Caitlin Clark

Klea

I dashuri dhe familja e Caitlin Clark u kapën si urrejtje Komente rreth Angel Reese!

I dashuri dhe familja e Caitlin Clark u kapën si urrejtje Komente rreth Angel Reese!

Pavarësisht nga fasada miqësore në Caitlin Clark's rivaliteti i supozuar me Angel Reese gjatë dy sezoneve të fundit, në prapaskenë, ka një histori të ndryshme.

Pas ndeshjes së së shtunës mes Indiana Fever dhe Chicago Sky, të dyja e Klarkut i dashuri, Connor McCafferydhe vëllai i saj, Kolin Klarkthuhet se miratoi postimet në mediat sociale që kritikonin ish-yllin e LSU Tigers.

Caitlin Clark

Clark Boyfriend i ka pëlqyer tweet-et e urrejtjes për Angel Reese që nga viti i kaluar dhe tani vëllai i saj në këtë aplikacion gjithashtu pëlqen tweetet e urrejtjes për të, por ju betohuni se Engjëlli është problemi dhe se ajo ka një viç “të njëanshëm” me Clark. ”, ka shkruar një fans.

Caitlin Clark

“Pëlqe, bëhu serioz”, shtoi fansi, duke shfaqur pamjet e mesazheve të preferuara.

Caitlin Clark

Në një ndeshje të shumëpritur mes Indiana Fever dhe Chicago Sky të shtunën, Caitlin Clark u përball me një kontroll brutal të trupit nga Chennedy Carter, por Angel Reese u hodh nga stoli në festë.

Incidenti ngjalli polemika masive, duke ndezur një stuhi reagimesh në internet. Veçanërisht, dy nga e Klarkut Mbështetësit më të vendosur me sa duket e konsideruan këtë çështje.

Klarke cila është në një lidhje me të dashurin e saj të kolegjit Connor McCaffery, tërhoqi vëmendjen e fansave të cilët vunë re 'pëlqimet' e tij të shpeshta në postimet që dënonin Reese gjatë vitit të kaluar.

Caitlin Clark

Në një postim veçanërisht të theksuar, Dave Portnoy i Barstool Sports e etiketon Reese si një “pjesë s*** pa klasë” pas festimit të saj famëkeq të unazës që synonte Klark gjatë ditëve të tyre të kolegjit.

Një tjetër postim i pëlqyer nga McCaffery i referohet Reese si 'highkey jo e mirë… ajo është thjesht më e madhe se të gjithë.'

Caitlin Clark

Për më tepër, ka një postim të tretë që adreson Klark dhe Reese duke ndarë çmimin Atleti i Vitit në basketboll në kolegj. Mesazhi, i miratuar nga McCaffery, kritikon vendimin për t'u dhënë titullin të dy lojtarëve në vend që të Klarkduke lënë të kuptohet se publikimi iu nënshtrua frikës së reagimit të internetit.

Caitlin Clark

Ndërkohë, e Klarkut vëllai Kolin nuk është shmangur nga shprehja e mendimeve të veta. Ai preferoi një postim në Twitter për Reese “duke kërcyer nga stoli për të bërë një paradë për vrasjen e Caitlin Clark”.

Përveç kësaj, atij i pëlqeu një postim në Twitter që sugjeronte se Draymond Green do të ishte përballur me pasoja ligjore nëse do të kishte kryer të njëjtin veprim si Carter bëri për të Klark në ndeshjen Fever-Sky.

Caitlin Clark

Debati në gjykatë ka ndezur debat të rëndësishëm në internet dhe është gati të përshkallëzohet më tej ndërsa këta atletë të profilit të lartë vazhdojnë karrierën e tyre profesionale.

Klarke zgjedhur si zgjedhja më e mirë në Draftin e WNBA të majit, e gjeti veten të krahasuar me Reese, një ish-kampion i NCAA me LSU, i cili doli i shtati në përgjithësi në Çikago.

Caitlin Clark

Në një kthesë dramatike të ngjarjeve gjatë ndeshjes së së shtunës, Klark përfundimisht doli fituese pasi ekipi i saj arriti një fitore të ngushtë me një pikë. Triumfi 71-70 shënoi fitoren e tyre të parë në shtëpi këtë sezon.

Ndërsa ora shënoi në çerekun e tretë, me vetëm 15 sekonda të mbetura, Klark shfrytëzoi momentin për të ndarë reagimin e saj të menjëhershëm me ESPN.

Angel Reesenga ana tjetër, ka ndërmarrë hapa për të sqaruar marrëdhënien e saj me Klark.

“Unë dhe Caitlin Clark nuk e urrejmë njëri-tjetrin,” theksoi ajo. “Dua që të gjithë ta kuptojnë këtë. Është thjesht një lojë super-konkurruese. Sapo të kaloj mes atyre rreshtave, nuk ka miq. Unë do të flas për plehra me ju. Unë do të bëj gjithçka që duhet për t'ju futur në kokë të gjithë ndeshjen, por pas lojës, ne mund ta godasim atë. Unë nuk mendoj se njerëzit vërtet e kuptojnë këtë.”

Se si do të zhvillohet rivaliteti në fushën e WNBA në të ardhmen, vetëm koha do ta tregojë.