Grindjet e vërteta familjare të amvisave

Klea

Grindjet e vërteta familjare të amvisave

Amvise të vërteta ekskluziviteti është zakonisht aty ku shikuesit e Bravo mund të shohin femrat që flasin, luftojnë në mënyrë dramatike dhe madje kanë momente autentike lidhjeje. Megjithatë, disa ekskluzivitete shtojnë pak më shumë shije kur përfshijnë anëtarët e familjes, pasi shanset janë që së shpejti do të jenë në dalje. Më poshtë janë disa nga grindjet më të mëdha familjare Real Housewives të të gjitha kohërave.

Hilton/Richards Fued

(Foto nga Michael Kovac/Getty Images për Elton John AIDS Foundation)

Pavarësisht se sa i pasur jeni, paratë nuk mund t’i bëjnë vëllezërit dhe motrat tuaja të duan të kalojnë më shumë kohë me ju. Kur bëhet fjalë për Kyle Richards, Kim Richards dhe Kathy Hilton, këto tre motra kanë një marrëdhënie shumë të turbullt. Të dy Kim dhe Kyle luajtën në sezonet e para të Real Housewives of Beverly Hills. Atje, tifozëve iu dha një vend në rreshtin e parë për shkak të mosfunksionimit të tyre.

Kyle dhe Kim ishin yje fëmijë në vitet 19070, dhe të tre gratë kanë të njëjtën nënë, Kathleen Richards. Ndërsa shikuesit shikonin përmes xhamit, shpesh ndjehej sikur secila motër ishte xheloze për njëra-tjetrën në një moment apo në një tjetër. Sherri i parë publik ndodhi gjatë sezonit 1. Kyle dhe Kim u përfshinë në një shkëmbim të keq fjalësh teksa ishin ulur në një limuzinë. Ndërsa ofendimet po hidheshin përpara dhe mbrapa, shkëmbimi arriti në një pikë të thyer kur Kyle akuzoi Kim se ishte një alkoolike, duke e nxitur atë që të kërkonte ndihmë.

Argumenti erdhi në krye kur Kyle njoftoi se do të prodhonte një serial televiziv për nënën e saj të ndjerë në vitin 2015. Kim dhe Kathy ishin të pakënaqur që imazhi i nënës së tyre do të tërhiqej zvarrë nëpër baltë edhe nëse Alicia Silverstone e Clueless do ta luante atë. Si rezultat, Kyle ishte i paftuar nga dasma e Nicky Hilton dhe u shmang. Emocionet kanë qenë vazhdimisht të larta me këto motra. Sidoqoftë, që nga viti 2023, të tre janë në kushte të folura, megjithëse askush nuk e di për sa kohë ose kush do ta lëkundet varkën më pas.

Gorga/Giudice Fued

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Të gjithë janë lodhur duke parë Tereza Giudice duke luftuar me vëllain e saj, Joe Gorga, dhe gruan e tij, Melissa Gorga. Por ja ku ne vazhdojmë përsëri pasi i japim më shumë kohë të kaluarës së tyre të trazuar. Për dy sezone, Teresa ndjeu se ishte mbretëresha e Real Housewives të Nju Xhersit. Megjithatë, ajo pothuajse u rrëzua nga froni kur Melissa dhe Joe u shtuan në sezonin 3. Pothuajse menjëherë, Tereza u shty që vëllai i saj mendoi se ishte në rregull të shkelte territorin e saj.

Lufta e parë e rëndësishme dhe e turpshme e familjes ndodhi gjatë festimit të pagëzimit të foshnjës Joey. Tereza ishte vonë për në kishë, por ende ndihej e përbuzur nga vëllai i saj pasi e kundërshtoi atë në tryezën e tij të darkës. Ajo që rezultoi ishte që burrat e rritur të qanin, grushtat goditën tavolinën dhe Joe që i tha motrës së tij të bënte një shëtitje. Mjerisht, ky nuk do të ishte takimi i fundit pasi përleshjet shpërthyen edhe në Liqenin George dhe vende të tjera publike.

Së fundmi, Joe dhe Melissa kanë zgjedhur të ndërpresin lidhjet me OG. Pasi Tereza u përpoq edhe një herë të prishte martesën e vëllait të saj, çifti vendosi se ishte më mirë të mos merrnin pjesë në dasmën e Terezës në gusht me Luis Ruelas. Natyrisht, kjo e mërziti OG dhe nuk ka bërë që të tre anëtarët e familjes të mos flasin më me njëri-tjetrin. Të tre aktualisht janë duke xhiruar për sezonin 14, kështu që do të shohim se sa do të zgjasë trajtimi i heshtur. Në përgjithësi, kjo është një nga grindjet më të këqija familjare të amvisave të vërteta.

Heather Gay Feud

(Foto nga: Andrew Peterson/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Heather Gay nga Real Housewives e Solt Lake City është jashtëzakonisht e hapur për çështjet e saj familjare pas largimit nga kisha Mormone. Në shumë episode, ajo ka diskutuar për tensionet që ka me familjen pas divorcit. Heather shpesh ndau se ndihej sikur po “jetonte në frikë” pasi ishte tërhequr nga një mënyrë jetese e jashtme dhe nuk donte të lëndonte familjen e saj. Disa nga familja e saj as nuk i flasin për shkak se ajo ia kthen shpinën kishës.

Heather gjithashtu pati një mosmarrëveshje me kushërirën e saj, Whitney Rose, sezonin e kaluar. Të dy, të njohur si moti i keq, ishin të trashë si hajdutët dhe dukej se qëndronin në një themel të thyer, gjë që u kap e gjitha nga kamerat e Bravo. Gjatë disa diskutimeve të nxehta, Heather madje e shtyu Whitney-n, që dukej se ishte katalizatori për mospajtimin e tyre. Whitney gjithashtu ndjeu se Heather nuk e kishte shpinën pasi priste që autori i Mormonit të Keq të përsëriste gënjeshtrat verbërisht.

Whitney pretendon se ajo duhej të vendoste kufij për miqësinë e saj me Heather. Megjithatë, dy kushërinjtë duket se nuk janë rikthyer në rrugën e duhur. Traileri për Sezonin 4 tregon një darkë të aktorëve me Heather që pretendon, “Ndjehet sikur ju të dy duhet të flisni shumë për mua.” Whitney shpejt ia ktheu duart, “Heather, mbylle fu*k.”