Historia e komplikuar e Jax Taylor me Lisa Vanderpump

Klea

Historia e komplikuar e Jax Taylor me Lisa Vanderpump

Jax Taylor dhe Lisa Vanderpump janë rraskapitëse. Pasi iu bashkuan kastit të Vanderpump Rules në sezonin 1, marrëdhënia e tyre shpesh ishte e vështirë. Nga ana tjetër, zgjuarsia e Jax-it shpesh e shihte Lizën të thyente karakterin, duke u zhgënjyer nga zhgënjimet e saj me banakierin e saj të nxehtë. Megjithatë, Lisa kishte një perandori për të drejtuar, dhe Jax qëndroi si një fëmijë i vogël që humbi çdo sy gjumë, duke shkaktuar zemërime në mënyrë të rastësishme ndërsa ishte i hipnotizuar. makarona sheqer.

Në sezonin 8, Jax u martua me Brittany Cartwright, dhe më pas ata u larguan nga VPR. Pas disa vitesh jetese jashtë transmetimit, Bravo i mori sërish dhe i solli në The Valley. Ndërsa sezoni 1 i serisë së tyre të re luhet, është e qartë se ka probleme parajsë ferr. Jax po thekson për pijen e Brittany-t, Brit-i e akuzon atë për tërbim dhe në përgjithësi, asnjëri prej tyre nuk duket i lumtur.

Ata tani janë ndarë dhe LVP nuk është i tronditur. Kur ajo deklaroi kështu, Jax duartrokiti përsëri. Seriozisht, këto të dyja mund të kalojnë nga e nxehta në të ftohtë në pak minuta. Në fakt, gjatë gjithë viteve të Jax-it, të cilat përbëhen nga “364 ditë”, historia e tyre ka qenë gjithmonë e ndërlikuar.

Oferta e punës që ndryshoi jetën e Jax – Sezoni 1

Po të mos ishte për Lisa, ne nuk do ta njihnim kurrë Jax-in (faleminderit, Lisa?). Sipas tij, ditën që ishte caktuar të largohej, ai mori një telefonatë që i ndryshoi jetën. Në këtë, LVP i kërkoi atij të bashkohej me serinë e saj të re televizive realitet në SUR. Ai rrotulloi sytë sikur kjo lloj oferte të ndodhte shpesh, por pranoi ta “shikonte”.

Oferta e Lizës u shpërblye, dhe ndërsa dyshja kishin shumë debate në sezonet e tyre të mëparshme, puna e Jax mbeti e paprekur. Për më tepër, Lisa u bë një figurë nënë për punonjësin e saj me temperament. Ajo shpesh e ulte atë për bisedat e saj “tani Jax…”, të cilat zakonisht ridrejtonin rrugët e luftës së Jax-it. Megjithatë, dikush mund të përpiqet vetëm për kaq shumë kohë, dhe megjithëse Jax “mund të parashikojë të ardhmen si Gandhi”, ai ka të ngjarë të mos i pa kurrë dhëmbët e Lizës duke u kthyer në drejtim të kundërt.

Dhe pastaj vjedhja e tij që pothuajse e shkatërroi atë – Sezoni 4

Në kohën kur u rrotullua Sezoni 4, durimi i Lizës u pushtua. Duke mos i ndihmuar gjërat, Jax vodhi një palë syze dielli në Hawaii. Pas arrestimit të tij, Lizës iu hoqën dorezat rozë. Duke e ftuar Jax-in, Lisa theksoi “Ju mendoni se mund të hyni në një dyqan dhe mund të merrni diçka pa paguar për të. Dua të them, a mendoni se thjesht mund të merrni diçka nga unë?”

Me këtë, Jax filloi të lutej për mëshirë. Nga ana tjetër, Lisa e pezulloi atë pa pagesë për dy javë, dhe më pas ajo e dëboi Jax nga shtëpia e saj.

Lisa prezanton znj. Jacqueline Taylor – Sezoni 5

Megjithatë, jo e gjithë dashuria humbi. Në sezonin 5, Jax u kthye menjëherë në pasurinë e Lizës, duke u nisur drejt dollapit të saj. Meqenëse ai dhe Tom Sandoval kishin nevojë për veshje tërheqëse, Lisa ofroi me dashamirësi dollapin e saj të gjerë, duke e lejuar Jax-in të provonte fustanet, kapelet, të brendshmet dhe madje edhe aksesorët e saj. Dyshja qeshën, duke u sjellë si anëtarë lozonjarë të familjes.

Jax më në fund kalon kufirin e Lizës – Sezoni 6

Në sezonin 6, dashuria e tyre humbi përsëri. Pasi pa një tjetër punonjës që flinte me Brittany, Jax zgjodhi një grindje me të gjithë në SUR. Ai mallkoi me zë të lartë dhe e ktheu zogun, ndërsa klientët e shikonin të tronditur. Ken Todd ndërhyri, ashtu si Tom, por Jax vazhdoi të bërtiste, duke këmbëngulur se Lisa nuk po e dëgjonte anën e tij.

Megjithatë, ajo kishte dëgjuar dhe kishte dëgjuar mjaftueshëm. “Largohu tani,” tha ajo, duke e dëbuar atë nga SUR.

Shkallët dhe më të ulëtat e dasmës së Jax – Sezoni 8

Sezoni 8 kishte të bënte me dasmën e Jax-it. Megjithatë, pikëpamjet konservatore të pastorit të tij ishin jo, kështu që Lisa debatoi për funksionimin. Më pas, nëna e Lizës ndërroi jetë, kështu që ajo duhej të tërhiqej, pa mundur as të merrte pjesë. Për fat të mirë për të gjithë, shoku i ngushtë i Lizës, Lance Bass, hyri për të ndihmuar.

Në mënyrë tronditëse, Lisa më pas e befasoi Jax-in në dasmën e tij. Kjo ishte e mahnitshme, pasi tregoi se ajo kujdesej vërtet për djalin. Pra, si e falënderoi? Në finale, ai e quajti shfaqjen e tij, duke marrë meritat për suksesin e tij.

“Në fakt nuk është shfaqja juaj. Në fakt është shfaqja ime. Dhe unë ia vura bythën tënde, ndaj mos trego mosrespekt ndaj meje, – ia ktheu Lisa me zemërim. “Mos e bëni veten më të veçantë se sa jeni”, përfundoi ajo.

Mbrojtja e LVP e Tom “irks” Jax – Sezoni 10

Kur u transmetua ribashkimi i Sezonit 10, duke treguar mbështetjen e Lizës ndaj Tomit pas lidhjes së tij, Jax u mërzit në podkastin e tij. “Më mërziti vërtet sepse ajo kurrë nuk e bëri këtë me mua kur isha në shfaqje,” tha ai. Ai më pas shtoi se ajo “mezi është në shfaqje. Thjesht më acaron.”

Ribashkimi i tyre “emocional” pas VPR

Duke parë se çfarë ndodh drejtpërdrejt disa muaj më vonë, Jax zbuloi se ai dhe Lisa tani janë “në të vërtetë shumë mirë. Kështu, ne u takuam, do të thoja rreth katër javë më parë dhe patëm një bisedë vërtet të mirë për rreth një orë e gjysmë. Ishte emocionale, kishte lot.”

Bëj shaka, Jax është ende i inatosur

Vetëm disa rrahje më vonë, Jax-i u kthye në të kuqe, pasi talljet e Lizës u ulën për ndarjen e tij. Duke marrë në valët e transmetimit për të rrëmbyer të kaluarën, Jax goditi Lizën që nuk e zgjati dorën pasi Brittany lindi. Ai është gjithashtu i çmendur që Lisa nuk tha kurrë përshëndetje pas njoftimit të ndarjes së tyre. Më pas ai ngacmoi se do të kthehej së shpejti në VPR për të adresuar zhgënjimet e tij.

Në fund të saj, Lisa gjithmonë ka deklaruar se është vetëm një telefonatë larg. Këtyre dyve ajo u ka dërguar edhe një dhuratë të personalizuar për bebe, ndaj kujdesi i saj është aty. Kjo është shumë personale për notën time të pagës, sepse për çdo pretendim që bën Jax, duket se ekzistojnë vrima dhe/ose shpjegime se pse LVP përgjigjet ashtu siç bën. Por gjithashtu, ai aktualisht ndihet i vetmuar dhe i braktisur, por a është faji i tij?

Uh. Më sill djathë birrë dhe poni të vegjël. Unë jam pa fjalë.