I dashuri i Lisa Hochstein, Jody ndan koston e banesës me Lenny

Klea

I dashuri i Lisa Hochstein, Jody ndan koston e banesës me Lenny

Kapni rekordet tuaja Avril Lavigne, sepse ky është i ndërlikuar. Më 22 nëntor, Page Six publikoi një histori përreth Jody Glidden fejesa me një grua tjetër përpara se të takonte yllin e Real Housewives of Miami Lisa Hochstein.

Burimet pranë Jody ishin disi të ndara, por të gjithë konfirmuan se Jody dhe ish e fejuara e tij anuluan dasmën e tyre në Francë. Nga atje, burimet pretendojnë se Jody u kthye në Miami ku shpejt takoi Lizën dhe u bë i dashuri i saj. Megjithëse, ish-e fejuara e Jody-t me sa duket dyshonte për afatin kohor.

Kur historia arriti në Instagram, Jody, Lisa dhe burri i saj i larguar, Lenny Hochstein, të mbërthyer mbi të, e ngjashme me mënyrën se si aligatorët kapen mbi gjahun. Ata duhet të kenë kaluar orë të tëra në komentet e IG, duke zbuluar pretendime interesante për njëri-tjetrin, duke përfshirë strehimin.

Pronarët e vërtetë të shtëpive të Majamit (ose ata të rremë)

Ndërsa Lenny dhe Jody grindeshin me njëri-tjetrin, Jody shkroi: “Unë po paguaj gjysmën e vendit për Lizën dhe fëmijët tuaj”.

Lisa e hodhi poshtë atë koment, duke shtuar, “Ju paguani 17 mijë Jody paguan pjesën tjetër për një vend prej 32 mijë në muaj, në mënyrë që ne të mund të jetojmë në afërsi sipas MSA. [marital settlement agreement] komode me hapësirë ​​të mjaftueshme, kështu që nuk ndihem i tjetërsuar nga fëmijët e mi, ju dëshironi të më vendosnit në diçka të vogël.”

Ajo shkroi më tej, “Misioni juaj i jetës për çfarëdo arsye po përpiqet të më shkatërrojë mua. Leviz.”

Siç pritej, Lenny nuk e mori atë duke u shtrirë. Ai akuzoi Jody se “jetoi në një apartament për të cilin unë paguaj”, duke shtuar se burri i ri i Lizës “nuk po paguan për fëmijët e mi”. Ai gjithashtu pretendoi se Jody dhe vajza e tij 14-vjeçare kishin jetuar gjithashtu në apartament, sipas fjalëve të dadove të fëmijëve të tij.

Jody u përgjigj, duke thënë se ai kishte “një shtëpi buzë ujore” për të qëndruar, por hoqi dorë nga fakti që së shpejti do t’i duhej ta nxirrte shtëpinë në shitje.

Real Housewives of Miami vazhdon të mërkurën në 9/8c në Bravo.