Gypsy Rose Blanchard

Klea

Gypsy Rose Blanchard reagon pas shikimit të episodit të “The Act”

Gypsy Rose Blanchard reagon pas shikimit të episodit të “The Act”

Cigane Rose Blanchardpas daljes nga burgu, është angazhuar me portretizimin e saj në Akti me emocione të përziera.

Cigane Rose Blanchard

“Unë mendoj Joey King bëri një punë të mrekullueshme duke luajtur me mua,” Blanchard32, ndau ekskluzivisht me Us Weekly ndërsa diskutonte serinë e saj të ardhshme Lifetime, “Gypsy Rose Life After Lock Up”, debutuar të hënën, 3 qershor. “Isha pak më e vështirë për Patricia Arquette duke luajtur nënën time vetëm sepse është jeta ime. Unë jam shumë hiperkritik ndaj tij.”

Cigane Rose Blanchard

Gypsy Rose Blanchard's ndjenjat pasqyrojnë ndjenjat e saj komplekse ndaj dramatizimit të jetës së saj në ekran.

Derisa Akti synonte të portretizonte Cigane edukimi, seriali i saj i ri, Cigane Rose Jeta Pas Lock Updo të fokusohet tek vetja e saj aktuale.

Cigane Rose Blanchard

“Ndihem sikur me The Prison Confessions, kam pastruar tashmë kaq shumë dezinformata sa i përket të kaluarës sime, dhe kështu kjo është shumë e bazuar në të ardhmen,” shpjegoi ajo.

Pas lirimit të saj nga burgu në dhjetor 2023, pasi kreu shtatë vjet për vrasjen e nënës së saj Dee Dee Blanchard, Cigane ishte i vendosur të krijonte Cigane Rose Jeta Pas Lock Up për të zbuluar veten e saj të vërtetë.

Cigane Rose Blanchard

“Që nga momenti që u lirova e deri më sot, kjo ka qenë diçka që kam dashur që shikuesit të jenë në këtë rrugëtim me mua, sepse ka pasur shumë ulje-ngritje”, u shpreh ajo për Ne. “Kur isha gati të lirohesha, isha ulur në qelinë time të burgut dhe po mendoja për të gjitha këto dhe mendoja, 'Jam kaq i lodhur nga ky version i vetes sime në burg, saqë mendoj se njerëzit më njohin. … Unë dua ta thyej atë myk dhe t'u tregoj njerëzve se kush jam unë si individ.”

Që nga lirimi i saj nga burgu, Cigane është përballur me ripërshtatjen me jetën e përditshme, veçanërisht nën vëzhgimin e syrit të publikut.

Cigane Rose Blanchard

“Gjithçka rreth meje është ndryshe. Edhe gjuha që njerëzit po përdorin … ata po përdorin zhargon të ri se më parë,” shtjelloi ajo, duke zbuluar habinë e saj me zhurmën e mediave sociale rreth lirimit të saj. “Ndihesha sikur isha i fundit që e dija se isha lloji i (ky) pseudocebrity, por nuk më pëlqen të etiketohem si personazh i famshëm. Ky është vetëm një titull tjetër që më është vënë nga shoqëria, dhe unë jam thjesht Cigan”.

Pavarësisht sfidave të lundrimit në personazhin e saj publik, Cigane ka gjetur ngushëllim në disa momente pozitive që nga rihyrja në shoqëri.

Cigane Rose Blanchard

“Janë gjërat e thjeshta,” tha ajo. “Unë kisha Taco Bell. (I dashuri im) Ken (Urker) më kishte çuar në Taco Bell për herë të parë dhe kishte blerë gjithçka në menu, dhe kështu ishte e këndshme. Unë shkova në plazh për herë të parë sepse kam qenë në një liqen në të kaluarën, por nuk kisha qenë në oqean ku mund të ecja në rërë dhe të di se si është kjo. Kështu që ishte një fillim i mrekullueshëm.”

Cigane Rose Jeta Pas Lock Up bën debutimin e tij në Lifetime, më 3 qershor, në orën 21:00 ET.