Jacky Oh

Klea

Gruaja e VDEKUR e DC Young Fly Shtëpia e Jacky Oh-it u ndalua … Familja nis Mashtrimin GoFundme!

Gruaja e VDEKUR e DC Young Fly Shtëpia e Jacky Oh-it u ndalua … Familja nis Mashtrimin GoFundme!

Familjarët e personazhit të ndjerë televiziv, Jacky Oh, fshiu një GoFundMe që kishte një synim të caktuar për të mbledhur 1 milion dollarë për të shpëtuar shtëpinë e saj, pasi partneri i saj, DC Young Fly, e quajti fushatën një “të rreme”.

Page Six mori një pamje të faqes, e cila u fshi vetëm pak çaste më vonë. Faqja tani lexon: “Mbledhësi i fondeve nuk u gjet”.

Jacky Oh

Firma publicistike e komedianit, BStarPR, i tha Page Six se ata morën “veprim të shpejtë për të siguruar që mbledhja e fondeve të hiqej” dhe janë “shumë të kënaqur me këtë rezultat”.

Deklarata thoshte — “Ekipi i GoFundMe ndoqi procesin e tyre dhe na komunikoi ‘duke konfirmuar se ky grumbullues fondesh është hequr nga platforma dhe të gjithë donatorët janë rimbursuar. Rastet e keqpërdorimeve janë shumë të rralla dhe ne marrim masa të shpejta kundër atyre që shfrytëzojnë bujarinë e komunitetit tonë.’

“Shpresoj që njerëzit ta mbajnë mend Xheki për shkëlqimin dhe vlerat e saj. Ju lutemi vazhdoni ta mbani familjen në lutjet tuaja. Ne mezi presim t’u ofrojmë shikuesve të saj njoftimet e ardhshme në lidhje me trashëgiminë e saj të vazhdueshme së shpejti!”

Jacky Oh

Jacky’s Motra më e vogël postoi një lidhje me GoFundMe në Historitë e saj në Instagram, duke u kërkuar fansave dhe ndjekësve të hyjnë për të shpëtuar shtëpinë nga mbyllja.

“Si familje, ne po kërkojmë me përulësi ndihmën tuaj për të na ndihmuar të paguajmë shtëpinë që Jacklyn punoi shumë për të siguruar për fëmijët e saj, Nova, Nala dhe Princ Nehemiah,” thuhej në faqen e fshirë tani. “Ne vlerësojmë çdo shumë që mund të kontribuoni dhe ju sigurojmë se çdo qindarkë e mbledhur do të përdoret për të kursyer Jacklyn’s në shtëpi.”

Smith familja sqaroi se paratë e mbetura do të vendoseshin në një trust për Xheki dhe fëmijët e DC. Nëna e tre fëmijëve motra tha se ajo dëshironte të mbante shtëpinë në mënyrë që fëmijët e saj “të kishin diçka përgjithmonë”.

Jacky Oh

“Ne humbëm biznesin e saj, nuk mund të humbasim shtëpinë e saj,” shkroi ajo, duke treguar me gisht te Jacky’s Shkëlqim buzësh i markës, Koleksioni J Nova.

Jacky Oh, emri i lindjes së të cilit ishte Jacklyn Smithvdiq në maj 2023 nga ndërlikimet e kirurgjisë estetike, sipas raportit të Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Miami-Dade.

Vdekja e ish-modeles së “Wild ‘N Out” u cilësua si një aksident.

Jacky Oh

Jacky’s I dashuri për një kohë të gjatë, DC Young Fly, i lindur John Whitfield, ndau një nderim të përzemërt në nder të partneres së tij, në atë kohë. Çifti u njoh në vitin 2015 dhe ndanë tre fëmijë së bashku, Nova, Nala dhe Prince.

Ai tha në një deklaratë – “I falënderojmë të gjithë për urimet e tyre të mira dhe kërkojmë privatësi gjatë kësaj kohe të vështirë.”

Xheki udhëtoi për në Miami për të marrë një “mommy makeover” nga kirurgu i njohur plastik, Zachary “Dr. Zach” Okhah.

Jacky Oh

Okah më parë paditi disa nga ish-pacientët e tij, të cilët pretenduan në rishikimet publike se ai i kishte “gjymtuar” ata. Ai u tha pacientëve të mundshëm pas Jacky’s vdekje se “reputacioni i tij për sigurinë është shembullor”.