Hipokrizia e Tom Sandoval është në shfaqje të plotë në sezonin 11 të VPR

Klea

Hipokrizia e Tom Sandoval është në shfaqje të plotë në sezonin 11 të VPR

Nuk është çudi që Rregullat e Vanderpompës Sezoni 11 po lë një shije mjaft të keqe në gojën e shikuesve kur bëhet fjalë për të Tom Sandoval. Tani, e dija se do të më duhej të buzëqeshja dhe të duroja kur të vinte koha që ai të tregonte anën e tij të historisë, por nuk isha plotësisht gati për përmbledhjen e tij delirante të Scandoval. Pa dyshim, Tom ka pasur një rënie të madhe nga hiri pasi ai nuk është më djali numër një në grup. Dhe kur bëhet fjalë për sezonin 11, hipokrizia e Sandoval shfaqet plotësisht.

Tom është i mbërthyer në të kaluarën

Dëgjo, më pëlqen një udhëtim i mirë në trenin delulu po aq sa personi tjetër, por Sandoval po e çon udhëtimin e tij në një nivel krejtësisht të ri. Një episod i fundit e bëri atë të diskutonte se si James Kennedy e kishte përçmuar atë … 10 vjet më parë!

Sandoval e ftoi James në festën e tij të ditëlindjes së 40-të që përfundoi në mesnatë. Por në vend që të shpikte dhe të kërkonte falje që flinte me ish të fejuarën e mikut të tij, Tom u dyfishua në një kthesë të habitshme të ngjarjeve. Asgjë nuk e bën Tomin të duket më shumë si një hipokrit sesa përpjekja për të hequr fajin mbi diçka që ka ndodhur një dekadë më parë.

Partneri i TomTom solli faktin se James dhe Kristen Doute kishin fjetur së bashku dhe madje kishin përdorur prezervativët e Sandy. Dua të them, të paktën ata e përfunduan atë. Tom deklaroi se nuk kishte nevojë të kërkonte falje sepse ishte ende i lënduar nga përpjekja e vogël e James, duke i thënë Tom Schwartz-it: “Jo, më dëgjo për një sekondë. James bëri të njëjtën gjë me mua, vetëm më keq. Dhe ky është ish-i im, që po e rrah në shtratin tim duke përdorur prezervativët e mi.”

Tom, asgjë nuk është më e keqe se sa të vidhosësh një vajzë në të njëjtin shtrat me partnerin tënd dhjetëvjeçar ndërsa ajo mban zi në një funeral. Pra, le ta sqarojmë këtë.

Sandoval ka përfunduar Scandoval

Tom Sandoval

Mundohuni ta thoni këtë tre herë shpejt; është mjaft përdredhës i gjuhës! Duket se hipokrizia e Tomit mund të shkëlqejë vetëm në sezonin 11. Këngëtarja ka mbaruar marrjen e përgjegjësisë për mashtrimin e Ariana Madix. A ka filluar ndonjëherë ta bëjë këtë?

Përplasjet e Tomit pas lidhjes me njerëzit përreth tij, duke përfshirë Lisa Vanderpump, e bëjnë Tomin të përpiqet ta pikturojë veten si viktimë. Matriarku i VPR mendoi se do të ishte shumë zotëri që Tom të largohej nga shtëpia e fshatit Valley në mënyrë që t’i jepte pak hapësirë ​​Arianës. Por Sandoval nuk i pëlqeu kjo këshillë.

Ndërsa biseda vazhdoi, Tom filloi t’i ngrinte zërin ish-shefit të tij, duke u përpjekur të kuptonte mendimin e tij. Lisa vetëm po përpiqej ta nxiste atë të gjente një pendim dhe të mos zemërohej. Por, Tom refuzoi, duke vënë në dukje se ai nuk ishte i lumtur që ajo po e “sulmonte” atë.

A nuk është ironike që Tom është i rraskapitur nga rrëmuja që krijoi? Ndjehet sikur ai i kishte dhënë lidhjes një datë skadimi prej një muaji, pa e kuptuar se sa njerëz kishte lënduar në këtë proces. Unë mendoj se Tom ka filluar të marrë mesazhin se asnjë sasi e lotëve të krokodilit nuk do të ndalojë askënd që të përballet me të, edhe kur del për darkë në SUR, se sa i dëshpëruar është ai.

Biseda e Tom Squared

Tom Sandoval dhe Tom Schwartz në BravoCon 2023

Një bisedë e ulur mes Toms në fillim të sezonit 11 ishte aq e turpshme saqë ishte e turpshme. Sandy u ul përballë Schwartz-it, duke shpjeguar se sa i mërzitur ishte që shoku i tij kishte vendosur të shprehte zhgënjimet e tij në një podcast. Ai sillej sikur të ishte goditur me thikë pas shpine. Por, Schwartz kishte të drejtë të shprehte pakënaqësinë e tij për një mik të supozuar që e kishte përdorur atë si peng për muaj të tërë.

Biseda më dha rikthim në një bisedë të sezonit 10, në të cilën Sandy filloi të mashtrohej, me qëllim dhe qëllimisht duke u përpjekur të krijonte një histori që do të turpëronte dhe turpëronte gratë me të cilat kanë kaluar një dekadë të jetës së tyre.

Të dyja bisedat dukeshin si dreq, me Sandoval që përpiqej të dilte në krye. Është sikur ai dëshiron të bindë të gjithë se nuk kishte asnjë lidhje me shpërthimin e grupit të tij të miqve. Kështu që kjo bisedë e fundit me Schwartz-in e vulosi marrëveshjen për mua. Unë nuk do të vendosja asgjë pas Sandovalit kur bëhet fjalë për manipulimin.

Vanderpump Rules vazhdon në Bravo dhe është i disponueshëm për t’u transmetuar në Peacock.