Harry Van Vliet është i preferuari i fansave të sezonit 2 të BDDU-së

Klea

Harry Van Vliet është i preferuari i fansave të sezonit 2 të BDDU-së

Me Poshtë Deck Down Under sapo përfundoi sezonin e tij të dytë, fansat po shikojnë mbrapa kastin, duke vënë në dukje se sa të këndshëm ishin shumica prej tyre. Ky sezon ishte i mbushur me drama, duke përfshirë tre pushkatime të ekuipazhit. Nganjëherë, atmosfera ishte e rëndë, por shumicën e kohës, ekuipazhi dridhej jashtëzakonisht mirë dhe mbështetej tek njëri-tjetri për mbështetje.

Jo vetëm që një kuzhinier nuk e la, por ushqimet e treta mund të kishin shanse për të shërbyer, dhe Culver Bradbury provoi edhe një herë pse ishte Zyrtari Kryesor i Argëtimit. Por i vetmi kuvertë i veçantë që qëndronte mbi të tjerët, për shkak të personalitetit të tij gazmor, ishte australian. Harry Van Vliet. Më poshtë janë disa nga arsyet kryesore pse Harry ishte i preferuari i tifozëve të sezonit.

Harry’s School-Boy Crush

Bravo/YouTube

Edhe pse Margot Sisson nuk i ktheu saktësisht ndjenjat e Harry-t, filmi ishte i adhurueshëm për t’u parë gjatë gjithë sezonit. Shumë fansa mund të lidhen me Harry-n, pasi ai ishte gjithmonë i emocionuar për të parë dashurinë e tij, qoftë në një natë jashtë apo në takimet e tyre të ëmbla me kafe.

Të dy nuk funksionuan në mënyrë romantike, por fansat panë që Harry ishte shpesh një vend i sigurt për Margot dhe gratë e tjera. Edhe pse Harry shpesh ishte në zonën e miqve, fansat mund ta shihnin se ai ishte një zotëri i vërtetë.

Harry është qesharak

Edhe në mesin e të ftuarve të trazuar charter, Harry gjithmonë dukej se e gjente humorin në të gjitha. E ftuara e Charter-it, Victoria shpresonte për një treshe me jahtin, por imazhi e la Aesha Scott në qepje, pasi ajo e dinte që Harry kishte një anë mjaft të zymtë.

Aftësia e Harrit për të vënë rripin e Whitney Houston në një bar në Florida, për të tundur barbunë ose për të qeshur kur mbyllej në sediljen e pasme të furgonit me një kurorë gjethesh, e bëri atë edhe më të pëlqyeshëm, me shumicën prej nesh që dëshironim të ishim shoku i tij!

Harry Rocked Budgies

Kush do ta kishte menduar se një palë kontrabandistësh jashtëzakonisht të vegjël me budalla do të ishte një hit i tillë për një audiencë amerikane? Shumica e djemve në Shtetet e Bashkuara veshin pantallona të shkurtra, por Harry nuk u largua asnjëherë nga paketimi i mbathjeve të banjës. Dreqin, ai jo vetëm që bëri të gjithë ekuipazhin e kuvertës që t’i tundte, por fansat madje u trajtuan me momentin kur kapiteni Jason Chambers shërbeu mëngjesin në to.

Për ne, Harry është një zot që na ka siguruar atë moment të bekuar.

Harry disi duket si Tom Cruise

Nuk dëmton që Harry gjithashtu ndan disa nga të njëjtat tipare si aktori i Mission Impossible, Tom Cruise. Ndërsa Harry është shumë më i gjatë se ylli i filmit, të dy kanë flokë të errët dhe një hundë të ngjashme. Buzëqeshja e Harrit është një milje e gjerë, ashtu si ajo e Tomit, dhe nëse të dy burrat do të ishin më të afërt në shtat, ata mund të ngatërroheshin me vëllezër.

Harry e do aventurën

Harry është një zhytës i zjarrtë që nuk humb asnjë moment për të përqafuar aventurat rreth tij. Gjatë sezonit, fansat e panë teksa ai ndihmonte në zbërthimin e fijeve në shiritin e largët të rërës në mes të oqeanit. Jahti i këtij sezoni ishte shumë një varkë aventureske, me Harry-n që nuk humbi asnjë moment kur erdhi puna për të ndihmuar të ftuarit charter të eksploronin Reefin e Madh të Barrierës.

Avantazhi i ekipit vendas të Harrit nga Bondi Beach e ndihmoi atë të përgatitej për udhëtimet e tij pasi duhet të jesh një notar i fuqishëm për t’u marrë me rrymat dhe pamjet e mundshme të peshkaqenëve që sjell Bondi. Harry është një burrë i vërtetë aventurierë austriak, i cili, së bashku me zhytjen me skuba, pëlqen wakeboarding dhe kamping. Nuk ishte e vështirë të biesh në dashuri me Grizzly Adams të Australisë.

Harry vërtetoi lehtësisht se nuk duhej ta fitoje gjithmonë vajzën për të fituar zemrat e shikimeve të Below Deck Down Under. Falë mënyrës së tij karizmatike të aktrimit, këndvështrimit të qetë për jetën dhe lidhjes që ka krijuar me ekipin, shikuesit duan ta shohin përsëri në serialin për sezonin 3. Dhe kush e di, këtë herë, ai mund të marrë vajzën.