Mama June

Klea

Humbja drastike e peshës e Mama June ngjall shqetësim nga familja e saj!

Humbja drastike e peshës e Mama June ngjall shqetësim nga familja e saj!

Mama Qershor: Kriza Familjare yll Mama June Shannon është duke hapur rrugëtimin e saj për humbje peshe, duke theksuar transparencën në qasjen e saj.

Mama qershor

Pasi zbuloi së fundmi vendimin e saj për të përdorur semaglutide për të menaxhuar peshën e saj, 44-vjeçarja zbuloi përparim të rëndësishëm, duke hequr 30 kilogramë brenda dy muajve nga fillimi i tirzepatide.

Gjatë një vizite në studion e Page Six e shoqëruar nga vajzat e saj – Jessica “Chubbs” Shannon, Lauryn “Pumpkin” Efirddhe Alana “Honey Boo Boo” Thompson, Mama qershor diskutoi rezervat e saj fillestare në lidhje me trajtimin pavarësisht se i ishte nënshtruar një operacioni të mëngës gastrike.

Mama qershor

“Unë isha kundër sepse kisha një mëngë gastrike,” shpjegoi ajo. “Por tani, jam në javën e nëntë dhe mund të pyesni vajzat – jam shumë e rreptë.”

Mama June Përditësimi i sinqertë nënvizon përkushtimin e saj për udhëtimin e saj shëndetësor dhe thekson përpjekjet e saj të vazhdueshme për të arritur qëllimet e saj për humbje peshe.”

Mama qershor

Mama qershor zbuloi aderimin e saj ndaj një diete të mbushur me proteina dhe vizitave të rregullta në palestër, duke thënë, “Unë ndoshta kam humbur 30 kilogramë në rreth tetë javë e gjysmë”.

Megjithatë, humbja e shpejtë e peshës ka ngritur shqetësime për Lauryn në lidhje me përdorimin e drogës nga Shannon.

Mama June Shannon

“Thjesht ndihem sikur çdo herë tjetër nëna ka humbur peshë kaq shpejt, ajo e ka rifituar atë, plus më shumë çdo herë. E dini?” Lauryn shprehu shqetësimet e saj.

Ajo vazhdoi, “Ajo nuk hante siç duhet, nuk shkonte në palestër. Ajo thjesht tha, 'nëse, do të bëj një operacion tjetër'.”

Shannon kishte dokumentuar më parë udhëtimin e saj të humbjes së peshës për fansat në tre sezonet e para të serialit të tyre televiziv realitet, fillimisht i titulluar “Mama June: Nga jo në nxehtë.“Shfaqja më vonë u riemërua si”Mama Qershor: Kriza Familjare” për sezonin e katërt.

Mama June Shannon

Kapitulli i fundit në Mama June Shannon's Udhëtimi për humbje peshe duket të jetë i shënuar nga një nivel i ri përkushtimi dhe transparence. Pavarësisht se humbi 30 kilogramë brenda një afati kohor relativisht të shkurtër, ajo ka qenë e sinqertë në lidhje me monitorimin nga afër të rutinave të saj dhe zgjedhjeve dietike.

“Unë fjalë për fjalë e ndava atë përvojë me TikTok dhe u thashë njerëzve të tillë si: “Kam fituar një kilogram dhe isha shumë i inatosur me veten time”, sepse punoj shumë në palestër, duke ngrënë vetëm proteina. Nuk më pëlqen shumë buka, karbohidratet dhe të gjitha këto, kështu që jam mirë që as të mos e ha atë.” Shannon të zbuluara.

Mama qershor

Ajo shtjelloi, “Po përpiqem të marr 80 gram dhe 100 gram proteina, por kur e bëra këtë javën e kaluar, fitova një kile. Pra, tani më duhet të kthehem për të pëlqyer 40 ose 50 gram proteina kundrejt asaj që thonë: 100 gram. Nuk mund ta bëj. Unë jam sikur, kam shtuar peshë.”

Pavarësisht pengesave, Shannon mbetet e vendosur për të orientuar rrugën e saj për humbje peshe me zell dhe ndershmëri.

Një sezon i ri i Mama Qershor: Kriza Familjare premierë më 14 qershor, në WEtv, duke u ofruar shikuesve njohuri të mëtejshme mbi përpjekjet e vazhdueshme dhe sfidat personale të Shannon.