Historia 90-ditore e të fejuarit të Xhino dhe Jasmine është shumë e dyshimtë

Klea

Historia 90-ditore e të fejuarit të Xhino dhe Jasmine është shumë e dyshimtë

Çifti kontrovers Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda më në fund po jetojnë së bashku me kohë të plotë në I fejuari 90 ditor Sezoni 10. Megjithatë, ka disa gjëra në historinë e tyre që duken pak skicë. Çifti panamezo-amerikan u ka ofruar shikuesve drama të pandërprerë që nga debutimi i tyre në 90 Day Fiance: Before the 90 Days Season 5. Pjesa më e madhe e dramës rrethon faktin se Jasmine dëshiron që Xhino ta mbështesë financiarisht. Por Gino nuk kishte punën më të paguar dhe nuk i pëlqen të shpenzojë shumë para. Çifti ka pasur shumë grindje ku Gino akuzoi Jasmine se e kishte përdorur për para.

Të mos harrojmë se Xhino i dërgoi fotot topless të Jasmine ish-it të tij, i cili i dërgoi ato në shkollën ku Jasmine mësonte. Dyshohet se kjo i kushtoi asaj punën e saj si mësuese. Ju thamë se ishte dramatike! Në sezonin 10 të të fejuarit 90, gruaja panameze Jasmine po jeton më në fund në SHBA me Gino-n pas vitesh në një lidhje në distancë. Të dy kanë ende probleme me paratë, por këtë herë çështjet e tyre janë pak më ndryshe. Megjithatë, vazhdoni të lexoni për të zbuluar pse gjërat mund të mos jenë ashtu siç duken.

A e la vërtet Gino punën për të kaluar më shumë kohë me Jasmine?

Foto: TLC

Pak para se Jasmine të transferohej në Michigan me vizën K-1, Gino rrëfeu para kamerës se kohët e fundit e kishte lënë punën. Ai tha se e bëri atë që të mund të kalonte më shumë kohë me Jasmine sapo ajo të mbërrinte. Megjithatë, ai ende nuk i kishte thënë asaj. Gino tha se u largua sepse viza e Jasmine e ndalon atë të punojë në SHBA për një kohë dhe ai nuk donte që ajo të mërzitej ndërsa ai punonte gjithë ditën. Kaq bukur, apo jo?

Megjithatë, një nga arsyet kryesore pse Jasmine u zhvendos në Michigan në vend të anasjelltas ishte për shkak të punës së Ginos. Duket e çuditshme që ai do të hiqte dorë kaq papritur. Gjatë gjithë marrëdhënies së tyre, Xhino ka pasur shqetësime se Jasmine e ka përdorur atë financiarisht, ashtu si edhe familja e tij. Kushëriri i Xhino-s, Dana, dikur e akuzoi hapur Jasmine se ishte në të vetëm për paratë gjatë një telefonate. A është e mundur që Xhino të lërë punën e tij për të “testuar” nëse Jasmine do të rrinte aty kur kishte më pak para?

A nuk e dinte vërtet Gino për operacionin e Jasmine?

Jasmine Pineda dhe Gino Palazzolo
(Kredia e fotografisë: TLC/YouTube)

Xhino nuk është i vetmi që e nisi sezonin duke i mbajtur sekret partneres. Pak para se të transferohej në Michigan për të jetuar me Xhino, Jasmine mori implante të prapanicës prej 10,000 dollarësh pa i thënë Xhinos.

Menjëherë pasi Gino i tha Jasmine se la punën e tij, ish-ylli i preferuar nga fansat i tha Xhinos për operacionin e shtrenjtë. Kur ajo mbaroi procedurën, ajo nuk e dinte se Gino po planifikonte të linte punën e tij. Xhino me sa duket nuk e kishte idenë se Jasmine kishte vendosur implante të prapanicës dhe u zemërua kur dëgjoi lajmin pasi ajo ia kishte mbajtur atë. Edhe pse për të qenë i drejtë, ai nuk i kishte thënë as asaj se do të linte punën.

Megjithatë, një natë para se Jasmine t’i tregonte Xhinos për operacionin e saj të ri, shikuesit u trajtuan me një skenë seksi gjysmë grafike, në modën e vërtetë të Xhino dhe Jasmine. Jasmine kishte blerë kostume infermiere dhe doktoresh me role për të dhe për të dashurin e saj, dhe Gino u tha kamerave se sa “interesuar” ishte ai.

Ju do të mendonit se kur jeni intime me partnerin tuaj prej disa vitesh, do të vini re nëse trupi i tyre dukej rrënjësisht ndryshe, apo jo? Gjithashtu, Jasmine u nxit t’i tregonte Xhinos sekretin e saj kur të dy po bënin masazh. Jasmine i tha masazhatorit se i dhembte pjesa e pasme dhe Gino e pyeti pse. Për të mos u vlerësuar shumë me R, por a nuk duket kjo si diçka që do të ishte zbuluar në aventurat e tyre të një nate më parë?

Prisni, si u takuan përsëri këta dy?

TLC/YouTube

Siç thamë edhe më parë, paratë kanë qenë vazhdimisht një nga shkaqet më të mëdha për debatet mes Xhino dhe Jasmine. Gino ka thënë se ndjen se i fejuari i tij e shfrytëzon financiarisht. Por çifti zbuloi në Tell-All for Before the 90 Days Season 5 se ata u takuan në një faqe takimesh që lidh baballarët e mundshëm të sheqerit me foshnjat e mundshme të sheqerit.

Meqenëse Gino me sa duket u regjistrua për të ndihmuar financiarisht Jasmine kur e takoi atë përmes një faqeje të tillë, është konfuze që paratë janë një problem në marrëdhënien e tyre fare.