Hannah Ferrier humbi 20 kilogramë gjatë xhirimeve për shkak të ankthit

Klea

Hannah Ferrier humbi 20 kilogramë gjatë xhirimeve për shkak të ankthit

Hannah Ferrier normalizoi temën e shëndetit mendor dhe të punës në jaht ndërsa luante në Poshtë Deck Mesdheut për pesë sezone. Ajo u pushua nga puna në sezonin 5 pasi nuk raportoi në dokumentacionin zyrtar recetën e saj Valium dhe stilolapsin CBD. Kapiteni Sandy Yawn përmendi ligjin detar si arsye për ndërprerjen e fytyrës së serialit, por disa fansa nuk e pranuan kurrë këtë shpjegim.

Industria është specifike në faktorin e izolimit dhe mungesës së privatësisë gjatë punës me kartën. Nuk është e mundur të merreni në mënyrë diskrete shumë gjatë kohës që jeni në bord. Por, ylli i realitetit televiziv arriti të fshehë vështirësitë e saj gjatë xhirimeve të sezonit debutues në 2016.

Hannah duhej të “fshehte” sulmet e saj të panikut gjatë sezonit 1

Hannah ndau një postim emocionues në Instagram Stories më 3 dhjetor. Atje, ajo kujtoi ditët kur po luftonte e vetme me shëndetin e saj mendor. Krahas një fotografie të saj me uniformë nga Sezoni 1, Hannah shkroi: “Sezoni 1 i xhirimeve të Below Deck Med – isha aq e turpëruar në atë kohë të pranoja se po luftoja me ankthin sa përfundova duke humbur 22 kilogramë në 6 javë gjatë xhirimeve. ”

“Unë në fakt do të fshihesha në banjë duke mbuluar mikrofonin tim dhe duke pasur sulme paniku. Më vjen mirë që kemi ecur përpara si shoqëri dhe tani mund të flasim hapur për sëmundjet mendore,” shtoi ajo.

Ishte kur u filmua sezoni 3 që sulmet e panikut të Hanës u bënë të dukshme. Pasi u përpoq me të ftuarit kërkues dhe një romancë të re me bosun Conrad Empson, Hannah nuk ishte në gjendje të fshihte një nga shpërthimet e saj. Ajo u filmua në një moment të pambrojtur, duke u hiperventiluar dhe duke qarë.

Si rezultat i atij incidenti, Hannah filloi të fliste publikisht për shëndetin e saj mendor. Në një intervistë me Decider në 2018, ajo zbuloi ndikimin që paniku i saj në kamera kishte te shikuesit.

“Shumë njerëz ia zgjatën dorën dhe thanë: ‘Unë nuk e dija se dikush tjetër kishte simptomat fizike që pata unë.’ Sepse njerëzit nuk flasin për të. Padyshim që ka shumë njerëz në botë që ndihen vërtet të vetmuar për sa i përket marrjes së atij lloji të ankthit, “tha alumi i Mesdheut Below Deck. “Njerëz që nuk vuajnë nga ankthi ose nuk janë të afërt me dikë [who does] ngatërroni stresin dhe ankthin, dhe ato janë dy gjëra shumë të ndryshme. Kështu që, mendoj se ishte mirë të shihja reagimin e njerëzve që ndiheshin më pak të vetmuar.”

Tani, duke e rishikuar bisedën, Hannah mori një derdhje të ngjashme falënderimesh dhe mbështetjeje për heqjen e stigmës nga vuajtjet me sulme paniku.

Merr “Blow Deck Mediterranean”, të hënën në 9/8c në Bravo.