Grindjet më të mëdha Bravo të Jeff Lewis

Klea

Grindjet më të mëdha Bravo të Jeff Lewis

Kur Flipping Out u transmetua për herë të parë në Bravo, guxoj ta them këtë Jeff Lewis ishte një nga personazhet më polarizues televiziv. Dizajneri i nivelit të lartë ishte i çuditshëm, i pasjellshëm dhe nganjëherë i keq me punonjësit dhe klientët e tij. Me sinqeritet, Jeff nuk ka një histori të shkëlqyer me miqtë, bashkëpunëtorët dhe të dashurit. Megjithatë, ai është ende relativisht i popullarizuar në Bravosferë falë miqësisë së tij me Andy Cohen. Por edhe mbreti i Bravo nuk mund ta shpëtojë Xhefin nga grindjet me disa nga amvisat më të mira.

Pasi mbaroi Flipping Out, Jeff u hodh në radio, duke u bërë zëri i Bravo dhe gjithçka që po ndodhte prapa skenave. Me lindjen e emisionit të tij në radio, Jeff Lewis Live, drejtuesi u ndje i lirë të zgjidhte disa nga emrat më të mëdhenj në rrjet. Dizajneri i brendshëm nuk kishte frikë të ndante mendimet e tij zakonisht të çuditshme. Ai ishte gjithashtu një i ftuar i përsëritur në Watch What Happens Live, ku lëshonte komente të ashpra për Amvisat e vërteta si granata.

Vicki Gunvalson lufton me shumë njerëz, përfshirë Jeff Lewis

Kyle Richards dhe Vicki Gunvalson.

OG e OC është e vështirë të injorohet, veçanërisht me teatrin e saj të lartë. Kjo mund të jetë ajo që tërhoqi Jeff për të krijuar një opinion të pakëndshëm për Vicki Gunvalson në fillim. Kushdo që e njeh Vickin e di që ju nuk vini për vendin e saj në Real Housewives të Orange County. Por kjo është pikërisht ajo që bëri Jeff në vitin 2017 kur sugjeroi që rrjeti ta zëvendësonte atë. Jeff u ankua, “Unë mendoj se ajo është një pjesë e madhe e programit, por ajo nuk po punon me vajzat, dhe pikërisht kur mendon se do të ketë një pajtim, ajo i hedh këto si akuza të tmerrshme, të egra, të këqija dhe të pavërteta.” Përfundimisht, Jeff kërkoi falje për mërzitjen e mbretëreshës Vicki, por miqësia e tyre mori një goditje të madhe.

Heather Dubrow dhe Jeff Lewis kishin një gjë

Nuk jam i sigurt pse dikush po grindet me Pantallonat Fancy Heather Dubrow, por duket sikur Jeff ishte gati për sfidën. Duke u rikthyer në vitin 2016, Jeff foli për një përvojë që pati gjatë paraqitjes në Watch What Happens Live. Rezulton se Pantallonat Fancy mund të mos jenë gjithmonë aq të ëmbla, pasi Jeff zbuloi se nuk i kishte marrë ato të ngrohta prej saj. Megjithatë, Heather shkoi në mediat sociale për të sqaruar se Jeff kishte qenë “Përtej i pasjellshëm” me të në festë.

Por Jeff, duke qenë Jeff, duartrokiti, duke thënë për New York Live, “Unë nuk e urrej atë. Unë nuk mendoj për të. Nuk eshte pune e madhe. Ti je thjesht i preferuari im më pak. Ajo filloi të më thërriste me emra në Twitter. Dhe thjesht u shndërrua në diçka që unë nuk e kuptoj.” Shpejt përpara një vit, dhe Jeff ishte ende duke zgjedhur një luftë, pasi ai e quajti Heather “joautentike, pretenduese dhe mospërfillëse” në një paraqitje të WWHL në 2017.

Në vitin 2021, Jeff i tha Andit: “Kam parë sesi ajo i trajtonte njerëzit dhe nuk do ta bëj kurrë, kurrë. Nuk do të harroj kurrë, nuk do ta fal kurrë.” Përfundimisht, në vitin 2024, Jeff tregoi se të dy kishin bërë një armëpushim, duke vënë në dukje se ai “u ndesh me të në festën e Sutton-it, festën e Sutton-it, dhe unë fola me të për një kohë të gjatë dhe ne jemi mirë. Ne jemi të mirë. Që është varrosur. Duke ecur perpara. Jam i lumtur. Unë kam kaq shumë armiq; është si një armik më pak.”

Bethenny Frankel ka probleme me shumë…

Bethenny Frankel duke qëndruar përballë një mjellme të zezë.

Gjatë sezonit të festave të vitit 2022, Jeff dhe Bethenny Frankel ishin të dy të ftuar në Watch What Happens Live. Jeff mendoi se ai thjesht po bënte pyetje softball për atë që e bënte podcast-in e saj të ndryshëm nga disa nga amvisat e tjera, por prapa skenave, Bethenny ishte i acaruar. Në atë kohë, Jeff i tha E! “Unë po argëtohesha dhe ajo ishte dikush që mendova, ‘Ky është dikush me të cilin mund të kaloja mirë’.”

Kyle Richards kishte pak mish viçi me Jeff Lewis

Kyle Richards në WWHL.

Sipas mendimit tim, Jeff ishte ndoshta më mizori ndaj Kyle Richards. Gjatë një tjetër sharje të WWHL, ai e quajti Kyle një “lesbike në Ozempic”. Si hakmarrje, Kyle shkoi në Amazon Live për të treguar se ajo nuk po fliste më me Jeff. Më pak se një javë më vonë, Jeff i dërgoi lule Kyle, i cili me sa duket i pranoi ato.

Teresa Giudice vs Jeff Lewis

Teresa Giudice me një trup jo të mirë në WWHL.

Jeff dhe Teresa Giudice kanë qenë gjithmonë të sikletshëm me njëri-tjetrin. Megjithatë, ndërveprimi i tyre i fundit në qershor tregoi se ata kishin ende probleme për të zgjidhur. Për shikuesit që shikonin, ishte një moment i vështirë kur Teresa i tha Andit.

“Epo, ai po më kërkonte falje sepse tha diçka.” Tre pastaj u kthye për të folur me Jeff, duke thënë: “Por është sikur, nëse nuk e kishe menduar, nuk e di pse e the.”

Nëna e katër fëmijëve po i referohej në fillim të vitit kur Jeff bëri komente për grindjen e saj me Melissa Gorga. Me gjithë sinqeritet, Jeff tha vetëm atë që po mendojnë shumica e fansave. Ai argumentoi se do të braktiste klanin Giudice dhe do ta vazhdonte serialin me Gorgas.