Mary Cosby

Klea

Heather Gay duartroket me Mary Cosby për shkak të dhjamit duke turpëruar trupin e saj me madhësi 14

Heather Gay duartroket me Mary Cosby për shkak të dhjamit duke turpëruar trupin e saj me madhësi 14

Heather Gay shkoi në Instagram për t’iu përgjigjur Mary Cosby’s kritikat e fundit për peshën e saj dhe zgjedhjen e modës.

fylli duartrokiti në mënyrë delikate Mary Cosby duke treguar vlerësimin e saj për markën duke thënë: “Faleminderit @gucci që jeni kaq gjithëpërfshirëse. # RHOSLC.” Heather’s Postimi e shfaqi atë duke veshur me besim korsenë Gucci që ishte nën vëzhgim Maria gjatë qëndrimit të saj të fundit në Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt.

Mary Cosby

Debati lindi gjatë një segmenti të gjallë të quajtur “Versace ose Hibachi” të organizuar nga Andy Cohen. Kur loja shfaqi një foto të Heather në korse, Maria ishte i shpejtë për të komentuar, “Unë nuk mendoj se Gucci e bën këtë.” I nxitur nga Andy Cohen në lidhje me origjinalitetin e veshjes, Maria pohoi, “Unë po. Unë kurrë nuk kam parë një korsket [sic] në madhësinë 14. A keni?”

Heather Gay

Megjithë shqetësimin që pasoi, Cohen e bëri të qartë se ishte një fans, duke vënë në dukje se ai “dashuron[s] atë.” Ziwe Fumudoh, 31 vjeç, e cila ishte gjithashtu në emision, nuk mund ta fshihte mosbesimin e saj, duke bërtitur ashpër, “Mary Cosby!”

Mariapastor i Kishës Pentekostale të Tempullit të Besimit – një vend që disa ish-anëtarë e etiketojnë një “kult” – mbeti i palëkundur, duke mbrojtur deklaratën e saj si thjesht “mendimin e saj, edhe nëse nuk është i drejtë”.

Mary Cosby

Ne anen tjeter, Heather’s Postimi në Instagram u prit me një mbështetje dërrmuese. Shumë nga fansat dhe ndjekësit e saj e lavdëruan atë për zgjedhjen “mahnitëse”, me shumë njerëz që e quanin “të bukur gjithmonë – brenda dhe jashtë” dhe një “model pozitiv për të gjitha gratë”. Një përdorues tjetër i hodhi hije Mariaduke aluduar në historinë e saj martesore të shumëpërfolur: “Kurrë mos u nxeh nga dikush që u martua me gjyshin e tyre”.

Mary Cosby

Interesante, ky nuk është debutimi i e Marisë kritikat e modës drejtuar në Heather. Në një episod të mëparshëm të Amvisat e vërteta të Solt Lake Citytë dy e gjetën veten në një festë të organizuar nga bashkë-yll, Lisa Barlow. Nga bluja, Maria pyeti me zë të lartë për Heather’s Zgjedhja e gjerdanit, duke pyetur: “Çfarë ju bëri të vishni atë gjerdan?”

Heather Gay

Heather, duke mbrojtur zgjedhjen e saj, tha: “E dua gjerdanin! Mendoj se nxjerr shampanjën e palltos. Unë mendoj se i shton një llambë jakë jakë. Unë kam një palë vathë që përputhen! Dhe unë jam duke qëndruar pas saj.” Përpara Heather mund të justifikojë më tej zgjedhjen e saj, Mariame një ton mosmiratues, ia preu fjalën: “Të ka munguar fare për atë.”

Heather Gay

Duke i ndezur më tej gjërat për shikuesit, një klip nga një episod i ardhshëm e zbuloi këtë Maria duke marrë një gërmim tjetër në Heather, duke thënë se ajo duket “e lindur në gjak”. Me siguri, tensioni mes këtyre dyve nuk po shuhet së shpejti.

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën, në orën 21:00 ET, në Bravo.