I fejuari 90-ditor: Gjithçka rreth Dallasit të Kalani Faagata-s

Klea

I fejuari 90-ditor: Gjithçka rreth Dallasit të Kalani Faagata-s

Kalani Faagata nga I fejuari 90 ditor ka një partner të ri pas divorcit të saj. Megjithatë, shumë pak është zbuluar për njeriun e ri. Siç dinë fansat, Kalani është takuar me ish-partnerin e saj Asuelu Pulaa në një resort në Samoa. Më pas, Asuelu dhe Kalani patën dy djem së bashku. Megjithatë, marrëdhënia e tyre ishte e trazuar. Si fillim, të dy nuk mund të bien dakord për stilet e prindërimit. Veç kësaj, familjet e tyre nuk shkuan kurrë mirë, në asnjërën anë.

Për shkak të vështirësive të tyre, Kalani dhe Asuelu shkuan në 90 Day: The Last Resort në përpjekje për të rregulluar martesën e tyre. Mirëpo gjatë emisionit Kalani zbuloi një sekret të madh. Gruaja nga Juta u tha shikuesve se Asuelu e kishte tradhtuar atë ndërsa ishin të martuar. Jo vetëm kaq, por ai kishte tradhtuar më shumë se 10 herë gjatë gjithë martesës së tyre. Prandaj, Asuelu i tha Kalanit se ajo mund të kishte një “kalim sallë”, pasi ai kishte pasur, mirë, disa. Për shkak të kësaj, Kalani kishte atë që supozohej të ishte një flakë me një burrë të quajtur Dallas. Ajo nuk kishte në plan të mbante lidhje me të dhe madje e bllokoi në një moment për të punuar në martesën e saj.

Megjithatë, Kalani dhe Asuelu nuk janë më bashkë. Tifozët janë të emocionuar, pasi dukej si një ndeshje e tmerrshme. Në vend të kësaj, Kalani dhe Dallas janë bashkë zyrtarisht. Nga pak informacionet që dinë fansat, Dallas duket se e trajton mirë Kalanin, ja çfarë dimë për të.

Dallas dhe Kalani janë zyrtarisht çift prej të paktën një viti e gjysmë

Nuk e dimë kohën e saktë që Kalani dhe Dallas janë zyrtarizuar. Megjithatë, Kalani nisi të ndante foto me një mashkull të ri në dhjetor të 2022. Fotot nuk tregonin shumë për njeriun misterioz. Në të gjitha fotot, fytyra e tij ishte errësuar. Megjithatë, për shkak të tatuazheve në krahët e Dallas-it, fansat e fshehtë e dinin se nuk ishte Asuelu. Prandaj, ata zbuluan se ishte një njeri i ri. Që kur ajo publikoi atë foto, Kalani ka postuar edhe disa foto të tjera të Dallasit. Megjithatë, fotot nuk e zbulojnë kurrë fytyrën e tij.

Sipas The US Sun, një burim zbuloi në korrik 2023 se marrëdhënia mes Dallas dhe Kalanit ishte serioze. Burimi shtoi se Dallas ishte takuar me familjen e Kalanit. Përveç kësaj, burimi zbuloi se Kalani dhe Dallas planifikonin të jetonin bashkë. Megjithatë, ne nuk e dimë nëse ata e kanë bërë këtë ende.

Dallas zbuloi punën dhe prejardhjen e tij familjare

Burri i ri i Kalanit ka një llogari në Insta por nuk ndan shumë për veten në të. Sidoqoftë, në fund të vitit 2023, Dallas hyri në Instagramin e tij për të organizuar një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh për veten e tij. Një fans e pyeti nëse ishte Samoan, si Kalani dhe familja e saj. Sipas InTouch, Dallas shpjegoi se ai nuk është me prejardhje samoane. Në vend të kësaj, familja e tij është nga Hawaii dhe Filipinet.

InTouch raportoi se Dallas gjithashtu shtoi se “familja e njerkës së tij është samoane / meksikane / filipinase”. U vu re se Dallas aktualisht punon si roje sigurie. Përveç kësaj, Dallas thuhet se është gjithashtu i licencuar nga Byroja e Shërbimeve të Sigurisë dhe Hetimit.

Çifti sapo ka sjellë në jetë një vajzë

Në qershor 2024, Kalani dhe Dallas zbuluan se kishin mirëpritur së fundmi një vajzë. Fansat u tronditën. Kjo pasi ata as që e dinin se Kalani ishte shtatzënë. Duket se çifti e mbajti të fshehtë shtatzëninë, por sekretin e tyre e zbuloi në një postim të përbashkët në Instagram.

Në postim, çifti kanë shpërndarë disa foto të foshnjës së tyre të porsalindur. Diçitura thoshte: “Takoni vajzën tonë”. Në foto, foshnja e tyre shihet e mbështjellë në një batanije ngjyrë vjollce. Përveç kësaj, foshnja mbante një hark të ngjashëm në kokë. Jam shumë i lumtur për këtë çift dhe familjen e tyre!