Historia e trazuar e Paul Staehle në dhe jashtë 90 ditë të fejuara

Klea

Historia e trazuar e Paul Staehle në dhe jashtë 90 ditë të fejuara

Paul Staehle ishte një anëtar i diskutueshëm i kastit gjatë kohës së tij në I fejuari 90 ditor ekskluzivitet prej vitesh, së bashku me gruan e tij Karine Martins. Së fundmi Karine postoi një homazh për Paul në rrjetet sociale, duke sugjeruar se ai ka ndërruar jetë. Ajo erdhi si një tronditje për fansat, megjithëse është e paqartë nëse Paul në të vërtetë ka vdekur. Ish-anëtari i kastit u shfaq në një numër sezonesh dhe u shfaq në 90 Day Fiancé: Before The 90 Days, 90 Day Fiancé: The Other Way dhe 90 Day Fiancé: Happily Ever After?.

Paul ndau disa momente të mira me familjen e tij në shfaqje. Por shumë nga tregimet e tij shpesh përfshinin dramë dhe kaos. Për më tepër, jeta e Paulit ka qenë kaotike edhe jashtë ekranit, me ish-anëtarin e kastit shpesh herë duke bërë tituj për diçka të çuditshme.

Paul kishte një të kaluar të komplikuar kriminale

Një gjë që e bëri Paul një yll kaq të diskutueshëm ishte e kaluara e tij kriminale, të cilën ai ia zbuloi Karines në ekran. Pali shpjegoi se ishte arrestuar dhe dërguar në burg për zjarrvënie. Si rezultat, ai qëndroi atje për 18 muaj. Më vonë, ish-e dashura e Palit kërkoi një urdhër ndalimi kundër tij, duke shtuar të kaluarën e tij të diskutueshme.

E kaluara kriminale e Palit u shfaq vazhdimisht gjatë kohës së tij në shfaqje. Madje, kjo bëri që ai të konsiderohej një terrorist i brendshëm nga qeveria braziliane. Karine gjithashtu u befasua kur dëgjoi për të kaluarën e Palit, megjithëse ajo nuk e la atë mbi të.

Paul nuk e respektoi Karine dhe familjen e saj

Paul dhe Karine ishin të njohur për lidhjen e tyre famëkeqe përsëri, edhe pse Pali ishte pjesërisht fajtor. Paul jetoi me Karine dhe familjen e saj në Brazil për ca kohë, gjatë sezonit 1 të The Other Way.

Gjatë qëndrimit të tij, Paul ofendoi Karine dhe familjen e saj në shumë raste, veçanërisht duke e quajtur vëllain e saj një hajdut. Kjo e tërboi Karine, e cila deklaroi se donte një divorc nga Paul pas mungesës së respektit të tij.

Paul kishte një histori të gjatë të të qenit i papërgjegjshëm dhe i papjekur

Pali kishte një histori të gjatë për të mos qenë përgjegjës, gjë që shpesh i kushtoi atij. Shembulli më famëkeq i Paulit për këtë ishte gjatë sezonit 1 të The Other Way, kur ai nuk arriti të planifikonte siç duhet të transferohej në Brazil. Karine ishte shtatzënë me djalin e tyre të parë në atë kohë. Ajo priste që Paul të mbërrinte në kohë me disa sende që i duheshin për fëmijën.

Fatkeqësisht, Paul e shtyu udhëtimin e tij kur kuptoi se nuk mund të kontrollonte të pesë çantat e tij, gjë që bëri që ai të prishej në aeroport. Paul vonoi të shkonte të takonte Karine me 30 ditë, thjesht për shkak të dilemës së bagazhit. Nëse Pali do të kishte bërë më shumë kërkime, ai do të kishte qenë në gjendje të planifikonte më mirë për të shmangur plotësisht situatën. Kjo ishte një temë e zakonshme për Paul gjatë gjithë shfaqjes, e cila shpesh e frustronte edhe Karine.

Paul dhe Karine patën një mosmarrëveshje të gjatë për kujdestarinë e fëmijëve

(Foto: Paul Staehle përmes Instagram)

Drama më intensive mes Paul dhe Karine ndodhi jashtë ekranit, duke përfshirë betejën e tyre famëkeqe për kujdestarinë mbi dy djemtë e tyre. Përpara se Paul dhe Karine të pajtoheshin, të dy kishin jetuar të ndarë për disa kohë dhe Karine madje kishte një të dashur tjetër në një moment. Gjatë kësaj kohe, dinamika midis Paul dhe Karine u bë tepër toksike, me të dy shpesh duke paraqitur urdhra kufizimi kundër njëri-tjetrit.

Pasi shkuan përpara dhe mbrapa për kaq shumë kohë, dy djemtë e Paul dhe Karine u vendosën përfundimisht në kujdestari, kur asnjëri prind nuk u konsiderua i aftë. Çifti i diskutueshëm më pas filloi një proces të gjatë për të rifituar kujdestarinë, duke përfshirë marrjen e një klase të dhunuesit. Ndërsa Paul dhe Karine përfundimisht u pajtuan në prill 2023, të dy ende nuk arritën të rifitonin kujdestarinë e plotë të fëmijëve të tyre.

Paul u përfshi me një grua 18-vjeçare pas ndarjes së tij nga Karine

(Fotografia: TLC/YouTube)

Një nga momentet më të diskutueshme të Paul ishte pas një prej ndarjeve të tij të shumta nga Karine, kur ai u përfol se do të takohej me disa vajza adoleshente. Paul fillimisht u shfaq në mediat sociale me një vajzë 17-vjeçare, e cila shikuesit e supozuan shpejt se ishte e dashura e tij e re. Megjithatë, Paul më vonë zbuloi se e dashura e tij ishte në të vërtetë 18 vjeç dhe shpejt u shfaq në rrjetet sociale për të shfaqur foto të reja me të.

Duke qenë se Paul ishte në fund të të 30-ave në atë kohë, shumë fansa e panë këtë si tepër shqetësuese. Madje, ish e dashura e Paulit u përfol se ishte shtatzënë prej tij në një moment, kur ai postoi një foto duke e kapur barkun. Sidoqoftë, kjo romancë nuk zgjati shumë, dhe Paul më vonë u ribashkua me Karine.

Megjithëse Paul është një figurë e diskutueshme nga ekskluziviteti 90 Day Fiancé, për hir të familjes së tij, ne shpresojmë që thashethemet për vdekjen e tij të jenë vetëm thashetheme.