijuar një festë beqarie në një klub striptizi përpara mbërritjes së saj në Shtetet.

“Ja ku jam, ndihem fajtor që jam inatosur Xhinoduke qenë shumë i ashpër me veten time, duke fajësuar mua për gjithçka, si, po, ndoshta, ju e dini, unë jam shumë xheloze.” Jasemini tha për ngjarjen. “Kam probleme besimi pasi i kam gjetur të gjitha këto gjëra nga ish-të e tij. Por duhet të kisha besuar instinktin tim, sepse kisha të drejtë.”

Gino Palazzolo

Jasemini i informuar Xhino se dasma u ndërpre pasi u përball me të për bashllëkun e rrezikshëm të beqarit.

“Kjo varet nga ju,” Xhino u përgjigj. “Unë nuk mund të martohem me dikë që mërzitet dhe zemërohet si ju. Jeni shumë duke reaguar. Ju jeni shumë jashtë kontrollit dhe mendoj se keni nevojë për ndihmë, është ajo që mendoj unë.”

Gino Palazzolo

Xhino i akuzuar më vonë Jasemini e tepruar, por ajo mendoi se përgjigja e saj ishte e arsyeshme. Ajo vazhdoi duke thënë kështu e Xhinos sjellja e saj e bënte vazhdimisht të shqetësuar për përkushtimin e tij ndaj besnikërisë.

“Jam lodhur duke të thënë se më vjen keq për mënyrën se si më bën të ndihem.” Jasemini tha përpara se të hidhte unazën e saj të fejesës. “Merre këtë s-t. nuk e dua. Jepini dikujt tjetër. Dua të kthehem me qenin tim në Panama. Dua të jem me fëmijët e mi dhe me njerëzit që më duan. E di që nuk më do. Ti më zemërove. F-k ju, Xhino.”

I fejuari 90-ditor - Jasmine Pineda

I fejuari 90 ditor transmetohet të dielave, në orën 20:00 ET, në TLC.