Historia e Dorit Kemsley ndryshon kur bëhet fjalë për ato 10 mijë dollarë të vjedhura

Klea

Historia e Dorit Kemsley ndryshon kur bëhet fjalë për ato 10 mijë dollarë të vjedhura

O Dorit. Unë dua shumë të këndoj lavdërimet e tua nga çatia, por ti je kaq … misterioze. Ylli i Real Housewives of Beverly Hills Dorit Kemsley është kthyer në skenë dhe përsëri në ekranet tona në sezonin 13 duke folur për mënyrën sesi njerëzit po e vjedhin gjithmonë atë.

Duhet të jetë një varg fati i keq, apo jo? Rastësi fatkeqe? Ndoshta Dorit duket si një shenjë e lehtë sepse ajo zbukurohet me etiketa të dukshme të nivelit të lartë dhe bizhuteri të bollshme. Nëse ju kujtohet, jo vetëm që Dorit i është thyer shtëpia disa herë, por asaj iu vodhën 10 mijë dollarë para në çantë.

Historia origjinale e Dorit, nëpërmjet RHOBH, ishte se çanta me paratë e gatshme u kap nga një karrocë blerjesh, ndërsa ajo filloi të bënte pazar për pushime. Në një intervistë të fundit për Variety, Dorit ndryshoi përrallën e saj dhe tha se paratë nuk ishin për dhurata në fund të fundit.

Zgjidh një korsi, Dorit

Në episodin e parë të sezonit të ri, e gjetëm Doritin duke u përpjekur të përballonte PTSD. Ajo dhe PK Kemsley kanë qenë viktima të pushtimeve të shumta në shtëpi gjatë viteve dhe pjesa më e madhe e përmbajtjes së Sezonit 12 të Dorit rrotullohej rreth ngjarjes më të fundit. Cilat janë tregimet e tyre RHOBH kurrë fokusi në është çështjet e tyre masive financiare.

Duket se Dorit thjesht nuk mund të marrë një pushim, sepse ajo beson se tre burra në një supermarket e grabitën pasi ajo tërhoqi 10 mijë dollarë në para. Në segmentin e intervistës së Dorit, ajo shpjegoi se paratë ishin për dhuratat e Krishtlindjeve vitin e kaluar. Para së gjithash, nuk mund të tërhiqni 10 mijë dollarë nga një ATM, apo jo? Pra, asaj do t’i duhej të hynte në një bankë dhe të nxirrte paratë. Pastaj shkoj me vetëdije në një “supermarket”, jam shumë i hutuar.

Kur Dorit zhvilloi një bisedë me Variety, melodia e saj ndryshoi në mënyrë drastike. “Paratë e gatshme ishin në fakt për bonuse,” sqaroi ajo. “Ishin shpërblime për stafin në shtëpi. Kur i përgjigjeni kësaj pyetjeje disa herë brenda [the confessional] ata nxjerrin përgjigjen më të thjeshtë.” Huh, dikush do të mendonte se thjesht do të shkoni në shtëpi pas atij lloj transaksioni. Nëse nuk keni shkuar për të blerë dhurata që tani janë papritmas bonuse të stafit. Shihni, ajo është misterioze.

Shpresojmë se Dorit po kalon mirë dhe ndoshta nuk mban aq shumë para këto ditë. Sigurisht, paratë që ajo ka duhet të shkojnë në IRS, por kjo është puna e saj.