I fejuari 90 ditor: Anëtarët më të kuotueshëm të kastit në ekskluzivitet

Klea

I fejuari 90 ditor: Anëtarët më të kuotueshëm të kastit në ekskluzivitet

Tifozët duan I fejuari 90 ditor për dramën, momentet e pabesueshme dhe citatet e paharrueshme. Seria origjinale 90 Day Fiancé fokusohet në çiftet që kalojnë procesin e vizave K-1. Në këtë vizë, qytetarët amerikanë mund të sjellin të fejuarin e tyre ndërkombëtar në SHBA. Më pas kanë 90 ditë për t'u martuar, pra titulli i shfaqjes!

Natyrisht, ekskluziviteti 90 Day Fiancé tani ka edhe shumë shfaqje spin-off, si 90-Day: The Last Resort. Çdo spin-off ka një kast të ndryshëm, dhe gjithashtu premisa të ndryshme.

Siç mund të imagjinohet, çiftet ndërkombëtare që e bëjnë dashurinë e tyre të funksionojë përtej kufijve çon në disa situata interesante. Kjo nga ana tjetër çon në disa citate të paharrueshme. Vazhdoni të lexoni për anëtarët më të cituar të kastit në historinë e të fejuarit 90 Day.

Angela Deem

Angela Deem është e diskutueshme dhe e hapur, dhe nga ana tjetër, ka thënë shumë citate ikonike të të fejuarit 90-ditor. Angela dhe partneri i saj Michael Ilesanmi patën një lidhje të trazuar, për të mos thënë më pak. Pavarësisht kësaj, ata donin të kishin fëmijë. Megjithatë, Angela është në fund të të 50-tave, kështu që ata nuk mund të përdornin vezët e Angela-s.

Prandaj, ajo i kërkoi vajzës së saj vezët e saj. Ideja ishte që vetë Angela mund ta mbante fëmijën. Ajo kishte nevojë vetëm për vezën e dikujt tjetër. Siç tha ajo, “Unë mund ta bart, më duhet vetëm veza juaj!”

Kjo tani është një linjë e cituar shpesh nga ekskluziviteti. Njerëzit kanë bërë madje edhe çanta për t'i shitur që përshkruajnë frazën. Merrni atë? Çantat e barit?

Përveç kësaj, pas një prej grindjeve të shumta të Angela-s dhe Michael, burri nigerian i solli gruas së Gjeorgjisë një tortë. Angela më pas tha e famshme: “Mos u mundoni të më mashtroni, më pëlqen torta!”

Danielle Mullins

Mohamed Jbali dhe Danielle Mullins në të fejuarin 90 ditë

Danielle Mullins u takua me Mohamed Jbali në internet dhe u martua në shtetin Danielle të Ohajos. Megjithatë, më pak se dy muaj më vonë, Mohamed u transferua në Miami dhe tha se donte një divorc. Danielle më pas udhëtoi për në Miami për t'i paraqitur Mohamedit një lidhës “provash”. Lidhësi vërtetoi se tuniziani kishte qenë në bashkimin e tyre për arsye të gabuara. Për shembull, ai përmbante biseda me tekst që gjoja provonin se Mohamedi kishte qenë i pabesë gjatë gjithë martesës. Po!

Për t'u habitur nga askush, Mohamed nuk donte të shihte lidhësin. Prandaj, Danielle ia hodhi atë duke bërtitur “Ti je një uuuuser, Mohamed! Ti më përdore mua!”

Kjo linjë ka hyrë në historinë 90-ditore. Sezoni i tyre është pothuajse një dekadë i vjetër, por është ende një nga citimet më të famshme të ekskluzivitetit.

Jasemine Pineda

Jasmine Pineda dhe Gino Palazzolo nga i fejuari 90 ditë: Para 90 ditëve

Jasmine Pineda është një e re në ekskluzivitetin 90-Day Fiancé. Ajo debutoi më pak se 3 vjet më parë, në 90 Day Fiancé: Before The 90 Days Season 5. Megjithatë, ajo shpejt u bë e njohur për tingujt e saj me një rresht, si dhe për gjuhën e mprehtë dhe temperamentin e saj. Jasmine u inatos kur zbuloi se partneri i saj Gino Palazzolo i dërgoi fotot topless të ish foshnjës së tij sheqer. Ne nuk mund t'i krijojmë këto gjëra!

Për të shprehur zemërimin e saj, gruaja panameze ekzekutoi një nga fjalimet më të mira në ekskluzivitet. Jasmine tha se do të linte Xhino dhe do të gjente “Babanë e sheqerit të baballarëve të sheqerit”. Ajo gjithashtu iu referua Gino si një “plak i çmendur, i vetëm dhe dëshpërues nga Michigan”. Të shtëna!

Një tjetër citim ikonik i Jasmine ishte në B90 Tell-All. Së pari, ajo njoftoi se ajo dhe Xhino nuk po bëheshin intime aq shpesh sa duhet. Xhinos, ajo i tha: “Zemë, unë jam vegan, por dua mishin tënd të çuditshëm!” Natyrisht, fansat e cituan këtë me një linjë në çast.

Çifti tani është shfaqur në ekskluzivitet në disa spin-off. Ndarja e tepërt e detajeve intime të jetës së tyre personale është padyshim diçka që Jasmine bën shpesh. Sigurisht, kjo çon në disa citate interesante. Së shpejti presim të dëgjojmë më shumë gazmorë nga bukuroshja panameze.

Andrei Castravet

Andrei Castravet debutoi në ekskluzivitet në sezonin 5 të të fejuarit 90 Day së bashku me partneren e tij Elizabeth Potthast, aka Libby, nga Florida. Burri moldav nuk shkoi mirë me familjen e Libby që në fillim.

Andrei hyri në një debat të fortë me familjen e Libby-t në një festë ditëlindjeje. Sherri ka çuar në hedhjen e tortës. Me tortë në fytyrë, Andrei i bërtiti familjes që të “largohen”. [his] në shtëpinë e ditëlindjes!”

Gjatë një zënke me Libby-n për lejen e saj të ardhshme të lehonisë, Andrei tha në mënyrë të famshme “Mos më terrorizoni me shtatzëninë tuaj!” Problematike? Absolutisht. Por linja është njësoj ikonë.