Hannah Berner Speciale e komedisë së Netflix

Klea

Hannah Berner Speciale e komedisë së Netflix

E ashtuquajtura vajza qesharake, Hannah Berner, u largua nga Summer House pas sezonit 3, por tani ajo ka komedinë e saj speciale në Netflix. Ish-tenistja gjysmë profesioniste dogji disa ura, veçanërisht pasi u lidh me bashkëshortin e tanishëm, Des Bishop, në banjën e Kyle Cooke dhe Amanda Batula. Hannah nuk dukej shumë e shqetësuar për mënyrën se si u largua nga seriali ose se të gjithë nuk e pëlqyen atë, përveç shoqatës së Giggly Squad, Paige DeSorbo. Më pas, Hannah e ktheu limonin e saj të thartë në limonadë dhe u hodh fillimisht duke u bërë komike. Pra, si ishte komedia e saj speciale e Netflix We Ride at Dawn? Vazhdoni të lexoni për të zbuluar!

Premisa e komedisë speciale të Hannah Berner Netflix

E gjithë speciali i humorit zgjati gjithsej 50 minuta. Tregimtari pyeti: “Gigglers, a jeni gati?” Dhe unë mund të përgjigjem me siguri: “Jo, nuk isha.” Ndërsa Hannah doli jashtë me një komplet prej dy pjesësh prej bronzi, ajo menjëherë ra në dysheme për të bërë krimbin. Nëse ky ishte kalibri i shakave për të cilat isha tashmë i shqetësuar.

Hannah përshëndeti turmën e Filadelfias duke i quajtur “Hoagie Hoes” dhe turma dukej se po përqafonte pseudonimin e ri. Që herët, më dukej sikur po më mungonte vija e grushtit. Nuk isha në mallkimin e vazhdueshëm apo natyrën e qartë seksuale. Dhe pati shumë biseda për seksin. Midis çështjeve të saj “p*ssy i rritur” dhe “i çaluar”, unë isha në rrugën e duhur mbi kokën time dhe me të vërtetë doja të dilja jashtë zonës.

Unë prisja që Hannah të ishte qesharake në vetvete, jo vetëm sepse ajo tha “f*ck”. Premisa e komedisë së saj speciale rrotullohej rreth shëndetit të saj mendor, burrit të moshuar, skenave joreale seksuale në filma dhe pamjeve të tjera të nxehta rreth kulturës pop. Ajo vetë e përshkroi sensin e saj të humorit si “dhomë zhveshjeje femërore”, e cila sapo u përkthye në një turp.

Hannah filloi duke folur për plakjen dhe faktin që ishte 32 vjeç. Ish-ylli i realitetit komentoi se çfarë pritet të bëni për të qëndruar i ri. Ajo shpjegoi nëse nuk po “përplasni fytyrën me një rul nefriti. Ose gërhitjen e linjave të kolagjenit. Nëse nuk jeni duke bërë Pilates, që është BDSM. Nëse nuk po vendosni mucin e kërmillit dhe derdhjen e kërmillit në të gjithë fytyrën tuaj”, atëherë po e bëni gabim. Më pas ajo i dha fund fjalimit duke thënë se ju filloni të ndiheni sikur do të dukeni si Joe Biden nëse nuk i ndiqni këto rregulla. Meh.

Kocka ime qesharake u gudulis nga Hannah

Unë do ta pranoj se bëra një të qeshur gjatë segmentit ku ajo vuri në dukje se ishte “E parrëmbyeshme”. Ajo po komentonte sesi reklamat i bëjnë gratë të ndihen jo tërheqëse, duke thënë: “Burrat nuk do t’ju shohin kurrë më tërheqëse. Dhe unë them, “Kjo tingëllon kaq paqësore.”

Shakaja e Hanës për komplotin e ujit ishte shumë e lezetshme. Ajo vuri në dukje se vajzat “nuk duan të dashur. Ata duan një Kupë Stanley.” Në të gjithë këtë segment, u ndjeva personalisht i viktimizuar, sepse kam patjetër një Stanley të bardhë kurve.

Hannah përdori komedinë e saj speciale në Netflix për të bërë pyetje që shumica e grave ndoshta i kanë menduar tashmë. Për shembull, çfarë është në një kola dietike? Pse nuk mund të pimë vazhdimisht martini ekspres? Kjo ishte ndoshta pjesa më qesharake e saj e veçantë.

Mund të kishte më shumë origjinalitet…

Hannah u hodh në temën e politikës. Ajo solli tema kryesore si aborti dhe ligjet e armëve. Komediani vuri në dukje: “Disa njerëz besojnë se nuk duhet të abortoni kurrë në asnjë rrethanë, edhe nëse jeni të fryrë”. Dhoma e kryesisht femrave nuk brohoriste apo qeshte vërtet. Unë personalisht u shtrëngova dhe m’u kujtua rreptësisht se Roe vs. Wade ishte përmbysur. Dhe kjo nuk është qesharake.

Ajo më pas solli ligjet për armët, duke vënë në dukje: “A e dini se disa njerëz besojnë se armët nuk vrasin njerëz? Njerëzit vrasin njerëz.” Menjëherë u ktheva në kohën kur shikoja Happy Gilmore, ku antagonisti kishte të njëjtën ndjenjë të shkruar në këmishën e tij.

Hannah mori gjurmët më të udhëtuara nga çdo film Lifetime dhe bëri shaka se gratë kishin një arsye të mirë për atë që bënin. Ndihej si një goditje me grusht e Lorena Bobbit-it të ditëve moderne.

Rishikimi special i komedisë së Netflix të Hannah Berner: Verdikti përfundimtar

A do të zgjidhja ta shikoja përsëri Hanën? Me siguri jo. Por unë mund të shoh se si disa e shohin atë qesharake. Ajo përdor zërat e saj të lezetshëm dhe përqafon teoritë e vajzave memece të matematikës së vajzave. Do të doja që ajo ta kishte marrë komedinë e saj nga përvojat e saj të jetës.

Personalisht, nuk e gjej humorin e vrazhdë e seksual aq qesharak sa për një speciale 50-minutëshe. Dhe pse ajo foli për 10 minuta për “mbytjen”, “thyerjen e himenit” dhe “përgjiljen e gjilpërës” është përtej mua.

Shumë nga shakatë e saj ishin vetëm një përzierje e asaj që ndjeja se kisha dëgjuar tashmë. E përfundova specialin duke mos njohur audiencën e saj të synuar, por e dija që nuk isha unë.

Ju mund të shikoni We Ride at Dawn të ​​Hannah Berner në Netflix – dhe vendosni vetë!