Jen Shah

Klea

Heather Gay pretendon se ka gënjyer për syrin e saj të zi për të mbrojtur mashtruesen Jen Shah

Heather Gay pretendon se ka gënjyer për syrin e saj të zi për të mbrojtur mashtruesen Jen Shah

Heather Gay më në fund zbuloi rrethanat rreth incidentit të saj me syrin e zi me Jen Shah gjatë pjesës së tretë të Amvisat e vërteta të Solt Lake City Ribashkimi i sezonit 4.

Heather Gay

Në një kthesë të habitshme, Heather Gay pretendoi se mashtruesi i dënuar, Jen Shah, ishte përgjegjës për shkaktimin e saj të një syri të zi gjatë udhëtimit të tyre në San Diego në vitin 2022. Ky zbulim i shtoi një element dramatik dinamikës tashmë intensive të kastit të serialit.

“Kam ngrënë s-t çdo ditë për të,” tha Mormon i keq Autori, 49 vjeç, tha në lidhje me Xhen.

“Ndihesha sikur duhej të gënjej për ta mbrojtur. Unë bëra gjithçka që duhej. Unë shkova në një turne librash dhe e mbrojta atë dhe e pranova për faktin se ajo më dha një sy të zi.”

Ribashkimi i Shtëpisë së vërtetë të Salt Lake City

Në përfundim të ribashkimit të sezonit 4, prezantuesi Andy Cohen shtyu Heather për të dhënë më shumë detaje rreth syrit të zi domethënës që ajo pësoi. Ky diskutim premtoi të hedhë dritë mbi një incident që kishte qenë temë spekulimesh dhe interesi te shikuesit e emisionit.

“Ishte shumë pije. U zgjova me një sy të zi. E dija që e mora nga Jen.” Heather shpjegoi duke qarë.

“[Shah] tha: “A të dhashë atë?” Unë i thashë: “Mos u shqetëso, unë do të mbuloj”. Unë e mbuloja atë për tre vjet. Unë nuk do të ndaloja.”

Jen Shah

Heathere cila pretendoi se ishin “të dy të mërzitur”, pranoi se ajo ishte “e tmerruar të thoshte të vërtetën”.

Pas incidentit, Shah, 50, dyshohet se tha Heather“Nëse ata nuk mund të na tregojnë pamjet, ne e mohojmë.”

Heather pretendoi se Shahu nuk e falënderoi kurrë për mbulimin e saj dhe tha se ajo “është ende e shqetësuar për hakmarrjen”.

Heather Gay

Spekulimet për Jen Shah duke qenë përgjegjës për Heather’s mavijosjet misterioze dhe gërvishtjet e krahut kanë qenë një temë diskutimi mes fansave dhe shokëve të tij Bravolebrities.

Gjatë një Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt episodi në shkurt 2023, Lala Kent shprehu besimin e saj se Xhen mund të ketë goditur Heather gjatë një nate me pije, duke nxitur hamendje të mëtejshme për ngjarjet e asaj mbrëmjeje. Kjo teori mori vëmendje pasi ngjarjet në fjalë ndodhën jashtë kamerave.

“Unë mendoj se është nga një anëtar i kastit,” teorizoi ylli i “Vanderpump Rules”, duke e shtyrë Cohen, 55 vjeç, të shtonte, “Nga Jen Shah? Unë gjithashtu. Unë nuk mendoj [Gay] goditi kokën në një kabinet dhe mori gërvishtje në krahun e saj.”

Jen Shah

Xheni cili ka mohuar vazhdimisht akuzat për sulm Heathersë fundmi kërcënoi se do të padisë ish-bashkëjetorin e saj, Andy Cohendhe Bravo për shpifje.

Mëngjesin pas Heather pësoi plagën e saj, ajo kërkoi sqarim Xhen për atë që ndodhi, veçanërisht në lidhje me krahët e saj dhe syrin e majtë të ënjtur rëndë. Xhen fillimisht shprehu shqetësimin dhe shpejt pranoi të ndihmonte Heather në formulimin e një narrative për të shpjeguar lëndimet, duke theksuar dinamikën komplekse të marrëdhënies së tyre në atë kohë, “Një histori e mirë kopertine.”

“Unë nuk dua të fut askënd në telashe, Jen,” Heather tha në atë kohë. “Pra, kjo është arsyeja pse unë kam nevojë që ju të më ndihmoni të kuptoj nëse dikush dëshiron të flasë për atë që ndodhi vërtet mbrëmë.”

Heather Gay

Më parë, Heather kishte qenë e paqartë në lidhje me specifikat e dëmtimit të saj, duke alternuar midis pretendimeve për pasiguri dhe implikimeve që ajo mund të dinte më shumë sesa kishte zbuluar. Kjo qasje pasqyroi një ekuilibër delikat në mënyrën se si ajo e trajtoi incidentin publikisht.