Historitë më qesharake të amvisave reale

Klea

Historitë më qesharake të amvisave reale

Amvise të vërteta ekskluziviteti i ka argëtuar shikuesit për 17 vjet, dhe në atë kohë, shikuesit kanë parë shumë histori të çmendura. Ndërsa disa sezone kanë një dramë mahnitëse, të tjerët na lanë duke thënë: “A po debatojnë vërtet për këtë?” Këtu janë tregimet më qesharake të Real Housewives.

Dramë Dorinda dhe Bethenny Arrëthyesi (RHONY)

Kush e dinte që një Arrëthyes mund të shkaktonte kaq shumë dramë? Në Real Housewives të sezonit 10 të Nju Jorkut, Dorinda Medley shkoi përtej shoqes së saj Bethenny Frankel kur organizoi që t’i dorëzohej në shtëpinë e saj një Arrëthyes i veçantë. Bethenny donte ta blinte artikullin si dhuratë për festën për vajzën e saj, por kishte vështirësi të siguronte dekorimin e rrallë. Dorinda përdori burimet e saj për të gjetur Arrëthyesin dhe ia dhuroi Bethenny-t. Ndërsa Bethenny ishte në hënë për të parë Arrëthyesin të shfaqej në banesën e saj, ajo nuk e falënderoi drejtpërdrejt Dorindën. Në vend të kësaj, ajo falënderoi pa masë burrin që dërgoi sendin dhe mezi e pranoi se Dorinda kishte ndonjë lidhje me të.

Mungesa e dashamirësisë së Bethenny shkaktoi shumë dramë dhe ishte shumë qesharake të shihje gratë kaq të lodhura për një dekorim feste. Ka pasur disa tregime të egra RHONY gjatë gjithë viteve, por ne mendojmë se kjo duhet të jetë më budalla.

“Ti erë si spital” (RHOSLC)

Në Real Housewives të sezonit 1 të Salt Lake City, Mary Cosby i tha Jen Shahut se “kishte erë si spital” dhe u bë një pjesë qendrore e sezonit, gjë që është e çmendur. Ndërsa komenti i Marisë ishte padyshim i vrazhdë, përgjigja e Jen-it ndaj komentit u duk ekstreme. Jen nuk mund ta kapërcejë atë dhe për këtë arsye, ajo u bë një çështje e nxehtë në sezonin e parë. Na pëlqente të shihnim gratë që debatonin për qëllimet e Marisë, ndërsa fansat u përpoqën të deshifronin se çfarë do të thotë të “ndiesh erë spitali”.

Puppygate (RHOBH)

A mund të besoni një sezon të tërë të Real Housewives of Beverly Hills të përqendruar rreth një QEN? As ne nuk mundemi! Drama e sezonit 9 të Lucy Lucy Apple Juice, e njohur gjithashtu si “Puppygate”, duhet të jetë një nga tregimet më të egra të Real Housewives të të gjitha kohërave.

Drama filloi pasi Dorit Kemsley adoptoi një qen, Lucy Lucy Apple Juice, nga qentë e shpëtimit të Lisa Vanderpump, Vanderpump Dogs. Dorit përfundoi duke e dhënë qenin, duke pretenduar se qenush i kafshoi fëmijët dhe burrin e saj. Dorit mendoi se përzierja chihuahua do të shkonte në një shtëpi të dashur, por në fakt përfundoi në një strehë. Vanderpump Dogs u alarmua për vendndodhjen e qenit dhe kështu filloi një sezon i dramës për këlyshët.

Drama me vaskë Meredith & Whitney (RHOSLC)

Drama në vaskë e Sezonit 4 Real Housewives of Solt Lake City mund të marrë tortën për historinë më të trashë të Real Housewives.

Në premierën e sezonit 4 të Real Housewives të Salt Lake City, Meredith Marks zbuloi se ishte e mërzitur me Whitney Rose për shkak të një komenti që ajo bëri në një intervistë me The New York Post.

Para xhirimeve, Whitney u pyet se si ndihej për Meredith duke bërë banjë me burrin e saj, Seth Marks. Whitney rrëfeu se nuk i pëlqeu ideja, duke i thënë mediumit: “Personalisht, më vjen keq të futem në një banjë me flluska me dikë tjetër.”

Epo, Meredith nuk i pëlqeu kjo. Ajo u përball me Whitney-n në lidhje me komentet e saj, të cilat dukej se e kapën Whitney-n në befasi. Themeluesja e bukurisë këmbënguli se ajo thjesht po bënte shaka për të gjithë, por Meredith nuk po e blinte atë. Argumenti rezultoi në Meredith duke shqiptuar një nga rreshtat më të mëdhenj në historinë e Real Housewives, “Ishte një gërmim në martesën time dhe një gërmim në vaskën time”. Ikonike.

Funerali i Qenit të Sonjas (RHONY)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Sonja Morgan ka pasur momente të panumërta në karrierën e saj Bravo, por ne mendojmë se funerali që ajo hodhi për qenin e saj e merr tortën. Në sezonin 6, Sonja ftoi të dashurit e saj të vajtojnë vdekjen e qenit të saj të dashur Millou përpara se të hidhte hirin e tij në lumë.

Sonja mbajti një fjalim të pasionuar për dashurinë e saj për qenin e saj, duke u thënë pjesëmarrësve të funeralit: “Ai ishte gjëja më e mirë që ka ndodhur para vajzës sime.” Ky tregim i Real Housewives duhet të jetë një nga gjërat më të egra që kemi parë në shfaqje.

Thashethemet e sindromës Munchausen (RHOBH)

Lisa Rinna që akuzon Yolanda Hadid se ka sindromën Munchausen mund të jetë e vetmja histori e RHOBH më qesharake se Puppygate. Ndihej si një përpjekje e dëshpëruar për të krijuar më shumë dramë në shfaqje dhe e gjithë historia nuk kishte shumë kuptim. Nuk është momenti yt më i mirë, Rinna.