Grindja e Teresa Giudice dhe Sofía Vergara duket e dyshimtë

Klea

Grindja e Teresa Giudice dhe Sofía Vergara duket e dyshimtë

OG i Real Housewives të Nju Xhersit, Teresa Giudice, shpesh e sheh veten si Peshkaqeni i Madh i Bardhë i Bregut të Jersey dhe nuk e ka problem të ndjekë atë që ajo e konsideron karremin më të vogël. Ndërsa kjo teori mund të funksionojë në botën e realitetit televiziv, ajo nuk përkthehet saktësisht në Hollywood.

Nëna e katër fëmijëve ka sjellë gjithmonë dramën kur bëhet fjalë për kohën e saj në ekran, por shpesh me një kosto të rëndë. Edhe pse Tereza mund të mos e kuptojë se ajo mund të jetë goxha e keqe, të tjerët besojnë se ajo është një ngacmuese e drejtpërdrejtë.

Sjellje model jo aq perfekt

(Foto nga Gilbert Flores/Variety nëpërmjet Getty Images)

Së fundmi, Teresa vendosi të zemërohet kundër aktores së Familjes Moderne, Sofía Vergara, ndërsa fliste në podcastin e saj Namaste B$tches. 51-vjeçarja u hap me mikpritësen e saj, Melissa Pfeister, duke thënë se ajo dhe Sofia patën një takim mjaft të mirë në vitin 2017. Teresa u tha dëgjuesve: “Personi im PR nga Bravo foli me personin e saj PR, tani unë jo. di edhe ndonjë nga këto. Personi i PR i Sofía Vergara-s dhe personi im i PR-së folën së bashku, dhe mendoj se të dy thanë: “Le të bëjmë një foto të Terezës dhe Sofisë së bashku.”

Gjatë ritregimit dramatik, Tereza u shpreh se nuk ishte tipi që bënte foto me personazhe të tjerë të famshëm për ndikim. Megjithatë, mund të argumentohet pasi i hedh një sy rrjeteve të saj sociale se ajo gëzon vëmendjen. Teresa vazhdoi: “Kur shkuam për të bërë foto, ajo ishte si të qëndronte para meje. Është si, “OK, nuk është se si ju bëni një foto.”

Tereza po tregon anën e saj të thartë

Teresa Giudice dhe Luis Ruelas
(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Grindja e Terezës me Sofjen mund të jetë gjë tjetër veçse një “hej, shiko atje!” moment pas muajsh largimi i nxehtësisë nga problemet e saj. Shumë fansa dhe burime të afërta mendojnë se flluska e dashurisë së Terezës me Luis Ruelas mund të ketë shpërthyer dhe ka disa vrima që duhen rregulluar. Një burim i brendshëm tha për Life & Style se “flamujt e kuq” të Luis kanë filluar të zbulohen, gjë që është alarmante për ata që janë më afër Terezës. Për muaj të tërë, Terezës i është dashur të mbajë një buzëqeshje në fytyrën e saj, ndërsa është përballur me udhëtimin e egos së Luis jashtë kësaj bote, thashethemet për një fëmijë të tretë dhe fjalën e keqe të tij ndaj miqve.

Mjerisht, faza e muajit të mjaltit mund të ketë përfunduar tashmë. Gjatë sezonit më të fundit të Real Housewives of New Jersey, u bë e qartë se Luis donte të merrte përsipër narrativën. Luis u kap duke e mbyllur Terezën në shumë skena me truket e tij jogi që kontrollonin mendjen. Ai gjithashtu pallonte shumë gjatë ribashkimit, veçanërisht kur mbrohej nga burrat e tjerë.

Tereza nuk është memece; Përplasja me një personazh të famshëm të listës A mund të jetë mënyra e saj për të manovruar sytë e fansave larg telasheve të saj në shtëpi.

Problemet familjare të Terezës nuk po ikin

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Pavarësisht se çfarë bën Tereza, problemet me të Joe Gorga dhe Melissa Gorga thjesht nuk do të largohen. Edhe pse vëllai dhe motra nuk po flasin më ose nuk ndërveprojnë me njëri-tjetrin, drama e tyre mund të jetë ende e rëndë mbi OG e Garden State. Tifozët e Real Housewives të New Jersey-t e kanë parë grindjen e tyre që të shpaloset që nga sezoni 3, me të ardhurit si Rachel Fuda që kanë qenë në shkollë të mesme kur filloi drama për herë të parë.

Tereza mund të dëshirojë pak mish të freskët për të marrë, pasi ajo është e vetëdijshme që fansat janë lodhur nga historia e saj e ndenjur. Prej muajsh, Tereza ka marrë shumë kritika për marrëdhënien e saj, apo mungesën e saj, me Gorgas. Kjo mund të jetë mënyra e saj për të ndryshuar narrativën ose për të shpëtuar fytyrën, megjithëse nuk jemi saktësisht të sigurt se si do të funksionojë plani i saj djallëzor për të rifituar fansat nëse ajo tallet me një aktor tjetër.

Tereza po vepron hipokrite

Teresa Giudice dhe Luis Ruelas
(Foto nga: Scott Gries/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në një përpjekje për të ndriçuar në qendër të vëmendjes diku tjetër, Teresa pohoi se Sofía ishte “personi më i vrazhdë” që kishte takuar ndonjëherë. Madje, nëna e katër fëmijëve pohoi se kishte dëgjuar që aktorja e ABC-së të pyeste personin e saj të PR-së, “Pse më bën të bëj një foto me atë zonjë?” Nuk e ndihmoi as që Teresa tallej me theksin e fortë të Sofias. Amvisa Bravo i dha fund sharjes së saj duke thënë: “Ajo ka harruar nga ka ardhur. Ajo nuk ishte aq një person me këmbë në tokë. Pra, jo një fans i saj.”

Shpërthimi ishte shumë një tenxhere që e quajti kazanin moment të zi pasi edhe Tereza duket se ka harruar se nga vinte (kollë Paterson, kollë NJ.) Sofja nuk duket e sprovuar nga pretendimet e Terezës, dhe le të jemi të sinqertë, pasi vonë, kush do të donte të bënte një foto me Terezën gjithsesi, sidomos pas të gjitha thashethemeve të shëmtuara që e rrethuan?

NA THONI – A MENDONI TERESA PO PO PO PUSHTON TA MBUSHË DRAMËN NË SHTËPI?