Hayley Erbert u pajtua për të bërë kthimin e kërcimit

Klea

Hayley Erbert u pajtua për të bërë kthimin e kërcimit

Hayley Erbert Së shpejti do të performojë edhe një herë para fansave, pasi ajo është lejuar të rikthehet në kërcim. Fansat e Dancing with the Stars e njohin atë si gruan e balerinit dhe gjyqtarit shumëvjeçar, Derek Hough. Sigurisht, superfansët e dinë që Hayley është vetë kërcimtarja.

Të dy u martuan rreth shtatë muaj më parë. Por tragjedia ndodhi kur Hayley u shtrua papritur në spital, u diagnostikua me një hematomë kraniale dhe iu nënshtrua një operacioni urgjent.

Hayley arriti një gjendje të qëndrueshme, por mbeti e shtruar në spital dhe iu nënshtrua një operacioni të dytë gjatë rikuperimit të saj. Por koha e saj për t'u rikuperuar duket se ka bërë mrekullitë e saj pasi së shpejti do të dalë sërish në pistën e vallëzimit.

Hayley do të kërcejë më 14 prill

Në një video të shpërndarë në Instagram Stories më 5 prill, Hayley ndau lajmin. “Jam shumë e emocionuar të njoftoj se jam lejuar të bashkohem sërish në turneun Symphony of Dance,” zbuloi ajo, “dhe unë do të kërcej kur turneu të fillojë më 14 prill në Melburn, Fla”.

Dereku, i cili ishte ulur pranë saj, foli gjithashtu. Ai shtoi: “Mezi presim të kërcejmë përsëri së bashku në skenë dhe të kthehemi me të gjithë fansat tanë dhe t'i falënderojmë ata. Faleminderit për gjithë mbështetjen e mahnitshme që keni treguar gjatë kësaj kohe. Nuk mund të presim.”

Në të njëjtën ditë, Hayley postoi një video në burimin e saj që tregonte se po bënte prova me Derek. “Çfarë bekimi (dhe surprizë) është të jem në gjendje të rikthehem në skenë duke kërcyer me dashurinë time pas katër muajve të fundit kaq të çmendur”, shkroi ajo në mbishkrim.

“Udhëtimi im i shërimit ka qenë i jashtëzakonshëm dhe të qenit në gjendje të kërcej përsëri po më ndez shpirtin në të gjitha mënyrat; duke e përshpejtuar shërimin tim edhe më shumë.”

Ajo falënderoi mjekët dhe specialistët e saj përpara se t'u thoshte fansave: “Mezi pres që të gjithë ta shihni këtë shfaqje! Ishte kaq domethënëse kur e hapëm vitin e kaluar dhe tani, pas gjithçkaje që ka ndodhur, është vërtet edhe më e veçantë.”