Grindjet e vërteta të amvisave që u shëmtuan në mediat sociale

Klea

Grindjet e vërteta të amvisave që u shëmtuan në mediat sociale

Për aq kohë sa kohë, Amvise të vërteta kanë sjellë mishin e tyre në platformat e tyre të shumta të mediave sociale me shpresën për të zgjidhur mosmarrëveshjet pa kuptim. Gjatë ekskluziviteteve të ndryshme, ka pasur raste të shumta ku një grindje ka dalë me të vërtetë jashtë proporcionit, e gjitha kjo falë postimit të tij në rrjet ose postimit të një përgjigjeje të ashpër. Ndonjëherë betejat ndihen të fabrikuara, por herë të tjera këta yje të Bravo janë plotësisht të inatosur dhe të gatshëm t’i bëjnë të ditur të gjithëve nëse duan apo jo.

Ryan Boyajian thërret djalin e gjyqtarit Tamra

Me mirësjellje @ryanboyajian Instagram Story

Jennifer Pedranti është ylli më i ri i Real Housewives të Orange County. Mirëpo, është i dashuri i saj i zhveshur, Ryan Boyajian, i cili po bën bujë të vërtetë. Sezoni aktual ka treguar që Tamra Judge me të vërtetë po ecën te Jen’s shkëmbor, dua të them të përsosur, marrëdhënie me miun e palestrës. Në episodet e fundit, Tamra e bëri misionin e saj që të merrej me çështjen e Jen-it dhe duket se Ryan kishte mjaft. I dashuri skicativ shkoi në Story-n e tij në Instagram për të ndarë një shaka me Tammy Sue. “I vetmi Ryan, sjellja e të cilit Tamra duhet të shqetësohet,” shkroi ai poshtë një fotoje të djalit të Tamra, Ryan Vieth.

Ryan V ka qenë çdo gjë tjetër veçse djali i përsosur, siç e kanë dëshmuar fansat ndër vite. Midis postimit të zgjedhjeve të çuditshme të karit, kërcënimit të ish-gruas së tij dhe sinqerisht të qenit i çuditshëm, Ryan B goditi qartë një vend të lënduar (më duket sikur kemi një gjë që po ndodh këtu.)

Gia vë në ekran veprimet e Melissa-s

Çdo ditë, Melissa Gorga u përpoq të bënte më të mirën për të bërë të ditur se ajo dhe bashkëshorti i saj, Joe Gorga, bënë gjithçka që mundeshin për të përmirësuar marrëdhëniet me klanin Giudice. Domethënë derisa bojkotuan dasmën e Teresa Giudice. Grindja mes Gorgas dhe Giudices është e mbingarkuar, megjithatë Gia Giudice e mori përsipër ta rindezte atë ndërsa fliste në podkastin e nënës së saj, Namaste B$tches. Ka diçka të keqe që një mbesë e ndjek publikisht tezen e saj, por Gia e bëri gjithsesi.

Gai e nxori përleshjen e saj me tezen dhe xhaxhain nga televizori dhe dy rrugëve kur ajo zbuloi: “Një ditë, mendoj, dikush më tha se kishte postuar diçka për mua, kështu që unë shkova të shikoja, dhe isha si,” Unë jam i bllokuar në gjithçka, kështu që jam i bllokuar nga gjithçka prej saj.” Grindja shkoi një hap më tej kur Joe Gorga postoi një foto të tij dhe Joe Giudice, babait të Gias.

Alum Rutgers komentoi postimin. “Kjo është sinqerisht komike të dish që ti ke qenë me të as 5 minuta, dhe ne jemi në gjendje të bëjmë dikë të bëjë një video të ndërveprimit,” shkroi ajo. “Ndërkohë, gjithçka që ke bërë është folur kaq keq për babanë tim. ti je një oportunist për të përfituar nga rasti që jepet një herë në jetë për të parë babanë tim dhe për ta përdorur atë për një postim.” Duket se sjellja toksike e Terezës i ka kulluar vajzës së saj—vetë!

Lisa kundër RHODubai

Zoti e do Lisa Rinna-n, pasi ajo kurrë nuk ka frikë të bëjë thashetheme për dikë, edhe nëse ata nuk janë në të njëjtën ekskluzivitet si ajo. Drama filloi pas një episodi të Real Housewives of Beverly Hills, kur Lisa e gjeti veten duke shkruar një tjetër postim të dyshimtë në Instagram në lidhje me marrëdhëniet e saj me Garcelle Beauvais.

Në tiradën e saj, Lisa shkroi: “Ne zihemi në emisionin tonë nëse zihemi me Garcelle, ne quhemi papritmas raciste. Dhe nëse jeni kaq të nxitur nga emisioni ynë dhe shumë prej jush po shkoni të shikoni Dubai.” Nuk kaloi shumë kohë para se kasti i Dubait të përgjigjej me disa fjalë të tyre jo shumë të mira. Chanel Ayan ia ktheu duart, duke shkruar më tej Cicëroj, “Thirri Rinna Africa, dhe duan buzët e tyre! Mbajeni Dubain nga rrëmuja dhe goja juaj.”

Lesa Milan u përgjigj gjithashtu, cicërima“Ajo nuk e do këtë nxehtësi, ne nuk jemi BH .. do ta tërheqim atë nga tavolina e doktorit në shkretëtirë!”

Teddi tërheq OG Vicki

Nuk jam i sigurt se nga buronte armiqësia e tyre, por është e qartë se Vicki Gunvalson dhe Teddi Mellencamp nuk do të jenë dy bizele në një bizele së shpejti. Në qershor 2022, Vicki zgjodhi të kundërshtojë podkastin e Teddit me Tamra, duke i thënë ET, “Nuk e njoh Teddi Mellencamp, por nuk më pëlqen Teddi Mellencamp. Diçka rreth saj më shqetëson.” Duket sikur përbindëshi me sy të gjelbër po rrit kokën e tij të shëmtuar.

Menjëherë pas rrëfimit të Vickit, Teddi e pranoi Cicëroj, duke shkruar, “A ka ndonjë fans tjetër të Bravo-s që shikon I Love That for You në Showtime me Vanessa Bayer? Bëhet fjalë për një vajzë që mashtron rrugën e saj në një punë duke gënjyer se ka kancer. Thjesht ndihet kaq e njohur.”