House of Villains Episodi 7 Përmbledhje: Being Bobby Lytes

Klea

House of Villains Episodi 7 Përmbledhje: Being Bobby Lytes

E!’s Shtëpia e zuzarëve është dhurata e re që vazhdon të japë, dhe tani kemi arritur në Episodin 7. Producentët kanë gjetur disi një mënyrë për të bindur keqbërësit më të mëdhenj të zhanrit të jetojnë dhe të konkurrojnë në të njëjtën shtëpi për disa qindra mijë dollarë, dhe ka qenë gjithçka dhe më shumë . Sigurisht, kur i përzieni këto personalitete të gjalla me një tenxhere të madhe prej ari, sigurisht që do të ketë dramë. Përveç disa episodeve që shikuesit morën për një Tiffany Pollard të pavarur, ata kanë qenë gjithashtu dëshmitarë të lindjes së një mosmarrëveshjeje të re televizive të realitetit – Omarosa kundër Alumit Tanisha të Bad Girls Club. Por a është shndërruar në më shumë se thjesht një shaka të çuditshme për hir të argëtimit? Ne jemi gati të zbulojmë. Këtu është gjithçka që ndodhi në Episodin 7 të House of Villains: “Pride Cometh Before The Fall”.

Kush është supervillani i javës në Episodin 7 të HOV?

(Foto nga: Trae Patton/E! ENTERTAINMENT)

Bobi ishte i quajtur supervillani i javës në Episodin 7 të House of Villains.

Le të fillojmë duke thënë se i gjithë koncepti i kësaj shfaqjeje është kaotik dhe kjo është arsyeja pse funksionon. Garat po bëhen gjithnjë e më strategjike, duke lënë disa lojtarë të tjerë fizikë si Bananas dhe Shake të luajnë pak më fort.

Konkursi i kësaj jave quhet “Udhëtim me energji” dhe e vetmja mënyrë që zuzari juaj i preferuar të fitojë pushtetin është nëse i jepet atij. Për të filluar, ka shtatë topa – gjashtë blu dhe një të kuqe. Personi i parë që ka rrëmbyer topin e kuq duhet të lidhet me pranga në një çantë përpara se t’ia kalojë atë zuzarit tjetër, i cili duhet të përsërisë procesin.

Në fund të fundit, pjesëtari i fundit i aktorit që merr çantën fiton çdo gjë që është brenda. A është fuqi apo një pasojë që ndryshon lojën? Askush nuk e di. Pra, lojtarë si Anfisa dhe Omarosa po kurdisin me Bobby-n për të përcaktuar mënyrën më të mirë për të eliminuar bashkë-yjet e tyre: Shake, Bananas, Tanisha dhe Fairplay.

Pasi vrapuan nëpër shtëpi dhe biseduan se kush duhet të kishte nderin, lojtarët vendosën se ishte koha që Fairplay të fitonte konkursin e tij të parë të përditshëm. Edhe pse ai konsiderohet si një nga mbretërit e Survivor, ai kurrë nuk e ka pasur fuqinë për veten e tij. Rrjedhimisht, kur ai ishte i fundit që mori çantën, ai ishte i emocionuar si ferr se më në fund mund të shijonte fitoren. Megjithatë, kur ai hapi çantën dhe kuptoi se pushteti në të vërtetë nuk i përkiste atij, burrë, a bëri një shfaqje. Epo, ai u përpoq, të paktën.

Shpërblimi i Fairplay në fakt nuk ishte aspak një shpërblim. Ai kishte për detyrë të zgjidhte superlizin e javës së kësaj jave. A do të ishte Omarosa për herë të tretë? Apo mund të ketë Shake më në fund një shans për të ndryshuar dinamikën e shtëpisë? Ndoshta Bananas duhet të kthehet në krye. Por në tërësi, pasi shpërtheu zemërimin e tij dhe shau producentët se e mashtruan, ai zgjodhi të vetmin Bobby Lytes.

Bëhuni gati për çmenduri.

Kush u nominua në listën e hiteve në Episodin 7 të House of Villains?

Përmbledhje e Episodit 7 House of Villains
(Foto nga: Casey Durkin/E! Entertainment)

Shake, Bananas dhe Bobby u nominuan në listën e hiteve në Episodin 7 të House of Villains.

Pas disa ditësh më shumë trazira mes ceremonive të nominimeve, erdhi koha që tre zuzarët e mëposhtëm të futeshin në listën e hiteve. Siç e dini, tre të zgjedhurit rrezikohen të eliminohen gjatë ceremonisë së ardhshme të dëbimit.

Energjia në shtëpi ka qenë pak e egër që nga marrëveshja që Fairplay bëri me Bobby-n për t’i dhënë atij fuqinë e kësaj jave, e cila ishte se ai mund të kontrollonte nominimet. Sigurisht, është Bobby me të cilin bëri një marrëveshje. Pra, pritja që ai të ishte i sinqertë – në një lojë plot me zuzare ishte më pak se e zgjuar – nëse nuk ishte e gjitha pjesë e planit të tij.

Shkundni

Shake Chatterjee
(Foto nga: Matthias Clamer/E! Entertainment)

Nuk duhet të jetë çudi pse Shake është i pari që do të eliminohet. Jashtë sensit të tij të dobët të modës (fjalët e Bobby-t, jo të miat), ai është opsioni i sigurt. Ai i ka ngacmuar pendët e të gjithëve, duke përfshirë edhe super të keqin e javës, dhe e vetmja arsye që ia ka dalë deri tani është fati. Dhe duke marrë parasysh se si ai i ka shpëtuar eliminimit çdo herë, ka një shans që ai të rrëshqasë deri në fund.

Bananet

Johnny Bananas
(Foto nga: Matthias Clamer/E! Entertainment)

Nuk është Sfida, Johnny – dhe nuk mund të manipulosh të gjithë për të luajtur lojën që dëshiron.

Megjithëse Bananas e kërcënoi Bobby-n duke thënë se do të vinte për Fairplay nëse do ta emëronte atë, Bobby e bëri atë gjithsesi. Por nëse keni menduar se Fairplay dhe Bananas mund ta drejtojnë atë në këtë shtëpi, më mirë mendoni përsëri.

“Ti je një mashtrues i ulur në një fron, [and] ju jeni një mashtrues në këtë lojë, “i tha Johnny Bobby.

Bobi

Bobby Lytes
(Foto nga: Trae Patton/E! ENTERTAINMENT)

Po. Po e lexon drejt. Bobi sakrifikoi lojën e tij duke u hedhur në bllokun e prerjes. Pse? Fjalë për fjalë, askush nuk e di. Por nëse plani i tij është të dalë i padëmtuar, ai më mirë të luftojë si ferr gjatë sfidës së shëlbimit të javës së ardhshme – sepse vetëm njëri do të fitojë.

Kaq për përmbledhjen e kësaj jave. Sigurohuni që të ndaleni përsëri javën e ardhshme për një tjetër të përmbysur të E!’s House of Villains, që transmetohet të enjten në orën 22:00 ET.