Ree Drummond

Klea

‘Gruaja pioniere’ Ree Drummond flet për përdorimin e Ozempic pas humbjes masive në peshë

‘Gruaja pioniere’ Ree Drummond flet për përdorimin e Ozempic pas humbjes masive në peshë

Ree Drummond vendosi rekord se si ajo humbi 60 kilogramë tre vjet më parë dhe nëse Ozempic luajti një rol në historinë e saj të suksesit.

Ree Drummond

Gruaja Pioneer shpjegoi në Facebook këtë javë se po përditësonte një postim në blog të vitit 2021 që detajonte se si ajo humbi peshë.

Ajo sqaroi – “Unë nuk kam marrë Ozempic, Wegovy, apo medikamente të ngjashme.”

Ree Drummond

Shumë yje janë nxjerrë në pah për përdorimin e ilaçit të diabetit të tipit 2 për të menaxhuar peshën e tyre, gjatë disa muajve të fundit. Ozempic është një nga disa emra për semaglutide dhe tirzepatide, medikamente të miratuara nga FDA që punojnë në tru për të penguar oreksin.

“Unë mbështes këdo që ka sukses duke përdorur medikamentet e mësipërme”, ka shkruar 55-vjeçari. “Unë e di se ata kanë qenë një dhuratë absolute nga perëndia për kaq shumë njerëz; Unë kam miq që kanë përjetuar rezultate të jashtëzakonshme.”

Ree Drummond

Drummond bëri shaka se “e vërteta e mërzitshme” ishte se ajo kurrë nuk kishte dëgjuar për drogën kur mori vendimin për të shkurtuar. Ajo pranoi se “mund të jetë tunduar t’i provojë ato”.

Ajo përfundoi: “Sot, edhe pse kam shtuar disa kilogramë lart e poshtë, ende nuk e kam zgjedhur atë opsion … por nuk do të dëgjoni kurrë asnjë sekondë gjykimi nga unë për njerëzit që zgjedhin atë drejtim!”

Ree Drummond

Drummond kishte rënë tashmë pothuajse 40 paund kur ajo filloi të përshkruajë udhëtimin e saj për humbje peshe, në maj 2021.

“Asnjë mashtrim. Thjesht kam shkurtuar kaloritë, kam ushtruar më shumë, kam ngritur shumë pesha.” Drummond shpjeguar në atë kohë.

Ree Drummond

Nëna e katër fëmijëve përfshiu një foto që tregonte fizikun e saj prerës. Drummond ishte këputur me xhinse, një bluzë të gjerë dhe atlete rozë teksa pozonte përkrah të vegjlit e saj.

Ree Drummond

“Unë dukem më mirë, por ndihem shumë më mirë, dhe kjo është ajo që ka vërtet rëndësi,” shtoi personaliteti i njohur i Food Network. “Unë jam ende një budalla, thjesht kam shumë më tepër energji.”

Ree Drummond

Kuzhinierja televizive tregoi se ajo goditi një moment të ngrënjes së tepërt që e shtyu atë të bënte ndryshime në stilin e jetës.

“Unë kam një emision gatimi, shkruaj libra gatimi, kam një faqe interneti gatimi. Unë kam një restorant, një furrë buke. Kështu e dini, thjesht vazhdoi të zvarritej dhe në janar të këtij viti, ne e çuam djalin tim, Bryce, në kolegj. Dhe unë e tregoj këtë histori, por në thelb arrita në fund duke ngrënë patatina dhe salsa një natë. E teprova pak, por mendova atë natë, ‘Do të filloj nesër, po bëj diçka ndryshe’. Dhe sapo fillova dhe pothuajse humba 60 kilogramë tani.” Drummond tha për Entertainment Tonight, në shtator 2021.

Ree Drummond

“Darka është gati” autor i librit të gatimit shtoi se e gjithë këndvështrimi i saj për ushqimin dhe fitnesin kishte ndryshuar që kur bëri ndryshimin drejt shëndetit më të mirë.

“Ndihem mirë dhe kjo është ajo që ka rëndësi. Peshorja ishte një lloj matës për mua që po shkoja në drejtimin e duhur. Dhe asnjëherë nuk ishte për të humbur këtë shumë, ka të bëjë me atë se si ndihem”, tha ajo. “Ndihem mirë, kam, ndihem i fortë. Edhe kur isha më i hollë, nuk mendoj se kam qenë ndonjëherë më parë një squatter apo lunger. Jo që nga ditët e mia të baletit. Kështu që është vërtet bukur të ndjesh muskujt që mendova se ishin zhdukur përgjithmonë.”