Heather Gay

Klea

Heather Gay pranon se ka mbaruar së festuari ‘Të shëndoshurit’ dhe e quan Lëvizjen Body Positivity si FALSE!

Heather Gay pranon se ka mbaruar së festuari ‘Të shëndoshurit’ dhe e quan Lëvizjen Body Positivity si FALSE!

Heather Gay po e quan konceptin e pozitivitetit të trupit “një gënjeshtër e madhe” pasi mendoi të përdorte Ozempic për të hequr kilogramët.

Amvise të vërteta të Solt Lake City Ylli iu drejtua duke u thirrur se nuk e pranoi veten para humbjes së peshës, gjatë një paraqitjeje në “Impact x Nightline” të ABC të premten.

“Jam shitur, kam hequr dorë nga flamuri, pranoje veten. Dhe është zhgënjyese dhe e trishtueshme të dish se pozitiviteti i trupit ishte një gënjeshtër e madhe, “i tha ajo prezantueses së tronditur dukshëm, Deborah Roberts.

Heather Gay

Heather Gay thënë qartë – “Është më mirë të mos jesh mbipeshë”.

Ylli 49-vjeçar i realitetit tha se “të gjithë” që ajo njihte po merrnin ilaçin e modës për humbjen e peshës dhe “mburren” për rezultatet “magjike”.

Heather vuri në dukje se ajo ishte turpëruar nga shikuesit dhe madje edhe shoku i saj, Mary Cosby, e cila tha se sezonin e kaluar nuk e kishte parë kurrë Heather’s Korse Gucci në “madhësia 14”.

Heather Gay

Heather tha gjatë intervistës – “Unë nuk doja të paraqitesha në një festë tjetër dhe t’i shihja të gjithë miqtë e mi 20 kilogramë më të hollë dhe thjesht të zemërohesha.”

Ylli i Bravo, i cili ka humbur më shumë se 20 kilogramë, shpjegoi se ajo ndihej e “presionuar” për të marrë Ozempic në një përpjekje “shpresa e fundit” për të humbur peshë.

Heather Gay

Ajo pohoi se ajo ishte trajtuar më mirë nga miqtë dhe gjenerali publike që nga humbja e kilogramëve.

Ajo shpjegoi – “Fillova të ndihesha e parë për herë të parë – edhe pasi isha në televizion, duke shkruar një libër bestseller të New York Times. Për herë të parë po vlerësohesha nga aktorët e mi, nga publiku, në një mënyrë që nuk isha vlerësuar kurrë më parë. Dhe kjo ishte për mua … e trishtuar.”

Heather Gay

Heather është një nga shumë yjet e realitetit që kanë pranuar se kanë përdorur ilaçin e diabetit të tipit 2 për të reduktuar.

Heather Gay

Në nëntor, Heather deklaroi se ajo kishte hipur në “trenin Ozempic” në një intervistë për People.

“Unë kam qenë në të për një kohë të gjatë, por nuk kisha parë shumë rezultate. Dhe nuk kam pasur rezultate masive, por mjaftueshëm që njerëzit ta vërejnë, gjë që është e mrekullueshme”, tha ylli i realitetit për revistën.

“Ju humbni pesë kilogramë, njerëzit janë më të mirë me ju,” tha ajo në atë kohë. “Nuk e di pse. Kjo është mënyra se si funksionon bota dhe kjo më bën të trishtuar për gratë. Por i lumtur që jam pesë poshtë.”

Heather Gay

Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll, Dolores Catania, dhe Orange County “Housewife”, Emily Simpsontë dy kanë folur për përdorimin e ilaçit për humbje peshe.

Heather Gay

Ne korrik, Dolores shpjegoi për The US Sun se ajo kishte humbur 20 kilogramë duke përdorur Ozempic dhe Mounjaro, një tjetër ilaç me recetë të miratuar nga FDA për trajtimin e diabetit të tipit 2.

“Unë mora Ozempic, ndalova dhe më pas fillova Mounjaro,” tha ajo për median. “Më është përshkruar nga mjekësia për të dyja, sepse jam rezistent ndaj insulinës/para diabetik dhe kam një problem me tiroiden.”