Hedhja e Annemarie Wiley në sezonin 13 të RHOBH ishte një gabim

Klea

Hedhja e Annemarie Wiley në sezonin 13 të RHOBH ishte një gabim

Annemarie Wiley është anëtari më i ri i kastit Amvise të vërteta të Beverly Hills. Ajo u bashkua pas një sezoni shumë të çrregullt të 12-të. Fatmirësisht, gjërat po përmirësohen ngadalë për këtë serial. E shihni, përpara hyrjes së Annemarie, Fox Force Five, e cila u formua rreth sezonit 9, kishte filluar të plasaritet.

Aleanca e çuditshme e këtij grupi pa Sutton Stracke, Crystal Kung Minkoff dhe Garcelle Beauvais gjithmonë në mbrojtje. Ndonëse nuk po themi se këto tre gra i kemi gjetur gjithmonë të pafajshme, po themi se Fox Force Five kaloi shumë fort kundër atyre që nuk arritën t’i përuleshin klikës së tyre të vogël. Për ta thënë troç, rrëfimet e sajuara të Kyle Richards, Teddi Mellencamp, Lisa Rinna, Dorit Kemsley dhe Erika Jayne ishin joshëse. Fatmirësisht, gruaja e dhëndrit të John Mellencamp nuk u kërkua të kthehej pas sezonit 10 dhe Lisa u largua pas sezonit 12.

Në sezonet e mëparshme, kjo aleancë u lidh gjithashtu me Denise Richards dhe Lisa Vanderpump. Shikimi i kësaj klike duke u zbehur ngadalë ka lejuar që të formohen tregime më të mira e më të mira. Vetëm javën e kaluar, Erika u ndal për Garcelle ndërsa korrigjonte Doritin dhe ne për pak ramë nga brohoritjet. Thënë kështu, prania e Annemarie ka filluar të ndihet sikur Fox Force Five po përpiqet të ringjallet dhe ne duam që asgjë nga këto të mos kthehet në ekranet tona.

Ndërsa ne mund të duartrokasim Bravo për vazhdimin e trajtimit të mungesës së diversitetit në seritë e tij të shumta, Annemarie nuk është ajo. Mos na keqkuptoni, ajo mund të ishte e mrekullueshme, por deri më tani nuk po na pëlqen ajo që po shohim. Sinqerisht, marrja e aktorëve të Annemarie Wiley në sezonin 13 të RHOBH ishte një gabim. Ja pse.

Annemarie duket e dëshpëruar për miratimin e Kyle

Annemarie hyri në këtë serial nëpërmjet fqinjit të saj, Kyle. Thënë kështu, këta të dy nuk u takuan mbi gardhet e tyre, ndërsa të tjerët kositnin lëndinat e tyre të gjera dhe luks. Ata në fakt u takuan pasi Annemarie mori pjesë në një festë në shtëpinë e Kyle për kompaninë e vërtetë të agjentëve të Mauricio Umanksy, The Agency. Menjëherë këtë sezon, Annemarie mori të njëjtat zhgënjime si Kyle, pothuajse ashtu si Kyle e kishte përgatitur atë se kë të pyeste dhe me kë të përplasej, mes aktorëve të tyre.

Sutton dhe Crystal tashmë e kanë gjetur veten në pikëpyetje të Annemarie. Në trailer, Annemarie mund të dëgjohet duke i thënë Crystal-it se grindjet e saj me të mund ta bëjnë Crystal-in të rëndësishëm. Kjo është një tërheqje e kokës për Fox Force Five, të cilët shpesh e akuzonin Crystal-in se nuk kishte një histori, përveç përpjekjeve të tyre të shikuara vazhdimisht për ta sulmuar atë sa herë që u vinte vëmendja negative.

Marrëzi, Annemarie erdhi edhe për Sutton. Më shumë për këtë më poshtë. Në përgjithësi, është shumë e qartë se Annemarie ka qenë e përgatitur për kolegët e saj dhe se synimet e saj përfshijnë të qenit zëdhënësja e radhës e Kyle në mungesë të Teddit. Ne kemi nevojë për gjak të ri, ose të paktën shtesa të palëkundura që mund të mbajnë mendime të reja me motive apo qëllime zero të paramenduara. Bravo mund të ketë dashur të rifreskojë Housewives, por marrja e aktorëve të Annemarie Wiley në sezonin 13 të RHOBH nuk ishte mënyra.

Annemarie’s Doling Out Këshilla Mjekësore të Padëshiruara

Kur ajo nuk është duke filmuar për RHOBH, Annemarie punon si infermiere anesteziste. Si profesioniste mjekësore, Annemarie kaloi shumë linja pas darkës së fundit të kastit nga ferri. Këtu, Sutton po pyeste Kyle për martesën e saj, kështu që Kyle e ktheu skenarin, duke e akuzuar Sutton se kishte një çrregullim të të ngrënit. Hyni Annemarie, the ekspert zëdhënësi i ri i Kyle.

Për të shpjeguar, Annemarie u hodh në bisedën e tyre pikërisht kur Sutton po ecte Kyle përmes problemeve të ngushtuara të ezofagut, duke shpjeguar se si kjo e bën të vështirë për të që të hajë ndonjëherë. Në këtë pikë, Annemarie filloi të vërë në dyshim shumë pretendimin e Sutton, i cili ishte i rëndë, pasi ajo nuk e ka trajtuar Sutton, as nuk i ka parë ndonjëherë dosjet mjekësore të Sutton. Ndërsa Kyle u ul duke i marrë të gjitha, Annemarie u përpoq më së shumti për t’u njohur si eksperte në fushën e saj, megjithatë, ajo humbi pikën. Fatmirësisht, amvise të tjera të vërteta, të cilat janë gjithashtu anesteziologe, u futën, duke thirrur marrëdhëniet e pista të Annemarie.

“Ndezja mjekësore me gaz ndodh kur një profesionist mjekësor hedh poshtë ose minimizon simptomat fizike të një pacienti ose ia atribuon ato diçkaje tjetër, si një gjendje psikologjike,” shpjegoi një, Dr. Nicole Martin nga Real Housewives nga Miami, e cila është gjithashtu një anesteziologe. Në mënyrë të ngjashme, Dr. Tiffany Moon, nga Real Housewives e Dallas-it tashmë të zhdukur, gjithashtu peshoi. Tiffany postoi se asaj i dukej “shumë shqetësuese” këshillat mjekësore të pakërkuara të Annemarie, përpara se t’u shpjegonte fansave se si funksionon madje një ezofag dhe sa delikate dhe të ndryshme problemet me këto mund të jenë.

Gjithashtu, a ju kujtohet të gjithëve kur Fox Force Five bëri të keqen mbi udhëtimin e sëmundjes Lyme të Yolanda Hadid? Po. A mund të marrim një histori të ndryshme nga ky grup dhe të anashkalojmë këtë Munchausen BS? Për ta thënë troç, përzgjedhja e Annemarie dhe përdorimi i saj joetik i “njohurive” të saj mjekësore ishin të dyja gabime.

Burri i Annemarie ka skelete të errët

Kur ju merrni pjesë në një seri televizive realiteti, të gjitha aspektet e privatësisë dalin nga dritarja. Gjithashtu, është e njohur që nëse keni ndonjë skelete, ata do të dalin nga dollapi dhe shpejt. Në këtë rast, bashkëshorti i Annemarie, Marcellus Wiley, sapo u godit me një padi për pretendimet se ai përdhunoi një student tjetër ndërsa ishte në Universitetin e Kolumbias në vitet 1990.

Në këtë padi të sapo ngritur, bëhet e qartë se viktima e ka raportuar këtë incident menjëherë pasi ka ndodhur, por shkolla e tyre zgjodhi të mbronte lojtarin e ardhshëm të NFL, i cili ishte një yll që rikthehej për ekipin e tyre të futbollit.

Kjo është errët. Duke qenë se ky sezon sapo ka filluar, tashmë na duhet ta shikojmë Marcellus në ekranet tona, duke e ditur mirë dëmin që pretendohet se ka shkaktuar. Shpresojmë që Bravo do të redaktojë skenat e tij tashmë të filmuara. Sa i përket paraqitjeve të gruas së tij, këto nuk do të modifikohen, por kasti i saj ishte ende një gabim, dhe për këtë, ne shpresojmë që Sutton, Garcelle dhe Crystal të ngrihen për të korrigjuar Kyle saj sipas nevojës.